o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video tipovačka

Souhrn jara: Zbrojovka Brno + rozhovor

Ligový speciál... pondělí, 08.07.2013 21:15 - přejít do komentářů
Prezentace fanoušků Brna v jarní části ligy + rozhovor s aktivním členem kotle...
images/clanky/souhrn-jara-zbrojovka-brno-rozhovor-5064.jpg

Dalším táborem, na který se zaměříme v souhrnu jara, je Zbrojovka Brno.

1. Domácí prezentace a atmosféra
Návštěvy fotbalových zápasů Brna byly v jarní části ligy, podobně jako v podzimní polovině, velmi rozkolísané. Na jednu stranu atraktivní utkání se Spartou sledovalo hodnotných 8 062 diváků, na druhou stranu byla zaznamenána i návštěva jen 1 826 diváků. Průměrná návštěva Brna se dostala na hodnotu 4 657 diváků, což je o 430 lidí více nežli na podzim.

I přes značně nevyrovnané návštěvy je právě návštěvnost jedním z nejlepších atributů domácích utkání Zbrojovky po divácké stránce, atmosféra na Srbské totiž dál pláče. Ve druhé polovině soutěže byly v Brně vidět tři malé kotle, přičemž fandění bylo dosti „ostýchavé“ a scházely i kreativní choreografie. Záblesky na dobrou kulisu se většinou objevovaly jen při impulsu v podobě branek a výsledkových úspěších hráčů, kdy se probouzelo hlediště. Za pochvalu tak stojí jen pyrotechnika, kterou Zbrojováci poměrně hodně používali, a která hájila čest domácích fanouškovských vystoupení Brna. Uvidíme, jak bude vypadat situace v Brně v dohledné době.

2. Výjezdy
Ve druhé polovině ligy už se fanouškům Brna nepodařilo napodobit skvělá vystoupení na Slovácku či v Olomouci, nicméně stabilní účast 30-50 osob i ve vzdálených výjezdech patří mezi solidní standard na úrovni naší scény. Navíc i přes nevysoký počet měl support Zbrojováků slušnou úroveň, lepší než při domácích zápasech a jejich přítomnost na venkovních stadionech byla vždy znát.
Rozhovor s aktivním členem kotle
Odpovědi na pár otázek obstaral aktivní fanoušek Brna, který se podílí na tvorbě produkcí, je členem OS Zbrojováci a osud brněnské fanouškovské scény mu rozhodně není lhostejný.

1. Jak hodnotíš sezónu 2012/2013 po fanouškovské, resp. ultras stránce?
Po ultras stránce hodnotím sezonu lehce nadprůměrně. V Brně jsme měli několik povedených choreografií, ale určitě by jich mohlo být víc. Nejvíce bych vyzdvihl asi oslavy 100 let založení klubu, sice to není součásti GL, ale přesto tohle musím zmínit, protože jak při tvorbě chorea, tak potom při vytváření atmosféry si každý, kdo se podílel, sáhl až na samé dno. Překvapilo mě Slovácko, které se po ultras stránce každým rokem zlepšuje a také Plzeň, u které jde vidět, že je obrovský fotbalový boom a to se hned jinak pracuje.

2. Jak hodnotíš sezónu v podání vašeho tábora?
Z pohledu našeho tábora hodnotím sezonu lehce podprůměrně, návštěvy na stadionu a v kotli jsou velmi nízké a od toho se odvíjí vše ostatní. O veškeré aktivity Zbrojováků se staráme cca v 6 lidech a limitují nás i naše finanční možnosti. Do nové sezony bychom se určitě chtěli posunou dál a mít více choreografie a přilákat více lidí na stadion, pomoci by nám v tom mělo i to, že od nové sezony máme jako OS Zbrojováci na starosti oficiální klubový fanshop.

3. Proč z tvého pohledu úvodní famózní vystoupení na Slovácku bylo tzv. jednou vlaštovkou a nepodařilo se na něj potom v sezóně již navázat?
Famózní vystoupení na Slovácku mělo hned několik přičin. První ligový zápas po návratu do ligy, hrálo se na Slovácku, kam nás jela vždycky hromada a hlavně jsme jako OS Zbrojováci organizovali 3 busy za zvýhodněnou cenu. Na Slovácku je to ale z naší strany vždy jeden z nejlepších výkonů.

4. V čem spatřuješ hlavní příčiny nevýrazných domácích představení?
Hlavní přičina je v nízké návštěvnosti, která se jednak odvíjí od hry, a jednak od toho, co klub dělá pro fanoušky, jak je chce na stadion nalákat, což v Brně příliš nefunguje a těžko se dělá atmosféra na prázdném stadionu. Pevně doufám, že v nové sezoně se to zlepší a začne chodit více lidí nejen do kotle.

5. Na závěr čistě hypoteticky: Jak si myslíš, že by se Brno změnilo po divácké a ultras stránce, kdyby mělo pro domácí zápasy k dispozici Lužánky?
Změna by byla razantní už jen z té euforie, že je nový stadion, pak už by bylo na klubu, jestli si ty fanoušky udrží a nebo ne. Co se týká supportu, tak nejvíce mu bohužel škodí zákaz pyrotechniky, která pokud je řízená tak nikomu nevadí, přitom zrovna za Lužankáma by večerní zápasy za účasti pyrotechniky byly něco úžasného.

Děkujeme za rozhovor a přejeme naplnění přání a více radosti po fanouškovské stránce v nové sezóně.

Zde si můžete ještě prohlédnout podzimní část v podání fanoušků Brna. Příští díl bude věnovaný fanouškům Teplic.

Autor:

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • Zbrojovka Brno Martin29 11.07.2013, čtvrtek, 09:48 + 1 - 0
  ano toto je článek o Brnu, takže proto se nechceš vyjadřovat k Olomouci, ale o Baníku tady mluvíš pořád...
 • SK Sigma Olomouc PEPSI 10.07.2013, středa, 17:14 + 0 - 0
  Bordo - naštěstí mé zkušenosti (bohužel) pramení nejen z návštěv u nás v olomouci, ale i z výletů... how .
 • FC Baník Ostrava ostravak 10.07.2013, středa, 16:44 + 0 - 0
  každý klub má své pro i proti, a navíc nechápu, proč brno srovnáváte s jinými kluby. prostě, je to článek o Brnu takže si vy z jiných klubů nechte komentáře ke svojim článkům a tam se chvalte až do nebes... jinak k Brnu: na to, že to je 2. největší české město to tam fotbalem moc nežije. jak už zde bylo zmíněno, lidi se přeorientovali na kometu.
 • bez klubu Bordo 10.07.2013, středa, 16:31 + 1 - 0
  PEPSI - nic proti tobě, prostě chceš jen sdělit svůj názor. V tom posledním jsi se (bohužel) trochu odhalil. Tvé "zkušenosti" jsou čerpány asi především z map a různých diskusích na netu. Chtělo by to taky někdy vyrazit na "výlet", příp. se postarat o atmosféru u nás v Olomouci a kriticky nepoukazovat na jiné tábory, když to tu občas stojí za...
 • SK Sigma Olomouc PEPSI 10.07.2013, středa, 15:13 + 0 - 0
  Martin29 - toto je článek o brně tak proč se budu tady vyjadřovat k Olomouci... jen jsem uvedl srovnání které nastane a jaký bude patrný rozdíl... a když už vás tu tak seru tak ještě řeknu jednu věc - koukal jsem i do mapy a vzdálenost lužánky -srbská je autem 5min. cesty a 3,5km a z centra brna autobus 15min... takže asi není co řešit:-) prostě brnu vládne kometa a na fotbal se sere...
 • Zbrojovka Brno flinta 10.07.2013, středa, 15:08 + 1 - 0
  navic tady autor pise ze si brnaci haji cest aspon pyrem, ale 90% toho bylo odpaleno az po zapase takze to atmosfere neprida ani hovno..
 • Zbrojovka Brno flinta 10.07.2013, středa, 15:00 + 2 - 1
  V brne zadny 3 kotle nejsou! ty skupinky tam chodi odjakziva ale jak nechodi lidi tak proste jen vycnivaj a kdyz se dari obcas zarvou zbrojovka do toho to je cely.. a jelikoz hajlovani je nas denni chleba takze o politice to je porad. kazdopadne sjednotit se nepada v uvahu, sterilni hlidana atmosfera v kotli nema zajem o "problemove" fanousky a naopak. ultras a zlobivci v brne nevymreli a je nas dost ale nejsme stado tupich ovci kterym bude nekdo urcovat co se smi a co ne...
 • Zbrojovka Brno Martin29 10.07.2013, středa, 10:03 + 0 - 0
  Coca Colo z Olomouce: že se tady chceš furt ohánět Baníkem je od tebe pěkný... Ale přece jenom bych byl rád, když už někoho srovnáváš, srovnej ho hlavně s sebou... Takže nám tady uveď jak si vlastně vedla ta Olomouc??? Boj o přední příčky bylo asi málo že???
 • Zbrojovka Brno Martin29 10.07.2013, středa, 09:59 + 0 - 0
  acs1893: jj a jednou za čas i porazit že? přebolelo to už? :))
 • AC Sparta Praha acs1893 10.07.2013, středa, 00:32 + 0 - 0
  v brně lidi přidou jen na spartu, aby si mohli pořádně zanadávat a uvolnit mindrák :))
 • FC Baník Ostrava TommyFCB 10.07.2013, středa, 00:23 + 0 - 0
  PEPSI- já ani nechcu vidět, jak ten přesun bude probíhat a nevím, zda tam budu chodit:/ pilgrim - nepiš sračky.. Bazaly jsou téměř v centru Ostravy, Vítkovice jsou periferie, když už to takhle nazýváš, kde žije mnoho romů a je to jedna z nejškaredějších částí Ovy, dle mě.. Stadion to možná není špatný, ale pro atletiku, především jsou ale Vítkovice na Moravě- SK Slezská do toho! Brno- nuda, město žije hokejem a fotbal je nezajímá, alespoň takhle to přijde mě, snad se to zlepší:)
 • FK Viktoria Žižkov tondik 10.07.2013, středa, 00:13 + 0 - 0
  Pravda, že fakt na tak velký město jako Brno, kde ani v druhé lize není žádnej další klub chodí málo lidí a jezdí málo lidí na ten potenciál ven to je celkem fakt špatný.... No ale i sektory hostí jsou většinou umístěný tak špatně, že z nich člověk na fotbal pořádně nevidí - i když jsou i výjimky....
 • FC Baník Ostrava zabkafcb 10.07.2013, středa, 00:03 + 0 - 0
  Těšínský chachar: Na Baník chodím každý zápas a vím jak to tam dokonce i chodí :) , ale ten rozhovor mě prostě zajímal, nic víc a nic míň. A k Zbrojovce, na velké město škoda nevyužitého potenciálu, ale výjezdy na české poměry dobré ;)
 • AC Sparta Praha eRw!n 09.07.2013, úterý, 23:08 + 0 - 0
  Pan Lorenc: http://i2.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/000/221/168/hello-there-welcome-to-the-internet.jpg
 • bez klubu Pan Lorenc 09.07.2013, úterý, 23:02 + 0 - 0
  PEPS: pokud do toho hovno vidíš, tak co se do toho sereš?
 • SK Sigma Olomouc PEPSI 09.07.2013, úterý, 21:26 + 0 - 0
  Bordo - za hlavu se chytej jak chceš - je mi to celkem šumák...., názor říct mohu a že s ním nesouhlasíš je tvá věc a máš možnost se vyjádřit jinak:-)
 • bez klubu Bordo 09.07.2013, úterý, 19:59 + 0 - 0
  PEPSI - tvé komentáře a názory (nejen pod tímto článkem) jsou většinou trochu mimo. Možná by bylo lepší, kdybys přestal užívat logo Sigmy, aby se jiní fanoušci z Olomouce nemuseli tak často chytat za hlavu, když tvé "oduševnělé" příspěvky čtou. Díky.
 • bez klubu pilgrim 09.07.2013, úterý, 19:07 + 0 - 0
  to Pepsi - jenomže ostravaci půjdou na lepší stadión s mnohem lepším dopravním spojením než je ta jejich současná větrná hůrka umístěna někde na ostravské periférii, navíc jsme jim tam všichni z našich daní vybudovali prostředí, které je tak o 5 tříd výše než je kulturní úroveň těch jejich hotentotů
 • SK Sigma Olomouc PEPSI 09.07.2013, úterý, 18:10 + 0 - 0
  uvidíme jak bude vypadat odsun v Ostravě z Bazalů do Vítkovic - garantuji že sice budou prskat a nadávat na tento krok ale chachaři budou i tam protože prostě podporují svůj klub což v Brně není a neustálé výmluvy na Lužánky jsou prostě zcestné... toť můj názor
 • Zbrojovka Brno jelos 09.07.2013, úterý, 16:02 + 0 - 0
  Michal1913 - jasny jasny, ja uz to tu nechtel tak pitvat, nas proste z Icka (Borci ze štatlu), tezko nekdo nazene do kotle, my tam krasne vidime, sektor hosti co by kamenem dohodil :D a navic tam chodime uz dobrych 5-6 let
 • Zbrojovka Brno Martin29 09.07.2013, úterý, 14:13 + 1 - 0
  Já bych to zhodnotil co se týče celkového supportu asi takhle... Domácí zápasy (byl jsem na všech) byly dobrý 4... Venkovní zápasy (byl jsem na devíti) bylo dobrých 8... Je to jen můj subjektivní názor... Na Brno je to ostuda, ale brečet nad tím nebudu a další sezónu ze sebe vydám ještě víc... Je potřeba to tady zvednout... Potenciál je... A co se týká těch Lužánek, tak bych byl rád, aby se k tomu nevyjadřovali lidi, kteří takový nucený odsun nikdy nezažili, protože ví HOVNO...
 • Zbrojovka Brno michal1913 09.07.2013, úterý, 13:28 + 1 - 0
  kotle sou roztahaný z toho důvodu, že někteří si po přechodu z lužánek na Srbskou vybrali místa na stadionu, ze kterých jde na hřiště vidět (v minulosti možná trochu hrála roli ta politika, jak píše Jelos, ale momentálně si myslím, že to s politikou nemá nic moc společného)...Ono těžko se přesvědčují lidi, kteří fandí na místech na nekryté tribuně, aby se přesunuli do kotle, kde jde hovno vidět a akustika je tam mizerná...Z mého hlediska jediným možným řešením je buď přesunout kotel na nekryté sezení, nebo udělat montovanou tribunu za bránou. Ani jedno ale asi není moc reálné, takže výjezdům zdar a domací zápasy nějak přežít...PS: to nejsou výmluvy to je realita. Nevím jestli zrovna někdo z Olomouce by měl něco říkat o brněnské tragédii...Ano v Brně je to na brněnské poměry mizérie, ale furt lepší než v Olomouci,která hraje o přední příčky.
 • Zbrojovka Brno jelos 09.07.2013, úterý, 12:48 + 5 - 0
  proc sme roztahani je na dlouho a podle me, by stejne mel kazdy svuj nazor... nastinim a nic tim nepokazim, ze politika by se na tribuny tahat nemela...
 • FC Baník Ostrava Těšínsky chachar 09.07.2013, úterý, 11:59 + 1 - 0
  zabkafcb: čemu potřebuješ rozhovor? Pokud chodiš na Bazaly, tak viš jak to tam vypada a jak ne, tak začni PEPSI: vymluvy to možna jsou, ale prostě Lužanky mněli ve sve době svoje kouzlo a byla tam podle všeho super atmosfera. Je velka škoda, že nikdo do tooh nechce investovat
 • bez klubu pichy 09.07.2013, úterý, 09:11 + 0 - 0
  Tam kdyby se ty 3 kotle nebo kolik spojily do jednoho, tak by to hned vypadalo úplně jinak. Je tu někdo, kdo o tom ví, proč jsou tak roztrhaní?
 • SK Sigma Olomouc PEPSI 09.07.2013, úterý, 05:55 + 0 - 1
  brněnská tragedie nepotřebuje komentářů..., škoda slov a neustále výmluvy kdyby na lužánky
 • FC Baník Ostrava zabkafcb 09.07.2013, úterý, 00:05 + 0 - 0
  Zdravím, netýká se to sice moc tohoto článku, ale spíš minulého-souhrn Baníku- kdy bude nějaký ten rozhovor s nějakým tím fanušikem dík ;)
 • AC Sparta Praha HON 08.07.2013, pondělí, 22:39 + 1 - 0
  Spis jste se meli zeptat, proc jsou po stadionu tak roztahany.
clbannerVidea

Pyrošou Tribuny Sever v zápase s Teplicemi


další videa >
ULTRASSHOP.CZ Tipovačka
Fortuna liga CZFortuna liga CZ
1.
FC Baník Ostrava Casual88
439
2.
1.FC Slovácko champyon
427
3.
FC Viktoria Plzeň wawe48
413
4.
bez klubu Majkl1911
357
5.
bez klubu Son of Moravia
340
6.
FC Baník Ostrava mara1922
338
7.
FC Viktoria Plzeň navrcswansea
329
8.
Slezský FC Opava lamich2
324
9.
SK Slavia Praha TomSesivka
323
10.
bez klubu Cestovatel
321
Fortuna liga SKFortuna liga SK
1.
bez klubu DavidOFF
191
2.
FC Baník Ostrava mara1922
180
3.
1.FC Slovácko champyon
144
4.
FC Viktoria Plzeň navrcswansea
144
5.
1.FC Slovácko FanaticBoy
143
6.
FC Viktoria Plzeň wawe48
139
7.
MŠK Žilina Nordic Division
138
8.
FC Baník Ostrava mario72
135
9.
bez klubu Cestovatel
120
10.
1.SC Znojmo Jerzy-Okurkari
116
ULTRASSHOP.CZ Tipovačka >
Blog fanoušků & Groundhopping
Když se slaví 40. narozeniny... 31.08.2020, pondělí, 14:08

Když se slaví 40. narozeniny...


BLOG: Derby o Sudety s pocho... 02.07.2020, čtvrtek, 12:16

BLOG: Derby o Sudety s pocho...


Pusťte fanoušky na fotbal, a... 08.06.2020, pondělí, 13:45

Pusťte fanoušky na fotbal, a...

další články >
Vlajkonosi.cz
VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019, pátek, 21:15

VLAJKONOŠI v Chomutově


Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova! 09.11.2019, sobota, 09:57

Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova!


VLAJKONOŠI na Slovácku 15.10.2019, úterý, 15:40

VLAJKONOŠI na Slovácku

více na www.vlajkonosi.cz>
Hooligans.info
Chachaři vyvedení ze stadionu v Teplicích před 41 minutami

Chachaři vyvedení ze stadionu v Teplicích


Fanoušci budějovického Dynama vyrazili do ulic před 8 hodinami

Fanoušci budějovického Dynama vyrazili do ulic


VIDEO DNE: Vítejte v Baťovském Pekle! před 12 hodinami

VIDEO DNE: Vítejte v Baťovském Pekle!

více na www.hooligans.info>
Fanaticky.cz
Chachaři vyvedení ze stadionu v Teplicích před 41 minutami

Chachaři vyvedení ze stadionu v Teplicích


Fanoušci budějovického Dynama vyrazili do ulic před 8 hodinami

Fanoušci budějovického Dynama vyrazili do ulic


VIDEO DNE: Vítejte v Baťovském Pekle! před 12 hodinami

VIDEO DNE: Vítejte v Baťovském Pekle!

více na www.fanaticky.cz>
Nejčtěnější články měsíce
Neskutečné! Fanoušci Bayernu... 09.09.2020, středa, 22:08

Neskutečné! Fanoušci Bayernu...


Brněnská vakcína, zabavená v... 13.09.2020, neděle, 21:19

Brněnská vakcína, zabavená v...


Shrnutí současné situace v M... 01.09.2020, úterý, 18:10

Shrnutí současné situace v M...

Komentáře
před 10 hodinami - Son of Moravia
Kdyby to aspoň dávali do mláde...
před 12 hodinami - moravak77
aspon v necem je zbrojovka prv...
před 12 hodinami - moravak77
gratulace ted uz jen prezit 4 ...
před 14 hodinami - Karlos_UB
Nesmysly...toho Blanska je mi ...
včera, 22:36 - Wolf-ACS
Pěkný to máte vy kurvy plzeňsk...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace