o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Souhrn jara: Hradec Králové + rozhovor

Ligový speciál... sobota, 29.06.2013 - přejít do komentářů
Prezentace ultras Hradce Králové v jarní části ligy + rozhovor se support lídrem...
/titleImg/souhrn-jara-hradec-kralove-rozhovor/1/5046.jpg?width=570

Vážení fanoušci, na řadu přichází první díl slibovaných souhrnů s vystoupeními táborů v jarní části ligy. Postupujeme od konce tabulky dle fotbalových výsledků k čelu, takže v tomto vydání je prostor věnován fanouškům Hradce Králové. Škodu sestupu tohoto tábora o patro níž lze znázornit hned na úvod informací, že Votroci si jako jedni z mála v každém jarním kole, bez rozdílu doma-venku, připravili aktivity.

1. Domácí prezentace a atmosféra
Na zápasy Východočechů v druhé polovině soutěže si průměrně našlo cestu 4 198 diváků, což je přibližně stejně jako v podzimní části (3 980 d.). Nejvíce byl navštíven souboj proti Spartě, a to 6 947 diváky. Kotli se podařilo navázat na velmi dobrá podzimní představení. Sektor pro kotelníky ve většině zápasech vypadal více zaplněný nežli na podzim, support měl slušný standard, zachována byla vysoká aktivita v choreografiích, i když jich kvantitativně bylo asi méně, a znatelné bylo znovu i angažování se v používání pyrotechniky. V paměti všem pravděpodobně utkví „dýmová bouře“ z posledního kola a originální prezentací byly i lampiony štěstí v záchranářském souboji s Příbramí v 28. kole. Fanoušci Hradce se postarali o to, že při jejich domácích zápasech nikdy nebyla nuda.


2. Výjezdy
I ve výjezdech si Votroci zachovali velmi dobrý trend, který je naplněn pravidelnou účastí na venkovních utkáních, a to na české poměry ve velmi slušných počtech, solidním supportem a pravidelnými optickými prezentacemi. Pod 50 výjezdníků se Votroci za celou sezónu nedostali a to je na naší scéně pozitivní počin. Celoroční vystoupení Východočechů lze ocenit i s ohledem na to, že klub se potácel na chvostu tabulky a fanoušci neměli žádný další impuls pro svou činnost. Votroci se zkrátka projevili jako věrný tábor.

Rozhovor s aktivním členem kotle
Novinkou pro naše souhrny jsou krátké rozhovory s aktivními členy jednotlivých kotlů. Chceme zapojit fanoušky a nechat prezentovat jejich názory. Například při sumáři vlastních výkonů mohou poskytnout odlišné hodnocení, než je naše, přičemž jejich pohled vychází z logicky větší znalosti vlastních poměrů. Věříme, že to může být příjemné zpestření článku. Jako první odpovídal na zadané otázky support lídr Votroků.

1. Jak hodnotíš sezónu 2012/2013 po fanouškovské, resp. ultras stránce?
Celková úroveň naší scény šla určitě v poslední sezóně nahoru. Třeba na Spartě je to hodně vidět, vysoký standard si drží Baník, Slavie, díky momentální euforii i Plzeň, i když ty jejich výjezdy...- tu sedmičku už jim nikdo neodpáře, a z menších klubů hlavně Slovácko. Myslím, že ani my jsme se neztratili. Potom nesmím zapomenout na Liberec, který se po podzimních problémech vrátil v plné síle a jejich produkce je opravdu kvalitní. Pak už je to o poznání slabší. Sigma je podle mého názoru na vzestupu, ale ve finále je to pořád nic moc. Občas se něco povede Jablonci, ale jinak je to také slabota. Vyloženým zklamáním se stalo Brno, tam je teď prostě v módě Kometa. Naopak jsem se nestačil divit, že i v Příbrami se něco začíná dít, v o něco větším měřítku totéž platí u Teplic. No a Dukla, Boleslav a Budějovice, to je tragédie. Abych nezapomněl na Jihlavu, tak oproti 2. lize zaznamenali velké zlepšení, snad jim to vydrží.

2. Jak hodnotíš sezónu v podání vašeho tábora?
Naše úroveň byla celkem konstatní po celou sezónu, i když ke konci to bylo trochu horší, což bylo hodně ovlivněno výsledkovou mizérií a ve finále sestupem. Na jaro bych jako nejpovedenější výjezd zhodnotil výjezd do Teplic a nejhorší na Slavii. Z domácích zápasů byl nejlepší určitě zápas se Spartou a nejhorší asi s Duklou. No a tu divočinu s Plzní v televizi všichni viděli. Celkově se něco povedlo, něco ne, ale byli jsme vidět a hlavně slyšet a naše počty venku se pohybovaly mezi 70 až 300 kusy, což na tu bídu, co jsme předváděli na hřišti, není zas taková tragédie.

3. Jaký předpovídáš další vývoj vašeho kotle s ohledem na to, že budete působit v poměrně neatraktivní FNL?
Jaký bude vývoj našeho kotle jsem sám zvědav. Na jednu stranu je tady celkem silné jádro kotle, které bude pokračovat i ve 2. lize, a derby s naší průmyslovou zónou (koněpůlky), na druhou stranu je tady spousta neatraktivních zápasů a jet přes celou republiku na zápas, který se hraje v 10:15 na aktivitě taky moc nepřidá. K tomu všemu naše vedení vymyslelo nový systém permanentek do kotle, který asi sousta lidí nebude akceptovat. Ale přes všechny problémy hodláme být nejaktivnější tábor ve 2. lize. Abychom byli ve formě, až se do ligy vrátíme.

4. Budeš i nadále sledovat prvoligovou ultras scénu? Jaká je tvá prognóza vývoje?
Ligová ultras scéna má celkově ještě velké rezervy a doufám, že půjde nahoru, snad i díky tomuto webu. I když dnešní konzumní trend je opačný - "zaplať vstup, kup si předražený dres, kup si klobásu a pivo, ale hlavně drž pusu a krok." Sledovat ji určitě budu a na nějaký zápas určitě vyrazím i jako nezaujatý divák. A budu doufat, že se do ní co nejdřív vrátíme, snad i se stadionem.

Děkujeme za rozhovor a Votrokům přejeme hodně kvalitních vystoupení i v nižší soutěži.

Zde si můžete ještě připomenout souhrn vystoupení Votroků v podzimní části Gambrinus ligy. Příště přijdou na řadu České Budějovice.

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • FC Baník Ostrava kozelzostravy 30.06.2013, neděle, 23:38 + 0 - 0
  Musím pochválit! Jsem zvědavý jak to s Hradcem dopadne. Druhá liga, extraliga v Hradci... No, uvidíme.
 • FC Hradec Králové C6H6 30.06.2013, neděle, 22:07 + 0 - 0
  Hradec je fotbalové město a kdybychom hráli trochu lepší fotbal a ne takovou tužku , tak i ted by to s návštěvama vypadalo i ted úplně jinak ......
 • FC Viktoria Plzeň Plzeňák 30.06.2013, neděle, 11:53 + 0 - 0
  Docela mě překvapil údaj že v sezoně 1987/88 měl Hradec nejvyšší návštěvy v lize. Nevybyvuji si to asi pro to že jsem tehdy chodil na 1.ČNFL a 1.ligu nesledoval. http://www.european-football-statistics.co.uk/attn.htm
 • AC Sparta Praha HON 30.06.2013, neděle, 11:35 + 0 - 0
  Hradce je samozrejme skoda, jsem zvedavej co s nima ta 2. liga udela. Pamatuju si, ze pred par lety v 2. lize byli uplne bez kotle, tak se jim to ted snad vyhne. Dalsi, kdo v nizsi soutezi uplne zapadl byl Zlin.
 • SK Slavia Praha hesík11 30.06.2013, neděle, 10:06 + 0 - 0
  Hradce je opravdu škoda. Jak řekl Tomaas11. Škoda, že jsme se nezbavili Příbrami nebo takových týmů, které dělají ostudu v naší nejvyšší soutěži :/ Hradci též přeji brzký návrat do ligy!
 • SK Sigma Olomouc Tomaas11 29.06.2013, sobota, 21:42 + 0 - 0
  Z fanouškovskýho hlediska budou votroci určitě chybět..škoda že jsme se nezbavili Příbrami. :) Jinak jim přeju ať se co nejrychleji vrátí! A výborné je od správců stránky tenhle nápad..paráda! :)
clbannerVidea

Motoráci │ Noční oslava extraligového bronzu


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Když sestup, tak s plnou par... 15.05.2022

Když sestup, tak s plnou par...


BLOG FANOUŠKŮ: Návštěva Běle... 28.04.2022

BLOG FANOUŠKŮ: Návštěva Běle...


Fotoreport: Havlíčkův Brod -... 30.12.2021

Fotoreport: Havlíčkův Brod -...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Náběh ACS Hooligans na sekto... 05.05.2022

Náběh ACS Hooligans na sekto...


Zbytečné derby? Ale kdeže! V... 15.05.2022

Zbytečné derby? Ale kdeže! V...


Slovanu nakonec nepomohl ani... 09.05.2022

Slovanu nakonec nepomohl ani...

Komentáře
19.05.2022, čtvrtek, 07:00 -
A psi se psy vlitli na hriste
15.05.2022, neděle, 22:30 -
No dle trapného počtu to pro h...
13.05.2022, pátek, 06:25 -
No myslim to vazne,aspon mate ...
12.05.2022, čtvrtek, 18:07 -
Moc daleko nedoběhl ani jeden ...
10.05.2022, úterý, 11:06 -
Hlavne by som dodal , ze na st...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace