o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Souhrn jara: Sparta Praha + rozhovor

Ligový speciál... sobota, 20.07.2013 - přejít do komentářů
Prezentace fanoušků Sparty v jarní části ligy + rozhovor...
/titleImg/souhrn-jara-sparta-praha-rozhovor/1/5092.jpg?width=570

Dalším táborem, který ještě nedostal příležitost v souhrnu jara, je Sparta Praha. Situaci nyní napravujeme.

1. Domácí prezentace a atmosféra
V návštěvnosti Sparta své soupeře v jarní části soutěže převálcovala, její průměr na zápas činí 12 160 diváků (na podzim 7 778 d.). Zasloužily se o to hlavně naplněné zápasy s Plzní a se Slavií (19 128 a 19 410 d.), ale kromě únorního utkání se Slováckem (4 566 d.) měly i další souboje hodnotný počet díváků.

Zdatně si vedli fanoušci Sparty i z hlediska aktivit. Zatímco většina silných táborů zůstala přibližně na svém, ten sparťanský doznal výrazného zlepšení. K vidění bylo více choreografií než dříve a co je hlavní, měly o poznání větší kvalitu. Sparťanům se mimo jiné povedly dvě velké kartoniády přes podélnou tribunu. Ve velkém měřítku pak zůstalo odpalování pyrotechniky. Síly by tak nyní mohly být vrhnuty především na support, který měl hodně střídavou úroveň. V silách Sparty je rozhodně posunout jeho laťku výše, aby byl vytrvalejší, hlasitější a pestřejší.2. Výjezdy
Ve výjezdech jsou na tom Sparťané nadstandardně již nějaký čas a nic se na tom nezměnilo ani ve druhé polovině soutěže. Fanoušků Sparty znovu bylo všude několik stovek, znovu odpalovali hodně pyrotechniky a i jejich support měl venku znovu velmi dobrou úroveň, přinejmenším co do hlasitosti. Za všechny výjezdy nutno vyzdvihnout ten v Ostravě, kde Sparťané byli sladění do jedné barvy, připravili si řadu produkcí a předvedli opravdu velmi dobrý support.
Rozhovor s aktivním členem kotle
Na rozhovoru pro sparťanský souhrn jara se tentokrát podílelo více fanoušků, kteří se starají o chorea a obecně ultras aktivitu na Spartě.

1. Jak hodnotíš sezónu 2012/2013 po fanouškovské, resp. ultras stránce?
Osobně si myslím, že naše scéna se sice zvedá, ale má pořád co dohánět, je to jak běh na dlouhou trať. Myslím si, že pokuď se v ČR nezačnou dít rozbroje proti ultras, jako tomu je např. v Itálii, tak snad naše ultras scéna pokvete. Poslední dobou se na nás začaly upírat oči jak z východu, tak i ze západu, sice jsme pro ně pořád na začátku, ale myslím, že jak Sparťani, Plzeňáci, Slávisti, nebo Chachaři jsme nikde ostudu neudělali, ba naopak. Plzeň se dobře prezentovala v pohárech, Slávie už tak slavná nebyla, ale i jim se povedlo občas ňáké to choreo, ale to je asi věc názoru a pohledu. Co se týče Chacharů, tak osobně bych řekl, že nejhezčí choreo měli právě proti nám, hezký choreo měli i v Edenu, nebo se Slováckem slogan „Oči to vidí, uši to slyčí, ústa mlčí!!!“ je hodně trefný a měl by platit v každém táboře, u každého fanouška nebo chuligána. Dále sice nerad, ale musím uznat, že Chachaři měli asi nejlepší rozlučku, co jsem v ČR viděl, a to s Markem Jankulovským. Kde jinde příjde 20.000 fanoušků mimo ligu na rozlučku a udělají tam skvělou atmosféru. Ostatní tábory jsou dost ve stínu, sice se snaží ukázat jak jen můžou, ale bohužel na to nemají sílu nebo prostředky :/ Možná bych ještě zmínil Slovácko, Opavu a Bohemku, ale to je asi tak vše.

2. Jak hodnotíš sezónu v podání vašeho tábora?
Horní sektor se začal pomalu, ale jistě zvedat. Do sektoru se začali vracet známí lidé, kteří mají hodně co říct. Dokonce i náš vrchní Malíř, který dělal chorea dříve za Azurita, se opět po delší pauze začal angažovat, což je pro nás velký přínos. Dále se začala opět účastnit malování choreí mladá parta, za kterou i mluvím, která si jako hlavní cíl stanovila zlepšit prezentaci Sparty, co se týče choreí, ale i street artu a jiných mimostadionových aktivit. Myslím, že se nám to prozatím daří, a že se budeme jenom zlepšovat, co se týče nápadu, návrhů, ale i provedení. Hlavní a asi nejvíc důležítý aspekt je stálý megafonista Kopr, který taky udělal velký kus práce a stále dělá.

Co se týče fandění, tak bych řekl, že máme ještě hodně co zlepšovat, a záleží jenom na nás, kam a jakým způsobem to budeme směřovat, můžeme mít perfektní plachty, bannery, transparenty, ale když v sektoru bude fandit 20 lidí, tak to podle mě za moc nestojí, viz. Liberec.

Výjezdy jsou na Spartě to nejlepší, vždy se sejdou ti nejvěrnější fanoušci a už dlouhodobě naše výjezdy v sobě zahrnují vše, co má správný výjezd mít. Jako jeden z mála táboru v ČR, si troufám řict, že odpalujeme pyro snad všude a ve velké míře, resp. co se mi teďka vybavuje, tak snad kromě Brna, jsme na každém výjezdě odpálili ňáký to pyro. Jen doufám, že do budoucna se to nebude zhoršovat, a že podobný represe jako nás čekají v Jihlavě, nikoho neodradí. Sám jsem zvědav, jak to bude probíhat, a kdo je nebo není na jejich seznamu nežádoucích osob.

3. Jak ty osobně cítíš momentální situaci ve vašem táboře?
Otázka dost navazuje na předchozí, tak ve zkratce, myslím si, že na Spartě to jenom poroste. Máme tu aktuálně dost velký potenciál, co se týče mladých ultras, ale i mladých chuligánů. Chce to ještě čas a tréninky v tělocvičně, jak v malování, tak v bojových sportech, bez nich to už moc dneska nejde, viz. článek s jedním sparťanem z řad PB. A proto dneska i mladý ultrasáci trénujou, aby se jednou mohli za Spartu postavit, jak v ulici, nebo na poli. Jediný co teďka škodí Spartě, je možná to, že už nejsme tak jednotný, dá se říct, že skoro každá skupina si jede za sebe, už bohužel neplatí ten rozhovor, co kdysi dával bývalý člen na hooligans.cz, že všichni se sjednocujeme pod Spartu. Sice všichni jsme fanoušci Sparty, ale zbytečně vznikají uprostřed rozpory, kvůli jiným pohledům na věc. Já osobně doufám z celého srdce, že jednou se zvedne silná vůdčí osobnost s respektem, jak u mladých, tak u starých, a povede pevnou rukou lid sparťanský, který bude jenom stoupat a jeho sláva jenom poroste.

4. Jaké jsou cíle, plány, ambice fanoušků Sparty pro další sezonu?
Pokračovat v tom, co děláme, dělat propracovanější chorea, zlepšit klubový oblečení, zkrátka zlepšovat se na všech frontách.

PS: vzkaz pro všechny pseudofanoušky, co mají za potřeby psát h**** na fb nebo jiný weby: „přiďte někdy na stadion, nebo nejlépe vyjeďte někdy se svým týmem ven, ať vidíte realitu…“

Děkujeme za rozhovor a přejeme další rozkvět v další sezóně.

Zde si můžete připomenout podzimní vystoupení fanoušků Sparty.

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • FC Baník Ostrava kozelzostravy 04.08.2013, neděle, 01:31 + 0 - 0
  Musím uznat, že 12K je pěkné číslo. Výjezdy také dobré, ale Sparta má navíc. Chorály jsou slabé... Jinak proč přišla tak malá návštěva poslední kolo? Hrálo se o titul. To mi hlava nebere. (Nerýpu, pouze se ptám)
 • FC Baník Ostrava kozelzostravy 04.08.2013, neděle, 01:28 + 0 - 0
  Daniel1983: Je tu florbal. Dva velké kluby v nejvyšší lize. Basket a další jako tvůj zmiňovaný volejbal. Ale hlavně HC Vítkovice. Vedle jsou druholigové kluby MFK Karviná a Frýdek-Místek, ale v Karviné fans nejsou a když jo, tak jejich prioritou je Baník.
 • AC Sparta Praha ACS 1893-2013 31.07.2013, středa, 10:26 + 0 - 0
  erw!n...fakt dobrá výmluva na nacionalisty :-) ty jsou skoro v každým kotli,pravda je že soustředit by se spíš měli na SPARTU ale taky nemůžeš rozpoznat nácka podle oblečení a vyholené hlavy jak ty zřejmě děláš a většina ČR taky............
 • AC Sparta Praha Letenskej 22.07.2013, pondělí, 18:56 + 0 - 0
  VolumePlease: snad jsme se tě nedotkli.
 • AC Sparta Praha Zeb Youth Firm 22.07.2013, pondělí, 13:49 + 0 - 0
  VolumePlease: proč by kluci neměli psát, když mají pravdu a mluví absolutně k věci, naopak mi příjde debata po dlouhý době věcná... PS: Letenskej má opět a pokaždé pravdu :D :D :D
 • SK Sigma Olomouc Tomaas11 21.07.2013, neděle, 23:56 + 1 - 0
  Vždyť mluví naprosto k věci. :D :)
 • AC Sparta Praha VolumePlease 21.07.2013, neděle, 21:16 + 0 - 0
  Radši tu nepiště, děláte jenom ostudu!
 • AC Sparta Praha Daniel1983 21.07.2013, neděle, 18:14 + 0 - 0
  Cisarak!: fankluby si většinou berou lístky na fanklub tribunu, která je vlevo od kotle na horním ochozu... sice větší město, ale zase více klubů, daleko větší možnost vyžití (ať už sportovního nebo kulturního - ikdyž i fotbal je kultura :D)... co je v Ostravě? Snad jen volejbal (DHL Ostrava) a Baník (nebo je tam ještě něco jiného, na co se dá chodit? Mě nic nenapadá)
 • AC Sparta Praha Letenskej 21.07.2013, neděle, 12:01 + 3 - 1
  Cisarak!: počet obyvatel tu vážně nehraje roli :) Když pominu, že tu máme 3 aktivní týmy a pak slabší Duklu a Žižkov, tak je tu další důležitý faktor a tím je složení samotného obyvatelstva. Ukrajinci, Vietnamci, Cikáni a v první řadě Češi, kteří jsou zde za prací a k městu a místním klubům nemají absolutně žádný vztah. Samozřejmě to se týká i dalších měst, takže to neberte jako výmluvu. Ovšem v Praze je to v daleko větší míře než jinde. Připadá mi, že třeba v Ostravě jsou obyvatelé na svoje město a kraj opravdu hrdí (možná se mi to jen zdá). Tady v Praze tohle vůbec nevidím. Tady každý na Prahu umí akorát nadávat a dělá všechno proto, aby z ní na víkend vypadnul. Kdo nemůže vypadnout, tak celej víkend prochlastá. Jinak, co se týče malého počtu v kotli, tak je to jednoduchý - spousta aktivních lidí chodí na protilehlou tribunu, kde dobře fandí a zapojují se ke každému chorálu. Když se pak všichni sjednotíme v sektoru hostí, tak jsme schopni předvést lepší support než doma.
 • AC Sparta Praha MrSpartan 21.07.2013, neděle, 11:54 + 0 - 0
  eRw!n: to snad nemyslíš vážně co jsi právě vyplodil za mrdku.. Letenskej má naprostou pravdu.
 • AC Sparta Praha Letenskej 21.07.2013, neděle, 11:52 + 3 - 0
  eRw!n: asi chodíme do jiného kotle. O jakejch náccích mluvíš? O těch náctiletých pinďourech, co si hrají na neonacisty v oblečení Thor Steinar nebo o těch šašcích s rovnejma kšiltama? Nebo snad dokonce o těch, co vyvolávali Kweukeho?
 • AC Sparta Praha eRw!n 21.07.2013, neděle, 10:48 + 0 - 2
  Cisarak!: hodne lidi by do kotle slo.. tomu ver.. ale kvuli tem nackum co tam jsou se tam normalnim lidem fakt nechce.. jedine reseni by bylo rozsireni kotle za branou, ale to zase nevyjde pres vedeni.. je to zacarovanej kruh..
 • FC Slovan Liberec mira 21.07.2013, neděle, 07:31 + 0 - 0
  sice me vadi opetovne narazky na liberec v rozhovoru,ale pan ma pravdu,lepsi fungujici kotel pro vsechny,nez super chorea a kotel jen pro prispusobivi hodny lidi.....
 • FC Baník Ostrava Cisarak! 20.07.2013, sobota, 23:40 + 2 - 1
  Spartu nesnasim ale zaroven i jako uhlavniho pritele respektuju. S jejich nenavisti roste nase sila a tak by to melo byt vsude. Vazim si kazdeho aktivniho fanouska, ktery miluje svuj klub a je schopen mu ledacos podridit. At je to Spartan, Brnak , nebo Opavak. Jedna vec mi vsak vrta hlavou, Praha je mesto s milionem obyvatel, Sparte fandi polovina Strednich Cech a ma plno fanklubu po celem Cesku,ale v kotli na Letne se jich sejde par desitek,tohle proste nepochopim.
 • AC Sparta Praha Zeb Youth Firm 20.07.2013, sobota, 23:14 + 0 - 0
  A to nejlepší choreo, jste zapomněli nahodit :/ http://www.spartaforever.cz/images/fotoalbum/2743/0243c0f012d4a02.jpg
 • AC Sparta Praha scouser 20.07.2013, sobota, 20:32 + 0 - 0
  Pěknej souhrn a dobrej rozhovor, s tím co tu byl před pár dny, to je nebe a dudy :) Za minulou sezonu se udělal velkej kus práce, díky za to!
 • FK Teplice Bešťák-S15 20.07.2013, sobota, 17:56 + 0 - 0
  to PS se vzkazem pro pseudofanoušky je velmi trefný :)
clbannerVidea

Fanoušci Viktorie Plzeň slaví 111 let klubu


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Oslavy 100 let klubu v Ostra... 13.07.2022

Oslavy 100 let klubu v Ostra...


Nová Hradečná přivítala vlád... 04.06.2022

Nová Hradečná přivítala vlád...


Když sestup, tak s plnou par... 15.05.2022

Když sestup, tak s plnou par...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Obušku, z pytle ven! Maďaršt... 16.07.2022

Obušku, z pytle ven! Maďaršt...


Hučelo to jako v úlu! Slovan... 21.07.2022

Hučelo to jako v úlu! Slovan...


Vyprodané utkání, zakázaný n... 29.07.2022

Vyprodané utkání, zakázaný n...

Komentáře
08.08.2022, pondělí, 17:45 -
Hlavně že bylo pyro na náměstí...
08.08.2022, pondělí, 01:31 -
Chtělo by to taky trochu pokor...
04.08.2022, čtvrtek, 02:14 -
Pěknej počet hostů na Srbské. ...
03.08.2022, středa, 02:54 -
A teď všichni do Olomouce!
11.07.2022, pondělí, 20:24 -
to se nelíbí uživateli Supras ...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace