o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video tipovačka

Souhrn jara: Teplice + rozhovor

Ligový speciál... středa, 10.07.2013 19:00 - přejít do komentářů
Prezentace fanoušků Teplic v jarní části ligy + rozhovor s členem kotle...
images/clanky/souhrn-jara-teplice-rozhovor-5069.jpg

Pátý díl souhrnu jara se týká fanoušků Teplic.

1. Domácí prezentace a atmosféra
Jarní utkání Teplic v průměru navštívilo 3 775 diváků, což je zlepšení oproti podzimním 3 327 divákům. Divácky nejpočetnější bylo utkání se Spartou, na které si našlo cestu 6 450 diváků, naopak prořídlé tribuny byly při prvním jarním utkání s Duklou Praha, které sledovalo 1 542 diváků.

Z hlediska aktivit fanoušků jsou Teplice kometou roku. Mrtvé dění z předchozích let letos ukončil Sektor 15, který už na podzim byl vidět svými aktivitami a v jarní části v nastoleném trendu pokračoval. Kolem 100 členů přinášelo na Stínadla solidní atmosféru a různé optické aktivity. Více se začala objevovat pyrotechnika, k vidění byly i nápisy a dále se žlutomodří prezentovali i obrazovými díly. Nejpovedenější choreografie, velkých rozměrů, se datuje k poslednímu domácímu utkání se Spartou Praha. Fanoušci ze Sektoru 15 mají samozřejmě dále hodně co zlepšovat, jen namátkou lze zmínit poměrně často hluchá místa v supportu, ale každopádně zaznamenali velký pokrok a získali si místo na prvoligové scéně. Jen tak dále.


Jak známo, v Teplicích se mimo Sektoru 15 vyskytuje ještě Fanklub, který je početně menší, ale podobně jako na podzim si v jarní polovině soutěže připravil několik produkcí.

2. Výjezdy
Výjezdy jsou zatím u fanoušků Teplic nevypilované, nicméně náznaky zlepšení se také už objevily, například při posledním souboji v Mladé Boleslavi. Jinak ale většinou bylo venku přítomno 10–15 příznivců Teplic, což obstarávají hlavně členové Fanklubu.Rozhovor s aktivním členem kotle
Rozhovor k souhrnu Teplic obstaral aktivní člen Sektoru 15, který kromě hodnocení uplynulé sezóny hovořil také o dalších plánech a ambicích lepšícího se tábora.

1. Jak hodnotíš sezónu 2012/2013 po fanouškovské, resp. ultras stránce?
Sezóna 2012/2013 se dá hodnotit jednoznačně kladně, protože bylo vidět dost ultras aktivit na skvělé úrovni na české poměry a celkově se scéna zvedla a už to není otázka jen větších táborů, ale zapojují se do aktivit i menší tábory, které se snaží pozvednout úroveň, a pokud se tato aktivita bude rozvíjet stále směrem vpřed, tak to bude jen dobře. V čem naše scéna ovšem dost pokulhává, tak to jsou reprezentační zápasy a malé návštěvnosti na stadionech. Scéně také dost škodí FAČR, TV přenosy, ACAB, security a místy i samotné kluby, které proti ultras bojují.

Kdo mne potěšil, tak jednoznačně Baník, který i přes nepříznivé výsledky jezdil ve velkých počtech a staral se o to, že když nešlo koukat na fotbal, tak člověka oslnilo alespoň dění na tribunách. Kdo mne naopak zklamal, tak je Boleslav, kde jsem prakticky za celou sezónu nezaznamenal žádnou větší aktivitu, jak již tomu poslední sezóny bývá, a to i přes to, že hrají o přední příčky tabulky, což v téhle republice bohužel láká fanoušky na fotbal nejvíc, a také České Budějovice, o kterých si jistě udělal každý obrázek během sezóny sám.

2. Jak hodnotíš sezónu v podání vašeho tábora?
Tuto sezónu nejde v Teplicích hodnotit jinak než pozitivně, protože na konci sezóny 2011/2012 se zde sjednotila parta lidí, kteří zde jsou již delší dobu, k tomu se vrátily staré tváře, které v Teplicích byly v dřívějších dobách a chtěl bych jim i touto cestou za návrat poděkovat, na ně se navalila banda mladších juniorů a dohromady se vytvořilo něco, co v Teplicích nefungovalo posledních pár let. Snaha o stoupající aktivitu se projevila již v podzimní části sezóny a po dlouhé zimě se na ní navázalo i na jaře. Během této sezóny se odpálilo dost pyrotechniky, udělalo se několik choreografií, vytvořila se nová série samolepek a vznikly nové mikiny a trička, a dokonce se začal vydávat na jaře i fanouškovský zin, který se dočká druhého vydání na začátku následující sezóny. Jako asi nejlepší choreo bych tuto sezónu vyzdvihl Taze, který se dodělával na poslední chvíli a výrobu prodlužovalo nepříznivé počasí. Toto choreo o velikosti 18x12m bylo roztaženo při posledním domácím zápase se Spartou a bylo doplněno odpálenými bengály.

Abych nás jen nechválil, tak přejdu i k negativům, kterých je také dost. Asi největší nespokojenost je s výjezdy a to i s ohledem na to, že krom zápasu v Jihlavě, na který se taky chtělo jet, ale nakonec kvůli pátečnímu termínu se to zrušilo, jsme byli na jaře na všech výjezdech, i když občas jen v počtu 1-3 lidí a jako skupina ve větším počtu jsme vyjeli 3x (Jablonec, Plzeň, Boleslav). Dalším problémem, s kterým se potýkáme, tak je neaktivita při výrobě chorea, kdy většinu věcí děláme ve 2 lidech krom již zmíněného Taze, kdy se nás sešlo cca 10. V poslední řadě je občas problémem i support, kdy většině v této sezóně po obdržené brance zatrnulo s vidinou dalšího prohraného zápasu a sestupu do 2. ligy a supportlídři měli plné hlasivky práce, aby se jim povedlo kotel znovu rozeřvat.

3. Jaké jsou další plány a ambice Sektoru 15 na fanouškovském poli? Čeho byste rádi dosáhli?
Plány pro tuto sezónu se nedají zatím přesně určit, protože jsme si neměli možnost všichni společně sednout a probrat to, ale prozatím je v plánu dodělat druhý díl fanouškovského zinu, který by měl být již na prvním domácím zápase. Dál jsou v plánu šály, kdy už je schválený vzhled a již brzy půjdou do výroby a možná se dočkáme i nové série triček a samolepek, ale to se uvidí až během podzimu a finanční situace, která jako všude není nijak slavná a sotva bývá na chorea a pyro. Mezi jednoznačný plán asi ale patří neusnout na vavřínech a stále se zlepšovat a rekrutovat nové členy, abychom se dočkali opět plných Stínadel nejen při koncertě skupiny Kabát, ale i na fotbale a také zlepšit výjezdová čísla, čímž nám nehraje do karet podzimní rozlosování, kdy většina výjezdů je na Moravu. Dosáhnout bychom chtěli asi jako každý menší nebo středně velký tábor toho, že se vyrovnáme TOP táborům u nás a budou o nás vědět i za hranicemi, ale na to je před námi ještě dlouhá cesta a v momentální situaci je třeba myslet spíše na to, aby se to zde neustále zvedalo, jako tomu bylo minulou sezónu.

Děkujeme za rozhovor a přejeme další strmou cestu vzhůru.

Zde si můžete ještě připomenout podzimní souhrn Teplic. Příště nás čeká Jihlava.

Autor:

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • bez klubu Pan Lorenc 11.07.2013, čtvrtek, 21:43 + 1 - 0
  Lik: to je nejakej vtip na dnesni den? :-D
 • ŠK Slovan Bratislava penepi 11.07.2013, čtvrtek, 16:19 + 4 - 1
  Paráda. Teplice mám z ČR najradšej, ani neviem prečo, už odmalička som si ich nejakým spôsobom obľúbil a sú mi sympatické. Držím palce. Keby boli Stínadla zaplnené, tak by to bol iný masaker. :)
 • SK Sigma Olomouc Tomaas11 11.07.2013, čtvrtek, 14:55 + 2 - 0
  Teplice se určitě hodně zvedají a snad se budou zvedat i nadále. :) Mají pěkný, velký stadion tak doufám, že se tam zvednou i ty návštěvy. :) Určitě je vidět změna. :)
 • FC Baník Ostrava _Peter 11.07.2013, čtvrtek, 13:16 + 4 - 0
  Jen tak dále. PS: LiKu, který aktivní tábor ještě nepoužil pyro s "dírou" v choreu? 24. 10. 2009; Baník Bohemka. Ani Baník není výjimkou. http://www.chachari.cz/gallery/images/Banik_A/13__Sezona_09_10/2009_10_24_Banik_Bohemka_3_1/YNZ_091.jpg
 • AC Sparta Praha imagesacs 11.07.2013, čtvrtek, 10:59 + 3 - 1
  JAk se tu hádáte kvuli tomu choreu, tak nevím kdo to od koho okopíroval, ale choreo kde je nakreslen člověk, zvíře a cokoliv a má v ruce pyrotechniku, která je pod plachtou odpálena, sem viděl už mockrát, myslím že v čr to měla i slavije, a v zahraničí, to bylo už spoustakrát.
 • FK Teplice FuckTheMedia15 11.07.2013, čtvrtek, 00:40 + 4 - 0
  ty vole já miluju ty nuly z Mostu :D LiKu, měli jste si to patentovat... jistě to dosud nikdo ve světě nevymyslel :D
 • FC Baník Ostrava TommyFCB 10.07.2013, středa, 23:40 + 2 - 2
  škoda, že nedokážou najít společnou řeč s tím jejich fan clubem, to by měli rázem dvojnásobné počty na vše.. Jinak je fajn, že to tam ožilo:)
 • FK Teplice Creedy 10.07.2013, středa, 23:19 + 0 - 0
  Taz od S15 a kůň od od fanklubu byli asi nejlepší a nejvíc se mi to líbilo. Velké zlepšení, akorát mi domácí zápasy přijdou dost hluchý a nejhorší věc, se kterou se však potýká celá liga je návštěvnost. Jinak super, jde to nahoru a těším se na další sezonu !
 • SK Sigma Olomouc Itessek 10.07.2013, středa, 22:12 + 2 - 0
  Ten rozhovor mi přijde hodně sympatickej. Ať se daří i nadále;-).
 • FK Baník Most LiK 10.07.2013, středa, 22:04 + 0 - 6
  Ano, je tam vidět nějaké zlepšení. Ale to okopírované choreo (od Ultras 1909) s vystřiženou dírou na bengál jste si mohli odpustit. Je vidět, že i od 2 ligových táborů se dá lecos zajímavého okopčit :))
clbannerVidea

Pyrošou Tribuny Sever v zápase s Teplicemi


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Musí to mít pořádný refrén! ... 25.03.2021, čtvrtek, 09:37

Musí to mít pořádný refrén! ...


Tour de Hodolany 1912 slaví ... 18.03.2021, čtvrtek, 03:00

Tour de Hodolany 1912 slaví ...


Fanoušci Karviné před stadio... 25.12.2020, pátek, 22:20

Fanoušci Karviné před stadio...

další články >
Vlajkonosi.cz
VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019, pátek, 21:15

VLAJKONOŠI v Chomutově


Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova! 09.11.2019, sobota, 09:57

Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova!


VLAJKONOŠI na Slovácku 15.10.2019, úterý, 15:40

VLAJKONOŠI na Slovácku

více na www.vlajkonosi.cz>
Hooligans.info
Slezské derby s diváky před branami stadionu včera, 20:58

Slezské derby s diváky před branami stadionu


Zpět v čase: Druholigové bitvy FCB a SFC o Slezsko 10.04.2021, sobota, 11:19

Zpět v čase: Druholigové bitvy FCB a SFC o Slezsko


VIDEO DNE: Fanatická rozlučka na Stamford Bridge 08.04.2021, čtvrtek, 09:55

VIDEO DNE: Fanatická rozlučka na Stamford Bridge

více na www.hooligans.info>
Fanaticky.cz
Slezské derby s diváky před branami stadionu včera, 20:58

Slezské derby s diváky před branami stadionu


Zpět v čase: Druholigové bitvy FCB a SFC o Slezsko 10.04.2021, sobota, 11:19

Zpět v čase: Druholigové bitvy FCB a SFC o Slezsko


VIDEO DNE: Fanatická rozlučka na Stamford Bridge 08.04.2021, čtvrtek, 09:55

VIDEO DNE: Fanatická rozlučka na Stamford Bridge

více na www.fanaticky.cz>
Nejčtěnější články měsíce
Blog fanoušků: Ako spoznať p... 17.11.2020, úterý, 07:00

Blog fanoušků: Ako spoznať p...


Nabušená výzdoba chodby u ša... 10.11.2020, úterý, 11:21

Nabušená výzdoba chodby u ša...


Pyro, zpěv a svíčky - Neapol... 25.11.2020, středa, 21:03

Pyro, zpěv a svíčky - Neapol...

Komentáře
09.04.2021, pátek, 13:41 - Fafrnek
Nejsou nějaký přičmoudlí ti fa...
08.04.2021, čtvrtek, 12:59 - BF05
Tak tohle určitě patřilo k tom...
08.04.2021, čtvrtek, 07:58 - DD-Spartak
chudis: Tak to uz veru dlho. A...
07.04.2021, středa, 21:48 - chudis
DD-Spartak, od roku 2001, pres...
07.04.2021, středa, 11:52 - DD-Spartak
Od ktoreho roku uz nehrate v B...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace