o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Souhrn jara: Sparta Praha + rozhovor

sobota, 20.07.2013 - přejít do komentářů
Prezentace fanoušků Sparty v jarní části ligy + rozhovor...
/titleImg/souhrn-jara-sparta-praha-rozhovor/1/5092.jpg?width=570

Dalším táborem, který ještě nedostal příležitost v souhrnu jara, je Sparta Praha. Situaci nyní napravujeme.

1. Domácí prezentace a atmosféra
V návštěvnosti Sparta své soupeře v jarní části soutěže převálcovala, její průměr na zápas činí 12 160 diváků (na podzim 7 778 d.). Zasloužily se o to hlavně naplněné zápasy s Plzní a se Slavií (19 128 a 19 410 d.), ale kromě únorního utkání se Slováckem (4 566 d.) měly i další souboje hodnotný počet díváků.

Zdatně si vedli fanoušci Sparty i z hlediska aktivit. Zatímco většina silných táborů zůstala přibližně na svém, ten sparťanský doznal výrazného zlepšení. K vidění bylo více choreografií než dříve a co je hlavní, měly o poznání větší kvalitu. Sparťanům se mimo jiné povedly dvě velké kartoniády přes podélnou tribunu. Ve velkém měřítku pak zůstalo odpalování pyrotechniky. Síly by tak nyní mohly být vrhnuty především na support, který měl hodně střídavou úroveň. V silách Sparty je rozhodně posunout jeho laťku výše, aby byl vytrvalejší, hlasitější a pestřejší.2. Výjezdy
Ve výjezdech jsou na tom Sparťané nadstandardně již nějaký čas a nic se na tom nezměnilo ani ve druhé polovině soutěže. Fanoušků Sparty znovu bylo všude několik stovek, znovu odpalovali hodně pyrotechniky a i jejich support měl venku znovu velmi dobrou úroveň, přinejmenším co do hlasitosti. Za všechny výjezdy nutno vyzdvihnout ten v Ostravě, kde Sparťané byli sladění do jedné barvy, připravili si řadu produkcí a předvedli opravdu velmi dobrý support.
Rozhovor s aktivním členem kotle
Na rozhovoru pro sparťanský souhrn jara se tentokrát podílelo více fanoušků, kteří se starají o chorea a obecně ultras aktivitu na Spartě.

1. Jak hodnotíš sezónu 2012/2013 po fanouškovské, resp. ultras stránce?
Osobně si myslím, že naše scéna se sice zvedá, ale má pořád co dohánět, je to jak běh na dlouhou trať. Myslím si, že pokuď se v ČR nezačnou dít rozbroje proti ultras, jako tomu je např. v Itálii, tak snad naše ultras scéna pokvete. Poslední dobou se na nás začaly upírat oči jak z východu, tak i ze západu, sice jsme pro ně pořád na začátku, ale myslím, že jak Sparťani, Plzeňáci, Slávisti, nebo Chachaři jsme nikde ostudu neudělali, ba naopak. Plzeň se dobře prezentovala v pohárech, Slávie už tak slavná nebyla, ale i jim se povedlo občas ňáké to choreo, ale to je asi věc názoru a pohledu. Co se týče Chacharů, tak osobně bych řekl, že nejhezčí choreo měli právě proti nám, hezký choreo měli i v Edenu, nebo se Slováckem slogan „Oči to vidí, uši to slyčí, ústa mlčí!!!“ je hodně trefný a měl by platit v každém táboře, u každého fanouška nebo chuligána. Dále sice nerad, ale musím uznat, že Chachaři měli asi nejlepší rozlučku, co jsem v ČR viděl, a to s Markem Jankulovským. Kde jinde příjde 20.000 fanoušků mimo ligu na rozlučku a udělají tam skvělou atmosféru. Ostatní tábory jsou dost ve stínu, sice se snaží ukázat jak jen můžou, ale bohužel na to nemají sílu nebo prostředky :/ Možná bych ještě zmínil Slovácko, Opavu a Bohemku, ale to je asi tak vše.

2. Jak hodnotíš sezónu v podání vašeho tábora?
Horní sektor se začal pomalu, ale jistě zvedat. Do sektoru se začali vracet známí lidé, kteří mají hodně co říct. Dokonce i náš vrchní Malíř, který dělal chorea dříve za Azurita, se opět po delší pauze začal angažovat, což je pro nás velký přínos. Dále se začala opět účastnit malování choreí mladá parta, za kterou i mluvím, která si jako hlavní cíl stanovila zlepšit prezentaci Sparty, co se týče choreí, ale i street artu a jiných mimostadionových aktivit. Myslím, že se nám to prozatím daří, a že se budeme jenom zlepšovat, co se týče nápadu, návrhů, ale i provedení. Hlavní a asi nejvíc důležítý aspekt je stálý megafonista Kopr, který taky udělal velký kus práce a stále dělá.

Co se týče fandění, tak bych řekl, že máme ještě hodně co zlepšovat, a záleží jenom na nás, kam a jakým způsobem to budeme směřovat, můžeme mít perfektní plachty, bannery, transparenty, ale když v sektoru bude fandit 20 lidí, tak to podle mě za moc nestojí, viz. Liberec.

Výjezdy jsou na Spartě to nejlepší, vždy se sejdou ti nejvěrnější fanoušci a už dlouhodobě naše výjezdy v sobě zahrnují vše, co má správný výjezd mít. Jako jeden z mála táboru v ČR, si troufám řict, že odpalujeme pyro snad všude a ve velké míře, resp. co se mi teďka vybavuje, tak snad kromě Brna, jsme na každém výjezdě odpálili ňáký to pyro. Jen doufám, že do budoucna se to nebude zhoršovat, a že podobný represe jako nás čekají v Jihlavě, nikoho neodradí. Sám jsem zvědav, jak to bude probíhat, a kdo je nebo není na jejich seznamu nežádoucích osob.

3. Jak ty osobně cítíš momentální situaci ve vašem táboře?
Otázka dost navazuje na předchozí, tak ve zkratce, myslím si, že na Spartě to jenom poroste. Máme tu aktuálně dost velký potenciál, co se týče mladých ultras, ale i mladých chuligánů. Chce to ještě čas a tréninky v tělocvičně, jak v malování, tak v bojových sportech, bez nich to už moc dneska nejde, viz. článek s jedním sparťanem z řad PB. A proto dneska i mladý ultrasáci trénujou, aby se jednou mohli za Spartu postavit, jak v ulici, nebo na poli. Jediný co teďka škodí Spartě, je možná to, že už nejsme tak jednotný, dá se říct, že skoro každá skupina si jede za sebe, už bohužel neplatí ten rozhovor, co kdysi dával bývalý člen na hooligans.cz, že všichni se sjednocujeme pod Spartu. Sice všichni jsme fanoušci Sparty, ale zbytečně vznikají uprostřed rozpory, kvůli jiným pohledům na věc. Já osobně doufám z celého srdce, že jednou se zvedne silná vůdčí osobnost s respektem, jak u mladých, tak u starých, a povede pevnou rukou lid sparťanský, který bude jenom stoupat a jeho sláva jenom poroste.

4. Jaké jsou cíle, plány, ambice fanoušků Sparty pro další sezonu?
Pokračovat v tom, co děláme, dělat propracovanější chorea, zlepšit klubový oblečení, zkrátka zlepšovat se na všech frontách.

PS: vzkaz pro všechny pseudofanoušky, co mají za potřeby psát h**** na fb nebo jiný weby: „přiďte někdy na stadion, nebo nejlépe vyjeďte někdy se svým týmem ven, ať vidíte realitu…“

Děkujeme za rozhovor a přejeme další rozkvět v další sezóně.

Zde si můžete připomenout podzimní vystoupení fanoušků Sparty.

clbannerVidea

Atmosféra při zápase mezi pražskou Slavií a ostravským Baníkem


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
BLOG FANOUŠKŮ: Už při cestě ... 30.10.2022

BLOG FANOUŠKŮ: Už při cestě ...


Oslavy 100 let klubu v Ostra... 13.07.2022

Oslavy 100 let klubu v Ostra...


Nová Hradečná přivítala vlád... 04.06.2022

Nová Hradečná přivítala vlád...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Není policie, nejsou problém... 24.08.2023

Není policie, nejsou problém...


Derby mezi Slováckem a Zlíne... 07.09.2023

Derby mezi Slováckem a Zlíne...


Britská nemoc – díl první (A... 05.01.2012

Britská nemoc – díl první (A...

clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace