o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video tipovačka

Souhrn jara: Dukla Praha + Příbram + Ml. Boleslav

Ligový speciál... pátek, 26.07.2013 08:00 - přejít do komentářů
Prezentace slabších táborů v loňské jarní části ligy...
images/clanky/souhrn-jara-dukla-praha-pribram-ml-boleslav-5107.jpg

V předposledním díle souhrnu jara, v této chvíli již zpožděném, je krátce nahlédnuto na situaci u táborů Dukla Praha, Příbram a Mladá Boleslav.

1. Domácí prezentace a atmosféra
Všechny tyto tři kluby si z hlediska diváckého zázemí mohou podat ruce, již několik let nestojí téměř za řeč. Situace se bohužel výrazně nezlepšila ani v loňské jarní části ligy. Velmi slabé návštěvy kolem tisíce až dvou tisíc lidí, absence početného kotle s prvky ultras, pokřikování spíše jen od jednotlivců z ochozů, taková je smutná realita u těchto klubů. V kotli těchto táborů se ve druhé polovině soutěže objevovalo 20-30 lidí, ti o sobě ovšem dávali vědět spíše sporadicky prostřednictvím pokřiků. Nejvíce s podivem je tato situace u Mladé Boleslavi, kde v prvních letech po postupu klubu do 1. ligy panovávala velmi dobrá atmosféra.

2. Výjezdy
Ve výjezdech byla na tom z těchto táborů nejlépe Dukla Praha, která měla vždy své věrné členy v sektoru hostů, většinou v počtu 10-20 lidí. Co se týče Příbrami a Mladé Boleslavi, tak když už se nějací fanoušci venku objevili, bylo to v řádu jen jedinců. Uvidíme, kam se tyto tábory budou ubírat dále, zejména Mladá Boleslav a Příbram. Dukla Praha má stálých asi 25 fanoušků, kteří s klubem absolvují sezónní pouť, a nelze moc čekat, že by se tato situace měnila. Na závěr tohoto souhrnu stojí za připomenutí kuriozita roku, když se ve 28. kole v Hradci Králové v sektoru hostů objevil velmi veselý kytarista Příbrami. Televizní pohled na tuto osobu bude fanoušky bavit asi ještě hodně dlouho.

Dukla Praha
Příbram

Mladá Boleslav


Rozhovor s fanouškem Mladé Boleslavi
Pro tento souhrn s více tábory se nám podařilo zajistit rozhovor pouze s fanouškem Mladé Boleslavi, který si tak nyní můžete přečíst. Aktivnímu a věrnému příznivci středočeského klubu, který věří v lepší zítřky svého tábora, za poskytnutí rozhovoru děkujeme.

1. Jak hodnotíš sezónu 2012/2013 po fanouškovské, resp. ultras stránce?
Minulou sezónu hodnotím jako celkově pozitivně. Myslím, že plno táborů, až na výjimky, se zvedlo, přibylo pyro, hodně chorea. Solidní fandění měli jako vždy Slavia, Baník, Slovácko, Hradec, Plzeň a na venkovních zápasech Sparta. O tom, kdo mě zklamal, tu psát nebudu, těch táborů je víc a mezi ně určitě patříme i my. Na to, jaké tu máme prostředky, tým atd., tak je to u nás velmi slabé. Teď vzniklo nové občanské sdružení, tak snad půjdeme nahoru.

2. Jak hodnotíš sezónu v podání vašeho tábora?
Jak jsem psal, náš tábor byl na tom velmi mizerně. Co se povedlo?? Prakticky nic, a hlavně mě velmi mrzí, že se udělalo pouze pár výjezdů, je to smutné. Co se povedlo, no tak to byl určitě výjezd VĚRNÝCH na semifinále poháru na Spartu, a poté výjezd "VĚRNÝCH" na finále poháru. Každý by se měl nad tím zamyslet, jestli chce chodit každých 14 dní fandit na svůj místní klub, anebo jednou za rok soupeřům, co hrají u nás, jako Sparta či Slavia. Teď u nás vzniklo nové občanské sdružení, tak věřím, že tu furt lidi jsou, co mají zájem o kvalitní atmosféru, jako to tu bylo v minulosti.

3. Jaké jsou z tvého pohledu příčiny toho, že atmosféra a divácké zázemí jsou v Mladé Boleslavi upřímně řečeno na dosti slabé úrovni?
Myslím, že největší problém je ten, že jsou prostě lidé namlsaní. Dříve jsme hráli vždy na špici tabulky, jenže teď o tu špičku může hrát klidně osm týmů v lize. Druhá příčina by mohla být i ta, že Bolka minulé sezóny nehrála svůj ofenzivní fotbal jako dříve, když jsme tu soupeře prostě přestříleli 4:3 nebo 3:2.

4. Někde jsem zahlédnul, že u vás vzniká nová aktivní skupina, která chce atmosféru pozvednout. Můžeš nám o tom říct více?
Ano, vzniká u nás sdružení fanoušků Blue and White 1902. Je to nástupce našeho fanklubu, který byl poslední léta takřka nefunkční. Tuto skupinu založili tři lidé, teď je ve skupině 10-15 lidí a všichni věříme, že náš počet poroste. Plány a ambice jsou prosté - chceme vrátit boleslavské fanoušky na stadion, jako tomu bylo dříve.

Autor:

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • AC Sparta Praha eRw!n 28.07.2013, neděle, 14:11 + 1 - 0
  mascoo: napis to cesky nebo anglicky, dik
 • Zbrojovka Brno flvv 28.07.2013, neděle, 02:11 + 2 - 0
  Jo vyvolejte tu ještě česko-slovenský flame, to jediné nám tu chybělo :DD
 • FC Spartak Trnava mascoo 27.07.2013, sobota, 23:23 + 0 - 1
  " bradorozum " tak slováci su pre teba naplavenina , dobre vedet . asi začnem tak nazívat čechov čo z kolínskeho tpca nasačkovaly do psa tranava a bekaert hlohovec , a domácim daju platy 700 a čechom 900 asi sa budem muset ozvat .
 • FK Mladá Boleslav Kostič 27.07.2013, sobota, 18:28 + 0 - 0
  flvv: Jenže náš hokejový fanklub fandí celý Spartě, což je taky škoda..
 • SK Sigma Olomouc Tomaas11 26.07.2013, pátek, 22:26 + 0 - 0
  Honsek: Přesně tak. Dukla prostě nemá jak získávat nové fanoušky, upřímně Sparta, Slavia a i Bohemka prostě lákají víc. Navíc Dukla není moc oblíbená, vždy to byla armádní a politickej klub. Co se týče Boleslavi máte asi pravdu, i tak mi to ale příjde málo. Uvidíme, řekl bych ale, že naše scéna jde nahoru.
 • Zbrojovka Brno flvv 26.07.2013, pátek, 20:28 + 1 - 0
  stačilo by aby pravidelně chodili ti co byli na finále poháru nebo ti co chodí na hokej, a nebylo by tam takové mrtvo
 • FK Teplice Honsek 26.07.2013, pátek, 18:54 + 2 - 0
  Dukla má nevýhodu, že dlouho nebyl aktivní, proto mu fandí starší fans, dědouškové, kteří chodili za totáče.. ale chybí tam nějaká ta generace mezi... Na Duklu se musí naučit lidi znova chodit, fanouškovská tradice se tam musí znova vypěstovat, to nepotrvá jednu/dvě sezony. Co se Příbrami týče, tam taky neni takovej potenciál, lidi z okolí si radši sjedou do Prahy na "S"ka třeba... a ten klub je stejně s Duklou uměle vytvořenej... Mladá Boleslav, teď tu rok bydlím, a opravdu pochybuju. Město je plný Slováků, Poláků, atd. Sice relativně velký město, ale málo lidí se vztahem k regionu a místnímu klubu. Když Bolka hrála pěknej fotbal a jezdili atraktivní soupeři, tak se asi šli lidi podívat, ale na naší ligu a "typickej" zápas můžou jít jen skalní, a těch je tu málo... Nebo si myslíte, že si vedle sebe stoupnou fans Legie, Dun. Stredy, Cracovie, Olomouce, Trnavy atd. a budou společně fandit MB?
 • SK Sigma Olomouc Srát_na_židy 26.07.2013, pátek, 17:46 + 0 - 0
  brado:Ale to je právě docela úlet,že taková silná osobnost co scénu vede není prakticky nikde v našich klubech.Každý srovnává a brečí proč to není jak jinde a káže o mentalitě,ale v Rusko,Polsku a docela i Německu mají kotle pevnej řád a nedělá si každej ocas co ho napadne...U nás je to čistě o počtech,ve většině klubů je organizace na bodu nula,někde trochu lepší ale i tak.
 • FK Teplice elxter 26.07.2013, pátek, 15:53 + 1 - 0
  tak problém Dukly je ten, že prostě nemá jak získávat fanoušky. Když chce vzít fotr děcko na fotbal v Budějovicích nebo Příbrami, tak má prostě jen jednu možnost. Ale v Praze? Kdo by dobrovolně začal fandit Dukle, když všichni okolo fandí Spartě, Slavii, Bohemce, Viktorce atd... A s tím se u nás nic moc nenadělá. Další problém je věkové složení kotle. Starší pánové se (i celkem logicky) brání takovejm věcem jako pyro a tak, řeší výsledky v lize fanoušků Sportu a takový hlouposti...Snažíme se dělat, co se dá (snažíme se chodit na Julisku, jezdit ven, ale je otázka jestli a jak se s tím dá pohnout no :/
 • FK Mladá Boleslav bradorozum 26.07.2013, pátek, 15:09 + 1 - 0
  Můj pohled : Boleslav má tu nevýhodu, že jednak třetina z 45 tisíc obyvatel jsou naplaveniny ve Škodovce ze Slovenska, Polska, Moravy (nic proti Moravě), a ti když už na fotbal jdou, tak se "kouknout na ligu" ; a další nevýhoda je ta, že kvůli ne tak dlouhé tradici a krátké vzdálenosti do Prahy spoustu lidí i z okolních vesnic a městeček radši fandí pražským týmům, někteří celkem aktivně, většinou jen na dálku (jedou max na derby a na poháry, tam si koupěj náramek na ruku). V mladý generaci, tak od 17 let dolů, už je to řekl bych mnohem lepší. Chybí nějaká výrazná vůdčí osobnost, která by dokázala motivovat lenochody, kteří jedou třeba jen na finále poháru a v normálních zápasech sedí na tribuně. Přijde mi to jako mrtvej bod
 • SK Sigma Olomouc Tomaas11 26.07.2013, pátek, 14:03 + 1 - 0
  flvv: Snad nepovažuješ tu desítku lidí s šálami za nějakou ultras skupinu. To, že jednou odpálili pyro a udělali jedno "choreo" neznamená, že má Příbrami nějaky ultras. Ano, každá snaha se cení, ale zas opatrně.
 • Bohemians 1905 Pernstein 26.07.2013, pátek, 13:53 + 0 - 0
  flvv: "početného"
 • Zbrojovka Brno flvv 26.07.2013, pátek, 13:45 + 0 - 1
  "Velmi slabé návštěvy kolem tisíce až dvou tisíc lidí, absence početného kotle s prvky ultras" To není pravda, a co Uran Ultras?
 • AC Sparta Praha Letenskej 26.07.2013, pátek, 13:00 + 2 - 0
  Myslím, že u těhle klubů není žádná šance na zlepšení. Kde není mentalita, tam nepomůže ani úspěch. V Plzni se to aspoň probudilo s příchodem titulu, Evropy a nového stadionu. Těmhle by nepomohlo ani vítězství v Champions league.
 • FC Baník Ostrava TommyFCB 26.07.2013, pátek, 12:04 + 2 - 0
  Dejme tomu, že v MB je nějaká drobná šance to zlepšit, když se posnaží, ale Dukla a Příbram? Zrušte ty kluby! Ostuda je, že Sparta v EL nepostoupila, ale ještě větší ostuda bude, když EL bude hrát Dukla na prázdném stadionu s jednou sektorovkou..
 • FC Slovan Liberec milis 26.07.2013, pátek, 11:53 + 0 - 0
  Boule je umělohmotina. Fans tak z fabriky a sídliště. 3.liga je na to město tak akorát
 • bez klubu MMs 26.07.2013, pátek, 11:18 + 0 - 0
  Všem třem bych přál sestup,ale Dukla hraje fakt vybornej fotbal,a ten klub je mi sympatickej,takze to je takovy kontraproduktivni. A ta Boleslav? No,je to fakt zahada,prvni kolo proti Příbrami stalo po fans strance na prd,zadny zmeny.
 • SK Sigma Olomouc Tomaas11 26.07.2013, pátek, 10:37 + 0 - 0
  Snad se té Příbrami zbavíme a spadne. Nechápu situaci v Boleslavi, hrají nahoře, o poháry každý rok. Od Dukly se asi víc čekat nedá, v Praze je velká konkurence a Dukla nikdy nebyla nijak oblíbená. I tak je mi ale z těchto 3 táborů nejsympatičtější.
 • FC Baník Ostrava Knutt 26.07.2013, pátek, 10:10 + 0 - 0
  hesík11: řeknu ti jak, první prošla kytara a pak samotný aktér!
 • FC Hradec Králové Stokurew 26.07.2013, pátek, 09:59 + 1 - 0
  ... jak krásně může jeden fanoušek zvednou popularitu nepopulárnímu klubu :-D
 • AC Sparta Praha HON 26.07.2013, pátek, 09:22 + 0 - 0
  Pribram nesmi spadnout! Bez ty kytary uz si ligu ani neumim predstavit!
 • SK Slavia Praha hesík11 26.07.2013, pátek, 09:14 + 0 - 0
  Jedna věc mi je ale stále záhadnou. Jak se tomu Příbramákovi povedlo pronést kdytaru na stadion??? :D
clbannerVidea

Pyrošou Tribuny Sever v zápase s Teplicemi


další videa >
ULTRASSHOP.CZ Tipovačka
Fortuna liga CZFortuna liga CZ
1.
FC Baník Ostrava Casual88
439
2.
1.FC Slovácko champyon
427
3.
FC Viktoria Plzeň wawe48
413
4.
bez klubu Majkl1911
357
5.
bez klubu Son of Moravia
340
6.
FC Baník Ostrava mara1922
338
7.
FC Viktoria Plzeň navrcswansea
329
8.
Slezský FC Opava lamich2
324
9.
SK Slavia Praha TomSesivka
323
10.
bez klubu Cestovatel
321
Fortuna liga SKFortuna liga SK
1.
bez klubu DavidOFF
191
2.
FC Baník Ostrava mara1922
180
3.
1.FC Slovácko champyon
144
4.
FC Viktoria Plzeň navrcswansea
144
5.
1.FC Slovácko FanaticBoy
143
6.
FC Viktoria Plzeň wawe48
139
7.
MŠK Žilina Nordic Division
138
8.
FC Baník Ostrava mario72
135
9.
bez klubu Cestovatel
120
10.
1.SC Znojmo Jerzy-Okurkari
116
ULTRASSHOP.CZ Tipovačka >
Blog fanoušků & Groundhopping
Když se slaví 40. narozeniny... 31.08.2020, pondělí, 14:08

Když se slaví 40. narozeniny...


BLOG: Derby o Sudety s pocho... 02.07.2020, čtvrtek, 12:16

BLOG: Derby o Sudety s pocho...


Pusťte fanoušky na fotbal, a... 08.06.2020, pondělí, 13:45

Pusťte fanoušky na fotbal, a...

další články >
Vlajkonosi.cz
VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019, pátek, 21:15

VLAJKONOŠI v Chomutově


Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova! 09.11.2019, sobota, 09:57

Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova!


VLAJKONOŠI na Slovácku 15.10.2019, úterý, 15:40

VLAJKONOŠI na Slovácku

více na www.vlajkonosi.cz>
Hooligans.info
FotoReport: FK Teplice + FC Baník Ostrava 29.09.2020, úterý, 18:26

FotoReport: FK Teplice + FC Baník Ostrava


Nasadiť rúška aneb zavíráme krám... 29.09.2020, úterý, 14:07

Nasadiť rúška aneb zavíráme krám...


Niebieska invázia na Bielsko-Biala 28.09.2020, pondělí, 20:40

Niebieska invázia na Bielsko-Biala

více na www.hooligans.info>
Fanaticky.cz
FotoReport: FK Teplice + FC Baník Ostrava 29.09.2020, úterý, 18:26

FotoReport: FK Teplice + FC Baník Ostrava


Nasadiť rúška aneb zavíráme krám... 29.09.2020, úterý, 14:07

Nasadiť rúška aneb zavíráme krám...


Niebieska invázia na Bielsko-Biala 28.09.2020, pondělí, 20:40

Niebieska invázia na Bielsko-Biala

více na www.fanaticky.cz>
Nejčtěnější články měsíce
Neskutečné! Fanoušci Bayernu... 09.09.2020, středa, 22:08

Neskutečné! Fanoušci Bayernu...


Brněnská vakcína, zabavená v... 13.09.2020, neděle, 21:19

Brněnská vakcína, zabavená v...


Chachaři vyvedení ze stadion... 26.09.2020, sobota, 20:35

Chachaři vyvedení ze stadion...

Komentáře
včera, 17:03 - Doyle
*když jsi
včera, 17:02 - Doyle
když až taková piča, že už i f...
včera, 10:18 - zbarda
Vůbec nechápu, jak se tohle mů...
včera, 09:44 - misch
to je hrozný bordel, co se dne...
29.09.2020, úterý, 10:36 - riedlss
V Gottwaldově zařadili dvojku ...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace