o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Souhrn podzimu: 1. FK Příbram

pondělí, 13.01.2014 - přejít do komentářů
Zaznamenaná aktivita, bez výjezdové nuly, problémy se sekuritkou + hodnocení Příbrami...
/titleImg/souhrn-podzimu-1-fk-pribram/1/5615.jpg?width=570

Je tady třetí díl souhrnu podzimu a v něm tábor Příbrami. Ještě nedávno bylo dosti náročné o scéně v Příbrami napsat řádky, ale i Středočeši zaznamenali pokrok a na podzim musela být jejich aktivita zaznamenána.

Od Příbrami je k dispozici sympatické hodnocení se vším podstatným, a tak na úvod znovu jen pár slov. Do pozornosti se skupinka skalních příznivců dostala prostřednictvím několika domácích produkcí včetně pyra. Lze se domnívat, že aktivita fanoušků by byla ještě větší, to kdyby v domácím sektoru na zápasech nesmyslně neúřadovaly bezpečnostní složky. Na venkovní utkání sice vyjíždělo jen několik jedinců, ale výjezdovou nulu Příbram nemá a takové představení ve Znojmě (resp. Brně) bylo určitě slušné (cca 30 osob). Suma sumárum, v Příbrami stále chybí početnější kotel a kvalitnější support, ale snaha a zlepšení poměrů je u věrných příznivců vidět. Jen tak dále.

POHLED PŘÍBRAMI:

Rád bych v tomto článku zhodnotil podzim 2013 z pohledu Uran ultras.

1. Choreografie: poslední dobou je u nás zvýšený zájem dělat na zápasy chorea, ať už více nebo méně propracované na naše poměry, ale dá se říct, že minimálně na polovinu domácích zápasu nějaké choreo bylo. Na vytváření chorea se podílí pár lidí, většinou max. tak sedm, v budoucnu se určitě budeme této aktivitě nadále věnovat a snažit se jí zdokonalovat.

2. Pyrotechnika: v této oblasti věřím, že naše ultras scéna zažila určitý boom, určitě pyro používáme mnohem častěji než v minulosti. Bohužel to sebou nese nepříjemné postihy, ať už v podobě pokut, anebo konfliktu s MP a naší drsnou sekuritkou. Co se týče do budoucnosti, chceme pyro i nadále používat, jen to nebude jednoduché, protože již zmíněný MP a BS na to čekají. Ale od utkání, kdy skončil jeden měšták se zlomeným nosem, tak snad už nebudou tak akční.

3. Výjezdy: výjezdy nejsou u nás dobré. Důvodů, proč to tak je, je více. Ať už sehnání transportu na místo utkání, finanční důvody, anebo termíny zápasů, které nemůžeme ovlivnit. Například v pondělí jsme většina fanoušků v práci a na zápas se nemůžeme dostat. Občas se nám ale výjezd i povede. Dám příklad 12. kolo GL proti Znojmu, kdy se zápas hrál v Brně a nás tam dorazilo kolem třiceti i s vydatnou pomocí našich přátel z Příbrami na Moravě. Fans Znojma tam bylo poskromnu, pokud tam tedy vůbec byli. Jestli ano, tak ani nefandili, což ve výsledku znamenalo, že jsme tam byli celý zápas slyšet jen my, a to je z pohledu hostů vždy skvělý pocit a u nás i jedinečný pocit :)

4. Vztahy s klubem: vztahy s klubem nejsou prakticky žádné. Bylo tu pár schůzek, na kterých se diskutovalo, co by se mělo zlepšit, co by mohl pro nás klub jako pro ultras udělat, ale vše zůstalo jen na papíře. Dám příklad - byla tu žádost, aby se na naší klubovnu daly mříže, což není finančně, ani časově náročné pro klub, abychom si tam mohli nechat vlajky, mávátka atd. Bylo nám řečeno, že to nebude problém, ale dodnes tam nejsou, proto jsme si řekli, že jednat s klubem o čemkoliv asi nemá smysl.

5. Nejlepší domácí zápas: 1.FK Příbram x SK Sigma Olomouc, tento zápas byl rozepsán již zde.

6. Nejlepší výjezd: 12. kolo GL proti Znojmu. Na tento zápas jsme byli domluvení s přáteli z Moravy, co fandí Příbrami. Na Moravu jsme přijeli v předstihu, abychom si zahráli přátelské utkání a trochu se před zápasem posilnili. Po zápase jsme se vrátili a v popíjení pokračovali :)

PREZENTACE


clbannerVidea

Atmosféra při zápase mezi pražskou Slavií a ostravským Baníkem


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
BLOG FANOUŠKŮ: Už při cestě ... 30.10.2022

BLOG FANOUŠKŮ: Už při cestě ...


Oslavy 100 let klubu v Ostra... 13.07.2022

Oslavy 100 let klubu v Ostra...


Nová Hradečná přivítala vlád... 04.06.2022

Nová Hradečná přivítala vlád...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Tradiční ostravsko-pražské p... 13.11.2023

Tradiční ostravsko-pražské p...


Nazdar Julku, my se nikdy ne... 15.11.2023

Nazdar Julku, my se nikdy ne...


Nevpuštěné choreo v Římě a š... 10.11.2023

Nevpuštěné choreo v Římě a š...

clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace