o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Souhrn jara: Viktoria Plzeň + rozhovor

Ligový speciál... pátek, 19.07.2013 - přejít do komentářů
Prezentace fanoušků Plzně v jarní části ligy + rozhovor s aktivním členem kotle...
/titleImg/souhrn-jara-viktoria-plzen-rozhovor/1/5087.jpg?width=570

V jednom z posledních dílů speciálu, vztahujícího se ještě k minulé sezóně, je pozornost zaměřena na fanoušky Plzně.

1. Domácí prezentace a atmosféra
Na podzim činila průměrná návštěva plzeňského klubu hezkých 10 349 diváků, na jaře došlo ke snížení hodnoty, přesto je 9 713 stále velmi pozitivním číslem. Čtyři plzeňské návštěvy ve druhé polovině soutěže byly v rozmezí 8 562–9 135 diváků, dále je doplnily návštěvy 11 315 a 11 705 diváků. 
 
Výborně pokračovala situace v Plzni také z hlediska celkové prezentace kotle. Velmi početný kotel za brankou udržel vysokou laťku v supportu a pravidelně si připravoval i další aktivity. K vidění bylo mimo jiné několik velkých choreografií a hodně používaná byla pyrotechnika. Z choreografií lze uvést například hezké dílo „ULTRASIDE“, k výročí skupiny.

2. Výjezdy
Plzeň patří k silným táborům v Česku, na čemž se podílí i její výjezdy. V jarní části ligy byly znovu velmi hodnotné. Na každém venkovním zápase byli fanoušci Plzně v hodnotném počtu, většinou v řádu stovek, a to je předurčilo ke kvalitním vystoupením. Nejvýraznější bylo vystoupení Západočechů na Spartě, a pak také v Hradci Králové, kde se radovali ze zisku titulu. I na venkovních zápasech Plzeňáků bylo z jejich strany k vidění několik produkcí.Rozhovor s aktivním členem kotle
Otázky pro jarní souhrn Plzně zodpověděla osoba, kterou asi netřeba ani charakterizovat a snad v tomto případě nebude na škodu, když bude uvedeno její jméno – Zdeněk.

1. Jak hodnotíš sezónu 2012/2013 po fanouškovské, resp. ultras stránce?
Myslím, že naše scéna jde pořád nahoru. Jsou vidět stále propracovanější chorea, pěje se spousta nových chorálů, jsou větší počty fanoušků na výjezdech a odpaluje se stále hodně pyrotechniky. Lidi se snaží fans scénu u nás v republice zvednout. Ne vždy se to ale daří. Nejlepší ultra produkce má Slávia a Baník. V poslední době se zvedá Sparta. Dobře si vede Slovácko. Průměr  byl Olomouc, Liberec a Hradec. Škoda, že jde Hradec z ligy dolů. Překvapila mě Jihlava. Je vidět, že se tam dohromady dala parta lidí, kteří se snaží něco dělat. V Teplicích se to také zvedá. V Brně je škoda, že jsou aktivní fanoušci rozdělený na 3 kotle. Kdyby byli pohromadě, tak je jejich prezentace  o 100 procent lepší. Od  Jablonce a Boleslavi jsem čekal víc. Ale snaha tu je. Dukla a Příbram mají alespoň malej kotlík věrných, kteří se snaží. Za nejslabší tábor v současné době považuji Budějovice. Slyšel jsem, že je tam dost kvalitních lidí, ale ty prej jezdí fandit Spartě nebo Slávii. Je to jejich věc.

2. Jak hodnotíš sezónu v podání vašeho tábora?
V první řadě můžeme být spokojeni s tím, že na každý domácí zápas máme návštěvu kolem deseti tisíc diváků, a že se k fandění přidávají i tribuny mimo kotel. Zejména pak podélná tribuna naproti hlavní, kde se usídlili Alkoturisté, kteří to tam dobře rozjíždí. Dále  můžeme být spokojeni,  že skoro  každý zápas předvedeme nějaké choreo. Za to patří velký dík lidem, kteří se na choreu podílejí. Hodně také odpalujeme pyro.

S výjezdama jsme spokojeni tak na půl. Byly výjezdy, které mě překvapily (150 lidí ve středu v Olomouci a přes 100 lidí na Slovácku v době,  kdy se hrálo v Plzni finále hokejové extraligy ze Zlínem) ,ale také výjezdy, s kterýma jsme byli hodně nespokojeni. Největší ostudou byl výjezd 7 lidí na Baník. V době tohoto zápasu  se už každý viděl v Bruselu na utkání s Lokerenem, který se hrál o 3 dny později, a tak se na Baník  prostě lidi vykašlali. Ale to není omluva. Dále naštval nízkej počet (320) v 60 km vzdálené Příbrami. Tam nás musí v současné době jezdit litr a ne 3 kila! V Evropské lize  jsme byli nespokojeni s výjezdem do Chorzóva, kam jsme jeli  asi ve 100 lidech vlakem. Naopak mě překvapily počty v Madridu(400), portugalské Coimbre (90) a v Neapoli (700). Celkově to chce ještě support zlepšit, nesmí se  například stávat to, že když se vyrazí skoro v 2000 lidech do Prahy na Spartu, tak bude plno lidí z tohoto počtu fandit jen občas a někteří nejsou schopni ani pořádně roztáhnout choreo, aby jim náhodou neunikla minuta zápasu. To  hodně naštve, a především to naštve lidi, kteří výrobě chorea věnovali svůj volný čas.

3. Jak ty osobně cítíš momentální situaci ve vašem táboře - zůstává, či dokonce přichází ještě nová euforie z plzeňských úspěchů, nebo se úspěch pro fanoušky už stává zvykem a vaše prezentace je výsledkem toho, co se vybudovalo zhruba v předchozích třech letech?
Tak určitá euforie je tu pořád. Ale naše prezentace se musela začít na něčem stavět a postupně  zdokonalovat. Ze začátku to nebylo vůbec jednoduché. Už někdy v roce 2007  se objevil slogan    "Pokusíme se  společnými silami pozvednout Viktorku tam, kde jí chceme mít". V té době se přestala řešit v kotli politika. Vrátilo se do kotle několik lidí, co byli aktivní v 80. a 90. letech. Vznikly skupiny Alkoturisté a P-Fans. Skupina mladších fans založila skupinu Ultraside. Cítili jsme, že je v Plzni  skupina lidí, která se snaží něco dělat, a zároveň se  nesmí rozpadnout, pokud chceme na fans scéně stoupat. Naše počty na výjezdech začaly postupně nepatrně stoupat. Začalo se pravidelně jezdit na výjezdy autobusem. V roce 2008 jsme pak uspořádali výjezd na přátelské utkání do Norimberka. V létě v  2009  pak výjezd do Italského města Brunico, kde se Viktorka utkala s AS Řím. V únoru 2010 jsme pak v 36  lidech vyrazili na zimní soustředění Viktorky do jižního Španělska, kde se Viktorka utkala s FC Rangers (Dánsko) a Metalurg Záporoží (Ukrajina). Přestože náš počet doma v kotli i na výjezdech nepatrně stoupal, nebyli jsme spokojený. V květnu 2010 Viktorka hrála na Letný finále poháru s Jabloncem. Pesimisté odhadovali, že nás tam pojedou 2 kila. Ty největší optimisti, že nás tam bude litr. Litr tam byl z Jablonce a nás tam přijely 4 litry! V té době jsme si někteří uvědomili, co máme za potenciál. V následující mistrovské sezoně pak začaly naše počty v kotli i na výjezdech ještě více stoupat. To píšu proto, aby si někteří fans z jiných klubů uvědomili, že ne všichni, co dneska chodí v Plzni do kotle a jezdí na výjezdy, začali fandit až po úspěších Viktorky v Evropských pohárech.

4. Plzeň čeká další účast v  pohárové Evropě. Ty jsi s fotbalem projezdil kus světa, vyhlížíš tedy vůbec ještě nějaký konkrétní klub, jenž bys chtěl za soupeře Plzně, abys jej mohl zažít na jeho půdě?
Chtěl bych v Plzni zažít Liverpool nebo jiný anglický klub. Pokud postoupíme do skupiny LM, určitě bych se chtěl znova podívat do Španělska a Itálie.

5. Jaké jsou cíle, plány, ambice fanoušků Plzně pro další sezonu?
Neustále se zlepšovat a nezbourat to, co jsme v Plzni dokázali. Chceme ještě více lidí dostat na výjezdy. Chceme, aby v Plzni fandil celý stadion. Můj sen je, aby celý sektor za brankou, kde máme kotel, stál a fandil. Samozřejmě se chceme zlepšovat v ultraprodukcích a taky na chuligánské scéně.

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně aktivity v nové sezóně.

Zde si lze připomenout podzimní polovinu uplynulého ročníku v podání fanoušků Viktorky.

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • FC Viktoria Plzeň fantomas 20.07.2013, sobota, 12:56 + 0 - 0
  FCVP - Bohemka http://ghb.rajce.idnes.cz/FC_Viktoria_Plzen_-_Bohemians_Praha_1905_5_0_19.07.2013%2C_Struncovo_sady%2C_Plzen/
 • FC Viktoria Plzeň Plzeňák 20.07.2013, sobota, 09:11 + 0 - 0
  http://plzensky.denik.cz/galerie/fotbal-bohemians-130719.html?mm=4626290
 • FC Viktoria Plzeň Plzeňák 20.07.2013, sobota, 08:00 + 0 - 0
  http://alkoturiste.rajce.idnes.cz/Viktorka_dala_klokanum_bura -aktuální fotky ze včera
 • FC Hradec Králové Stokurew 19.07.2013, pátek, 12:59 + 0 - 0
  rumblant: Koukám, že Slávistická nenávit vůči Plzni bují čím dál víc :-) No proč ne... My si teď v NFL užijeme zkurvence ze Zmrdovic u Hradce!
 • SK Slavia Praha rumblant 19.07.2013, pátek, 12:31 + 0 - 0
  Stokurew : a hlavně v plzni:)
 • FC Viktoria Plzeň Zdeněk81 19.07.2013, pátek, 12:23 + 0 - 0
  TommyFCB:V tom máš bohužel pravdu.Víme o tom
 • FC Hradec Králové Stokurew 19.07.2013, pátek, 09:39 + 0 - 0
  Plzeň paráda! Trochu závist za ty zahraniční výjezdy. Taky bych jednou rád s Votrokama vyjel někam do prdele (tím teď nemyslím Pardubice :-) ). Jenom taková drobná vada na krse... Trapný jsou ti pseudochuloši, co pobíhají v parkovacím domě za stadionem a obírají o šály autoposádky s normálama... ale co, kokoti jsou všude...
 • FC Baník Ostrava TommyFCB 19.07.2013, pátek, 09:02 + 3 - 0
  Jedna z mála věcí, co mi u Plzně chybí je celostadionové choreo - návštěvy na to mají:) Jinak je dobře, že se Plzeň takhle zvedla a v ĆR je další kvalitní Ultras tábor a že k tomu pomohly tituly? No a co, komu ne..
clbannerVidea

Fanoušci Viktorie Plzeň slaví 111 let klubu


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Oslavy 100 let klubu v Ostra... 13.07.2022

Oslavy 100 let klubu v Ostra...


Nová Hradečná přivítala vlád... 04.06.2022

Nová Hradečná přivítala vlád...


Když sestup, tak s plnou par... 15.05.2022

Když sestup, tak s plnou par...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Obušku, z pytle ven! Maďaršt... 16.07.2022

Obušku, z pytle ven! Maďaršt...


Hučelo to jako v úlu! Slovan... 21.07.2022

Hučelo to jako v úlu! Slovan...


Vyprodané utkání, zakázaný n... 29.07.2022

Vyprodané utkání, zakázaný n...

Komentáře
včera, 10:36 -
S tou Sigmou to vypadá hůř a h...
včera, 10:28 -
Neštěkej :)
10.08.2022, středa, 23:46 -
Palec nahoru na rodinou tribun...
08.08.2022, pondělí, 17:45 -
Hlavně že bylo pyro na náměstí...
08.08.2022, pondělí, 01:31 -
Chtělo by to taky trochu pokor...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace