o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Souhrn podzimu: FC Viktoria Plzeň

Ligový speciál... úterý, 19.02.2013 - přejít do komentářů
V dnešním díle Gambrinus liga Speciál se podíváme na fanoušky Plzně
/titleImg/souhrn-podzimu-fc-viktoria-plzen/1/4770.jpg?width=570

Jarní část Gambrinus ligy nám už klepe na dveře, a tak je nejvyšší čas se rychle podívat ještě na tři podzimní vystoupení táborů, kterým doposud nebyla věnována pozornost. Nyní se nejprve zaměříme na fanoušky aktuálně veleúspěšného českého klubu - Viktorie Plzeň.

1. Návštěvnost
Co se týče návštěvnosti, tak celá plzeňská obec se má opravdu čím pyšnit. Návštěvy v Plzni byly trvale vysoké a zkrátka parádní. Nejnižší podzimní plzeňská návštěva má hodnotu 9 685 diváků, což už samo o sobě je úctyhodné a zvýrazněním je ještě skutečnost, že Západočeši měli celý podzim takřka plný dům, jelikož kapacita stadionu dosahuje 11 722 míst. Takto plně stadion byl obsazen při šlágru se Spartou. Skvělé návštěvy přinesly Viktorce průměrnou návštěvu 10 349 diváků a jednoznačné 1. místo ve statistice, naprosto zaslouženě. Jen tak dále! Plzeňské návštěvy lze prohlédnout v grafu.


2. Domácí prezentace a atmosféra
Domácí vystoupení fanoušků Viktorky v první půlsezóně ligy, to byla jedna velká kvalitní show. Velmi početný kotel, jenž se na novém stánku zformoval za brankou, nasadil v každém souboji velmi vysoké tempo v supportu, které držel vždy až do konce. Fandění Viktoriánů je velmi živé a hlasité, organizované, kvalitní, pestré a nadšené. Kotli se daří zapojovat i okolní tribuny, přičemž vzniká opravdu bouřlivá kulisa. Fanoušci se svými výkony výrazně podílejí na nadstandardním formátu domácích zápasů Viktorky.
Stejně slavné to bylo i s jejich optickými aktivitami. Domácím zápasům Plzně nechyběly produkce a ve většině případech se jednalo o produkce rozsáhlé a velmi povedené. K Západočechům také již tradičně patří pyrotechnika. Za zmínku také stojí sladěnost kotle do klubových barev.

3. Výjezdy
U fanoušků Plzně je situace trochu podobná jako u fanoušků Slovácka. Na domácí půdě naprosto excelentní, ve výjezdech je ještě co zlepšovat, aby celkový dojem byl špičkový. V Čechách mají sice Viktoriáni již stabilně velmi dobrá čísla, ale na druhou stranu si také připsali v podzimní části legendární "sedmičku" na Bazalech. Každopádně celkově progres i ve venkovních soubojích je znatelný, Západočeši bývají velmi slyšet, support má charakter domácích představení. Navíc i venku byly od Plzeňáků k vidění choreografie a také bylo v jejich podání odpalováno pyro.

4. Shrnutí
Fanoušci Viktorky se za poslední asi čtyři roky vypracovali v jeden z nejlepších českých táborů. Je neodlučitelný fakt, že mohutnému rozvoji pomohla sportovní cesta klubu, ale buďme rádi pro dobro zdejší úrovně, že tomu tak je. Snad momentální laťka vydrží plzeňským příznivcům co nejdéle. Západočeši jsou výborní v domácím prostředí, kde vytvářejí opravdu nádhernou atmosféru, naopak ve výjezdech se ještě objevují nedostatky. Smeknout je potom potřeba před domácími návštěvami, které se silně vymykají šedi české ligy.

Momentky z vystoupení fanoušků Plzně v podzimní části ligy na Vás již tradičně čekají ve fotogalerii.

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • bez klubu Rusty 22.02.2013, pátek, 17:39 + 0 - 0
  Plzeň je jednoznačně objev posledních 2-3 let. A čemu za to vděčí je úplně jedno. Čím si ovšem u mě nejvíce stoupli, tak to nebylo žádné megachoreo či pyro, ale jejich celkové vystoupení v Kodani při postupu do LM. V TV byli solidně slyšet celý zápas, a transparent FUCK UEFA byla třešnička na dortu. Bosák musel doma plakat vzteky:-)
 • FC Baník Ostrava centos 20.02.2013, středa, 23:56 + 0 - 0
  Líbí se mi to choreo s nenápadným Goatse. (Vítejte zpět.) Kdo nezná, nechť vyhledá na googlu.
 • SK Slavia Praha SKS 1892 SKS 20.02.2013, středa, 22:49 + 0 - 0
  Plzni přeju ty návštěvy. Já jako slávista jim radím ať si to co nejvíce užijou jelikož pravděpodobně přijdou slabší sezony stejně jako to nastalo u nás nebo třeba u Baníku a návštěvy nebudou pětimístné...Vadí mi však jedna věc, že každý "věrný" viktorián tvrdí jak on byl mezi těmi 3000 fandy ve Štruncovejch sadech co tam podporovali svůj tým o šestej flek. Pokud by tomu tak bylo tak už tehdy by bylo na každém zápase vyprodáno, protože těchto komentářů na fejsbuku a youtubu jsou tisíce. Přeji si aby si to přečetl někdo z těchto pseudofanoušků a aby se zamyslel nad tím co píše. PS: Netvrdím že se tohle neobjevuje/ilo i u jinejch klubů, ale tehdy ještě nebyla v módě tyhle média a potencionální internetogaučový fanoušek si musel hrát GTA nebo s legem :) Než něco napíšete zamyslete zda-li jste fanoušek Plzně (popř. jiného klubu) nebo fanoušek LM, EL, titulů...
 • FC Baník Ostrava TommyFCB 20.02.2013, středa, 22:41 + 0 - 0
  Plzeň už nikdy neklesne dolů ve fans scéně na úroveň na které byla předtím.. Tomu věřím na 100% a jsem za to rád :)
 • FC Baník Ostrava kozelzostravy 20.02.2013, středa, 22:10 + 0 - 0
  Plzni to přeju. Pamatuju si doby, kdy to bylo nic. Jde vidět, že těží z vandráku, kteří chodí jen doma. Výjezdy jsou o ničem. Ale je dobré, že si při této euforii si naberou věrné fanoušky. Tak jako Baník, nebo Slavia v mistrovských sezonách. Respect a makejte dál!
 • FK Viktoria Žižkov tondik 20.02.2013, středa, 20:41 + 0 - 0
  nojo je to velkej skok, ale je to dobře, že to tam funguje po ultras stránce....aspoň teď....a pak teda ty návštěvy jsou taky krásný.....ani jednou pod devět tisíc - to je úžasný a navíc atraktivní fotbal, ale i proto asi choděj diváci....tak uvidíme jak jim to vydrží :-)
 • Slezský FC Opava s77 20.02.2013, středa, 17:35 + 1 - 0
  K Opavě...ty roky, kdy jsme měli průměrné návštěvy okolo deseti tisíc bylo dost lidí vlastně taky fanoušky úspěchu...protože to jsme poprvé v historii postoupili do ligy, byla euforie a na první výjezd na baník nás jelo 5-6 tisíc, moc dobře to pamatuji. Myslím, že dobrá fazona nám vydržela hodně dlouho a i když určitě nějací lidi zejména z Prajzské v mistrovské sezoně Baníku začali chodit na Bazaly místo na Opavku, máme pořád solidní fans základnu, ačkoli se roky potácíme od neúspěchu k neúspěchu (krajský přebor, třetí liga, letos jsme po podzimu poslední...). Ale pořád jsme tu a vždycky ti skalní budou za Opavou a proti Baníku a tak by to mělo být. Škoda že to tak není i v jiných velkých městech v našem kraji... Někdy proto nechápu, že lidi nechodí, že jejich klub je v krizi, když hrají každoročně stabilně ligu a - by mě zajímalo, jak by s nimi zamávaly sračky, ve kterých se roky hrabe SFC. Jinak k tématu - Plzeň se mi líbí a a to že se dostali v supportu do top formy až v posledních letech není důležité. Ve výjezdech mají slabší chvilky někdy všechny tábory - důležité je nemít nuly ;)
 • FC Baník Ostrava chachar1922 20.02.2013, středa, 17:28 + 0 - 0
  FabaticBoy: Opava byla tehdy v těžko uvěřitelném laufu návštěvy měly vynikající. vím, že u nás na Bazalech bylo cca 9000 lidí z toho asi 5000 z Opavy. ale zrovna v té době jejich chuligánka ještě nebyla tak to byla pro Baník lehká kořist, později se Opavě počty o hodně zmenšily ale objevila se tam kvalitní banda zlobivců, kteří rozhodně náš titul neprožívali.. jinak je dobře, že má plzeň euforii, každopádně věřím, že si získala už svoji základnu věrných a myslím, že i kdyby se přestalo dařit a začli hrát střed tabulky tak by návštěvy kolem 5-7 tisíc zůstaly..
 • 1.FC Slovácko FanaticBoy 20.02.2013, středa, 16:48 + 0 - 0
  viva silesia: Jak se tak dívám na tu tabulku, co tu někdo z Brna dal, tak mě to připomíná, co mě jeden Chachar kdysi říkal...A to bylo... Opava byla ve Slezsku jednička, Baník až za nimi.Pak šél Baník na titul a lidi přešli z Opavy do Baníku a přitom se ty kluby mezi sebou nenávidí.....Co je na tom pravdy nevím, ale pohled na tu tabulku návštěvností mě nutí tohle napsat, když ono to tak zapadáá.
 • FC Spartak Trnava šulec1984 20.02.2013, středa, 14:46 + 0 - 0
  Plzen isla velmi hore(respekt)...Pre mna co sa tyka ultras zalezitosti tak ich radim za Banik a Slaviu na tretie miesto...Ale to je moj osobny pohlad tak ziadne hadky prosim ;)
 • FC Baník Ostrava viva silesia 20.02.2013, středa, 13:43 + 0 - 0
  cal3b: Smekám před opavou. Věděl jsem že tam dřív chodilo hodně lidí, ale průměr přes 10k po 5 sezón to je síla.
 • FC Hradec Králové Kuksič 20.02.2013, středa, 11:56 + 0 - 0
  Parádní domácí návštěvnost, suprová chorea, nádherný stadion, slušné výjezdy, vytrvalý support + zapojování celého stadionu...respekt!
 • FC Hradec Králové Stokurew 20.02.2013, středa, 11:29 + 1 - 0
  4 místo jo? to teda nic moc... já myslel, že jste nejlepší
 • FC Viktoria Plzeň FCVP 20.02.2013, středa, 11:14 + 0 - 0
  Jinak tady video-prezentace http://www.youtube.com/watch?v=Kogl3JVVxwI
 • FC Viktoria Plzeň FCVP 20.02.2013, středa, 11:06 + 0 - 0
  Nechápu, proč se nám pořád omlácejí o hlavu slabé počty na výjezdech. Přitom ve výjezdoměru jsme na 4. místě za Baníkem, Spartou a Brnem. A to naše počty hodně ovlivnili výjezdy na evropské poháry (Chorzow - 120, Brusel - 300, Tel Aviv - 60, Coimbra - 100, Madrid - 400 a teď Neapol - 500). Je jasný, že lidé dají přednost vycestovat na evropské poháry než na domácí ligu.
 • 1.FC Slovácko Babu 20.02.2013, středa, 10:31 + 0 - 0
  Plzeň je určitě příjemným překvapením, za poslední sezóny se hodně vypracovali a podle mě je úplně jedno, čím to bylo.. Jsou kluby typu Jablonec, kde se hraje vysoko pořád a návštěvy nechodí a fans scéna se posunuje po dvou třech lidech.. Je trochu smutné, že lidi na Plzeň nadávají, protože jestli chceme lepší ligu, tak bysme měli byt rádi, že je tu další silná fans základna :-) a každý potřebuje nějaké nakopnutí, v Plzni se to sešlo všechno dohromady ty úspěchy. Uvidíme za pár let, jestli to jsou ti "fans úspěchu" nebo se ustálí a povalí tímto tempem dál.
 • FK Senica senican 20.02.2013, středa, 10:15 + 0 - 0
  Oprava: Prečítal som si diskusiu a mením druhú vetu svojho predchádzajúceho príspevku.
 • FK Senica senican 20.02.2013, středa, 10:10 + 0 - 0
  Po ultras stránke určite kvalita, páčia sa mi. Čo však nechápem, že sa ešte nenaučili chodiť v lepších počtoch von. Je vidno, že potenciál na to je.
 • 1.FC Slovácko Pett 20.02.2013, středa, 09:18 + 0 - 0
  Zdeněk81: Takže to skončilo bez postihu?Klokanští security byly největší štetky co jsem zažil.Jinak dobrá práce,sice máte boom, ale lepší než marnost v Bolce a JBC,kde mužstvo hrálo taky vysoko.
 • FC Hradec Králové Stokurew 20.02.2013, středa, 08:36 + 1 - 0
  no tak když pominu toto: http://www.youtube.com/watch?v=0tiRcRFwlIc :-))) tak jako jinak pecka plzeňáci!
 • AC Sparta Praha HON 20.02.2013, středa, 08:21 + 1 - 0
  Uz jsem to tu jednou zminoval, Plzen na tribunach super a ze se jim neco nepovedlo, je snad uplne normalni. Meli toho jeden cas fakt hodne, kdyz pripoctu to, ze cast z nich jezdi i na hokej. Byly tu jiny tymy, kterym se darilo, ale fanouskovsky neprisel, takze budme za plzen radi. A uz to nereste. Kazdyho ma zajimat soucasnost.
 • FC Viktoria Plzeň Zdeněk81 20.02.2013, středa, 07:26 + 0 - 0
  Je to ta fotka ve třetí řadě úplně vpravo
 • FC Viktoria Plzeň Zdeněk81 20.02.2013, středa, 07:24 + 0 - 0
  http://www.vyjezdaci.cz/photofolder?idSeason=2&idFolder=14&text=&page=1 Na této fotce z roku je David Bakala ještě nejmladší člen party,já jsme hned vlevo vedle něj,uplně vlevo a pak jeho bratr Roman.Davida jsme znal jako malýho kluka dost mi to vzalo.
 • FC Viktoria Plzeň Zdeněk81 20.02.2013, středa, 07:12 + 0 - 0
  Udělat to někdo z nás dostane pálku jak svině ale tomu sekuriťákovi vůbec nic nestalo!
 • FC Viktoria Plzeň Zdeněk81 20.02.2013, středa, 07:10 + 0 - 0
  Pett:Myslíš Davida Bakalu.Tak pořád špatný,potřebuje trvalo péči,podívej se na tohle http://www.vyjezdaci.cz/article/detail/id/104
 • Zbrojovka Brno cal3b 20.02.2013, středa, 00:21 + 0 - 0
  No tak na Plzeň začíná chodit v poslední době čím dál tím víc lidí... No a? Každé tady řve, jak to stojí na stadiónech za hovno a jak by bylo super, kdyby bylo plno a peklo jak v Jižní Americe nebo na Balkáně.. Spíš bych byl rád, že se vůbec někde, ikdyž možná díky úspěchu, lidi zvednou a na ten stadión dorazí.. BTW dovolil sem si z http://www.gambrinusliga.cz/statistiky-tym/2013.html udělat malý souhrn pár diskutovaných klubů za samostatnou ČR v návštěvnosti(+ Spartu, Opavu a Zbrojovku) http://imageshack.us/f/690/navstevnost.jpg/ .I na ten Baník chodilo pár diváku kdysi, a díky za to, že teď sou někde jinde... Spíš bych Plzni, Baníku a Spartě přál, ať jim to vydrží a né Plzeň shazovat kvůli pár výjezdům...
 • FC Baník Ostrava TommyFCB 19.02.2013, úterý, 23:55 + 0 - 0
  Jinak Plzeň hodnotím velmi pozitivně a jsem rád že to dopracovali tak daleko.. Kéžby se takhle zvedlo více táborů.. :)
 • 1.FC Slovácko Pett 19.02.2013, úterý, 23:10 + 0 - 0
  TommyFCB: Ono je nejlepší,když se o něco hraje.Ať už sestup či poháry. Jak to jinak vypadá stím Romanem Bakalou? Ot na redakci,nedošlo by "zařídit" automatické přihlášení?
 • FC Viktoria Plzeň J.1911 19.02.2013, úterý, 22:59 + 1 - 1
  Nejlepší by bylo kdyby nás chodilo na domácí zápasy 2000 ven nikdo a vy by jste byli nejsilnější..nebo co vlastně chcete uz me to fakt mr*a ze ja to vůbec čtu ty vole..
 • FC Baník Ostrava Těšínsky chachar 19.02.2013, úterý, 22:56 + 0 - 0
  s77: Neuvěřiš, ale stale se jim tak řika :D a dokonce se vraceji se podivat na Baroše :D. FCVP♥: penize jsou jen vymluva proč nejet.
 • FC Baník Ostrava Casual88 19.02.2013, úterý, 22:47 + 2 - 1
  Vůbec počet Plzeňských u nás nebudu nijak zesměšňovat. Oni sami ví, že to bylo špatně a příště se to určitě nebude opakovat. Já si taky pamatuji doby, kdy ne vše u nás fungovalo...
 • FC Baník Ostrava zabkafcb 19.02.2013, úterý, 22:26 + 1 - 0
  Jen tak dál, vždycky něco musí popohnat (např. Titul) Normální věc. Konečně další klub, který zvedá naši fans a ultras scénu. Pěkná produkce, když opomenu výjezd k nám na Bazaly, ale na tom se zapracuje. Jinak gratulace a jen tak dál ;)
 • FC Viktoria Plzeň Freedom 19.02.2013, úterý, 22:20 + 0 - 0
  flvv - Gruzie 10, Belgie něco kolem 300-400
 • bez klubu QQQJebacQQQ 19.02.2013, úterý, 22:18 + 1 - 0
  FCVP-do evropy myslíš do sousedního Polska ?Jebat vás!
 • FC Baník Ostrava TommyFCB 19.02.2013, úterý, 22:18 + 0 - 0
  s77- no vidíš, teď hraje Baník třetí rok o sestup a návštěvy má v top3 a výjezdový koeficient nejlepší..
 • FC Viktoria Plzeň DROID1911 19.02.2013, úterý, 22:10 + 0 - 0
  FCVP: Vůbec tu na ně nereaguj ;-) Nech je komentovat.
 • Zbrojovka Brno flvv 19.02.2013, úterý, 22:04 + 0 - 0
  nebo Belgii, teď nevím kde jste hráli
 • Zbrojovka Brno flvv 19.02.2013, úterý, 22:03 + 0 - 0
  FCVP: Kolik vás bylo v té Gruzii?
 • FC Viktoria Plzeň FCVP♥ 19.02.2013, úterý, 22:01 + 0 - 1
  musim se smát jako jet na vyjezd do evropy a pak za 3 dny jet pres celou republiku do ostraavy je docela finačně a časově náročný pro normálni lidi co makaj takze se proberte a naka 7micka kvuli idi*tum jako sou lidi co jim to vadi se nepos*rem fuck of* FCVP♥ mějte se
 • Slezský FC Opava s77 19.02.2013, úterý, 21:53 + 6 - 1
  Na Bazalech se v roce 2004 objevilo tisíce stejných fandů úspěchu...říkalo se jim vandráci...
 • FC Baník Ostrava Těšínsky chachar 19.02.2013, úterý, 21:35 + 0 - 0
  Však my jim ukažem za 14 dni jak se ma jezdit na vyjezdy :D a 7 rozhodně nehrozi :D :D
 • bez klubu Bob 19.02.2013, úterý, 21:32 + 2 - 1
  Kdo tu zmíní fans úspěchu ať táhne do píči. V Plzni se progress dostal na hodně vysokej level a je dobře ež tu je další klub jehož fans stojej zato. Palec nahoru
 • AC Sparta Praha eRw!n 19.02.2013, úterý, 21:22 + 2 - 0
  nebo ze bych zacal fandit Plzni ? ale zase jich bylo v Ostrave jenom 7... :/
clbannerVidea

Fanoušci Viktorie Plzeň slaví 111 let klubu


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Oslavy 100 let klubu v Ostra... 13.07.2022

Oslavy 100 let klubu v Ostra...


Nová Hradečná přivítala vlád... 04.06.2022

Nová Hradečná přivítala vlád...


Když sestup, tak s plnou par... 15.05.2022

Když sestup, tak s plnou par...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Obušku, z pytle ven! Maďaršt... 16.07.2022

Obušku, z pytle ven! Maďaršt...


Hučelo to jako v úlu! Slovan... 21.07.2022

Hučelo to jako v úlu! Slovan...


Vyprodané utkání, zakázaný n... 29.07.2022

Vyprodané utkání, zakázaný n...

Komentáře
včera, 10:36 -
S tou Sigmou to vypadá hůř a h...
včera, 10:28 -
Neštěkej :)
10.08.2022, středa, 23:46 -
Palec nahoru na rodinou tribun...
08.08.2022, pondělí, 17:45 -
Hlavně že bylo pyro na náměstí...
08.08.2022, pondělí, 01:31 -
Chtělo by to taky trochu pokor...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace