o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Souhrn jara: Slovácko + rozhovor

Ligový speciál... pátek, 12.07.2013 - přejít do komentářů
Prezentace fanoušků Slovácka v jarní části ligy + rozhovor se suportlídrem
/titleImg/souhrn-jara-slovacko-rozhovor/1/5070.jpg?width=570

Týden před startem nového ročníku Gambrinus ligy je nejvyšší čas pokračovat v našich souhrnech jara. S ohledem na rozhovory musíme operativně pozměnit pořadí táborů, a tak tentokrát přichází na řadu prezentace fanoušků Slovácka.

1. Domácí prezentace a atmosféra
Stadion Slovácka byl v jarní části soutěže v průměru na jeden zápas zaplněn 4 693 diváky, což je mírně nižší hodnota oproti podzimním 4 855 divákům. Návštěvy na Slovácku měly jistou pravidelnost – čtyři utkání sledovalo 4 000 diváků (+- 100 lidí), dvěma utkáním (s Plzní a Ostravou) přihlíželo těsně přes 6 000 diváků.

Domácí kotel Slovácka měl i ve druhé polovině ligy výbornou úroveň. Pravděpodobně nejvíce se na ní podílel velmi kvalitní support zaplněného sektoru za jednou z branek, nicméně znovu nechyběla ani řada produkcí, tentokrát poměrně hodně nápisového charakteru, a hojně bylo dále používáno pyro. Již tradičně vypadal slovácký kotel velmi dobře po optické stránce díky velkému množství různých mávacích vlajek. Kotel Slovácka patří k těm, co se snaží značně zapojit do atmosféry okolní tribuny, ale ne vlastní vinou měl v tomto ohledu střídavé úspěchy.

Z jarních domácích představení má každý asi nejvíce v paměti vystoupení Jihomoravanů v souboji s Baníkem Ostrava, ve kterém se blýskli výborným supportem, velmi solidní choreografií Hulka, a především hezkou pyroshow. Podobně jako Hradec Králové či Baník Ostrava se Slovácko pohybovalo spíše v dolní polovině tabulky, ale stejně jako příznivci těchto klubů si fanoušci Slovácka dále zachovali svůj standard.
2. Výjezdy
Fanoušci Slovácka v jarní části Gambrinus ligy takřka zkopírovali svůj podzimní trend. Zatímco v domácím prostředí byli vynikající, ve výjezdech se mají mnohem víc kam posunovat. Na druhou stranu úplně špatně si rozhodně nevedli, výkony byly poměrně hodně střídavé. Byly zaznamenány jak slabší výjezdy s účastí jen pár desítek skalních fanoušků (např. v Jablonci, Mladé Boleslavi, Hradci Králové, na Slavii), tak výjezdy už podstatně hodnotnější se zastoupením zhruba 100 lidí (v Teplicích, na Spartě). Všem výjezdům se potom zcela vymykalo představení v Brně, kde fanoušci Slovácka v plné kráse ukázali, čeho jsou schopní. K jejich prospěchu by bylo, kdyby se jim takových výjezdů povedlo povícero. Produkce na venkovní zápasy modrobílí příliš nepřipravovali, výjimkou byla znovu hlavně prezentace v Brně. Každopádně ať byl počet Slovácka na výjezdu jakýkoliv, vždy byli tito fanoušci slyšet.Rozhovor s aktivním členem kotle
S připravenými otázkami k rozhovoru pro souhrn Slovácka se tentokrát popasoval hlavní supportlídr kotle Slovácka.

1. Jak hodnotíš sezónu 2012/2013 po fanouškovské, resp. ultras stránce?
Co se týká ultras aktivit, řekl bych, že to jde nahoru. Jsou ale v lize tábory, kde to stojí totálně za prd. Baník má velký respekt za to, co předvádí i v době, kdy se mu nedaří, což dokážu velmi kladně ohodnotit, my na tom nejsme dlouhodobě o nic líp. Sparta by měla jít ještě nahoru, potenciál je u ní obrovský. Plzeň jelikož celou sezonu bojovala o titul, je pořád v euforii a snad jim vydrží aktivita i v době, když by se jim zrovna nedařilo, třeba jako Baníku. Slávie si pořád drží na naši ligu svůj nadstandard. Kdo mě nepřekvapil je bohužel Boleslav, dokázali se sejít jen na finále poháru, nechápu to. Potenciál tam zřejmě je, ale v lize je nejde vidět. Teplice a Jablonec se snaží o oživení, snad jim to půjde. V lize by neměl být ani jeden tábor bez fanoušků, bohužel Příbram se bude zřejmě držet tak dlouho, dokud neumře její mecenáš. I když kytarové vystoupení bylo famózní. Brno si pořád stěžuje na stadion, chápu sice jejich výhrady, ale i přesto by to chtělo od nich víc, jsou druhé největší město v republice a jejich historie je obrovská. Trošku vzestup je vidět v Olomouci. Jihlava nezklamala ani nepřekvapila.

2. Jak hodnotíš sezónu v podání vašeho tábora?
U nás byla sezóna dobrá, odvedli jsme standardní práci. Samozřejmě chybí mi nějaký ten pokrok kupředu, za poslední roky mi příjde, jako bychom byli pořád na stejném, co se týká počtu, ale to mi nestačí. Představuji si větší počet fandících v kotli. Co se týká zapojování okolních tribun, to bych řekl, že jsme na tom snad nejhůř ze všech aktivně fandících táborů. U nás se zapojují okolní tribuny, jen když se daří, a to také ne moc.  Sezonu jsme zakončili výborným představením doma s Ostravou a venku v Brně. Po dlouhé době jsme sezonu zakončili takovým způsobem, že jsme plní očekávání do další sezony. Co se týká všeobecně výjezdů, to je naše dlouhodobá slabina, i když na tom samozřejmě v měřítku republiky nejsme nejhůř.

3. V čem tkví "kouzlo" takového "malého" tábora, že se několik let dokáže držet na vysoké úrovni po fanouškovské a ultras stránce?
Zřejmě to bude rodinnou atmosférou. Každý se tady s každým zná. Také to je dobrou prací, která se započala již delší dobu zpět. Tehdy se utvořila výborná kostra lidí, kteří se o vše starali (web, výroba vlajek, šál, triček apod., nové chorály, songy, chorea). Doteď spousta  z nich vydržela. A v poslední době se objevují noví fanoušci, kteří rádi přidají ruku k dílu. Nově se u nás objevují grafity, jen tak dál.  Nic se samo neudělá, a to tady každý ví. Samozřejmě nás  také trápí počty při výrobě chorea, ale ty problémy, jak vím, jsou téměř všude. Co je super, je pyro, které v poslední sezóně šlo u nás hodně nahoru.

Děkujeme za rozhovor a přejeme další výbornou vydrž na fanouškovské scéně.

Zde si můžete připomenout podzimní část v podání fanoušků Slovácka.

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • 1.FC Slovácko UHmartinFCS 10.11.2013, neděle, 19:44 + 0 - 0
  :)..!! chci zdůraznit..aby fandily všecí na stadioně ! nééé jenom sedět a mlčet :) vždyt fandí :) jen sektor B3!!
 • FC Hradec Králové Stokurew 15.07.2013, pondělí, 14:16 + 2 - 0
  WojtaFcs: :D :D :D tvl říká ti něco ironie? Nevadí, na to jednou přijdeš... Jinak na slovácko posílám jeden velká RESTECPA!
 • FC Baník Ostrava Knutt 13.07.2013, sobota, 13:59 + 1 - 0
  Slovácko má můj obdiv a jsem rád, že tento klub hraje ligu. Po fans stránce si vede opravdu velmi dobře na to, že má v průměru docela mladý kotel!
 • 1.FC Slovácko FanaticBoy 13.07.2013, sobota, 11:04 + 0 - 0
  WojtaFcs: Odhlaš se a vyhoď počítač z okna a už sem nikdy nechoď.
 • 1.FC Slovácko AdamFCS 13.07.2013, sobota, 02:47 + 4 - 0
  WojtaFcs - ty už radši nepiš -_- jaká družba s Mostem? Akorát fámy šíříš...
 • FK Teplice Bešťák-S15 13.07.2013, sobota, 00:28 + 0 - 0
  WojtaFcs: ode mně a flvv to byla narážka na komentář pod souhrnem Teplic :D
 • 1.FC Slovácko WojtaFcs 12.07.2013, pátek, 22:50 + 0 - 6
  Jsme malé město, nejmenší město ze všech klubů v GL, ale i tak se dá něco zlepšovat jak doma tak i při výjezdech kde musíme jezdit na druhou stranu republiky a to není taky zrovna příjemné :/ ale jinak jak fur tmyslíte že jsme kopírovali, nemyslím ale jako Most máme s něma družbu ale tomu se družba nedá říct spíše kamarádi. A jaké choreo jsme okopčili, zajímavé že to říkají jen Brňáci :D kolik vás je v kotli 50 ? hlavně že máte 3 kotle po 20 :D a to jsme 2. největší město v čr, ostudy! a potom i tepličák no nezáviď hlavně že máte stadion jak krávu a je vás tam 3000 -_- a fanoušci taky děs. Pozdrav z UH! Držte se kdo nám přeje
 • Bohemians 1905 BFC 12.07.2013, pátek, 21:54 + 0 - 0
  Kloboucek za to, ze si drzite svuj standart...s tou atmosferou bych to prirovnal k nam. Rodinna atmosfera je specificka, neda se jen tak vytvorit a ma svoje osobite kouzlo ;-) :-)
 • FK Teplice Bešťák-S15 12.07.2013, pátek, 21:45 + 1 - 1
  Přestaňte kopírovat všechny tábory v Čr a na světě ty Mostecký chorea! Že se nestydíte se inspierovat od táborů v 2. lize! Most si na to jistě od následující sezóny nechá dát patent! :D
 • SK Sigma Olomouc Tomaas11 12.07.2013, pátek, 21:30 + 3 - 0
  Na to, jak je UH malé město, tak je Slovácko na hodně velké úrovni. Výjezdy bych jim zas tak nevyčítal, je pravda, že mají dost nevýhodnou pozici mezi městy. :) Určitě jeden z nejelpších táborů!!
 • Zbrojovka Brno flvv 12.07.2013, pátek, 21:25 + 3 - 1
  další klub co okopíroval choreo od Mostu :(
 • FC Hradec Králové Kuksič 12.07.2013, pátek, 20:17 + 3 - 0
  Za Slovácko palec nahoru! Nemůžu u nich nic vytknout, pěkný stadion, super fandění, choreografie, pyro! Akorát výjezdy nejsou někdy tolik početné, ale na to jaké je to městečko, tak opravdu super! Držte se
 • 1.FC Slovácko Slovácko Kingdom 12.07.2013, pátek, 19:14 + 1 - 0
  Ano odpalujeme, ale až ke konci, aby nebyly zbytečné problémy a náš klub nemusel plnit svazovou kasu. Na podzim jsme za to dostali pár pokut. Na jaro to bylo bez pokuty a přitom pyra bylo celkem dost. Ono taky záleží jaký čurák dojede na post technického delegáta, a nebo spíš možná jestli svaz potřebuje prachy. Když jo tak trestají i úplné banálnosti.
 • AC Sparta Praha eRw!n 12.07.2013, pátek, 18:34 + 0 - 0
  odpaluje Slovacko pyro i pri zapase?
clbannerVidea

Fanoušci Viktorie Plzeň slaví 111 let klubu


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Oslavy 100 let klubu v Ostra... 13.07.2022

Oslavy 100 let klubu v Ostra...


Nová Hradečná přivítala vlád... 04.06.2022

Nová Hradečná přivítala vlád...


Když sestup, tak s plnou par... 15.05.2022

Když sestup, tak s plnou par...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Obušku, z pytle ven! Maďaršt... 16.07.2022

Obušku, z pytle ven! Maďaršt...


Hučelo to jako v úlu! Slovan... 21.07.2022

Hučelo to jako v úlu! Slovan...


Vyprodané utkání, zakázaný n... 29.07.2022

Vyprodané utkání, zakázaný n...

Komentáře
08.08.2022, pondělí, 17:45 -
Hlavně že bylo pyro na náměstí...
08.08.2022, pondělí, 01:31 -
Chtělo by to taky trochu pokor...
04.08.2022, čtvrtek, 02:14 -
Pěknej počet hostů na Srbské. ...
03.08.2022, středa, 02:54 -
A teď všichni do Olomouce!
11.07.2022, pondělí, 20:24 -
to se nelíbí uživateli Supras ...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace