o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Sparta Praha nabízí fanouškům druhou šanci. Na Letné spouští program pro fanoušky se zákazem vstupu…

pátek, 17.03.2023 - přejít do komentářů
/titleImg/sparta-praha-nabizi-fanouskum-druhou-sanci-a-spousti-program-pro-fanousky-se-zakazem-vstupu/1/10104.jpg?width=570

Sparta rozšiřuje strategii práce s fanoušky o projekt určený pro příznivce, kteří mají uložený zákaz vstupu na domácí utkání ACS. Preventivní kampaně a represivní kroky (ukládání smluvních pokut a zákazů vstupu na základě Návštěvního řádu epet ARENY) doplní program, který fanouškům v případě splnění stanovených kritérií umožní dřívější návrat na tribuny.

Klub spustí program k 1. 7. 2023 a zažádat o zařazení do něj budou moct fanoušci, kteří budou mít v té době aktivní (první) zákaz vstupu na domácí utkání AC Sparta Praha. Od léta pak budou moct o vstup do projektu (minimálně tři měsíce od aktivace takového opatření) zažádat další zájemci, pokud budou tímto způsobem vyřazeni z návštěvy domácích utkání. Fans s platným zákazem vstupu obdrží od klubu nejpozději v červnu tohoto roku dopis s informací o možnosti přihlášení.

„Práce s fanoušky je pro klub prioritou, záleží nám na komunikaci s naším publikem. V případě rizikového jednání na tribunách přistupujeme k represivním krokům, zároveň ale budeme poskytovat možnost se na stadion vrátit. Domníváme se, že jsou v našich řadách fanoušci, kteří si zaslouží druhou šanci,“ říká generální ředitel AC Sparta Praha František Čupr.

„Jde o koncepční krok, který jsme konzultovali se zahraničními kluby, které patří mezi špičku v práci s diváky. Inspirovali jsme se například v Holandsku,“ komentuje projekt Tomáš Křivda, člen představenstva AC Sparta Praha a ředitel komerčního úseku. „Stanovili jsme si dva cíle: za prvé chceme i skrze tento program a edukaci nadále pracovat na celkovém zlepšení bezpečnosti na stadionu. Za druhé chceme dát publiku najevo, že umíme projevit empatii, když fanoušek udělá chybu, má zájem ji napravit a nadále chce podporovat klub přímo z tribuny.“

Jak je projekt vystavěný a jak bude v praxi vypadat na časové ose?

1. Žádost fanouška.

Účast v projektu je dobrovolná. O zařazení do programu mohou zažádat všichni fanoušci, kterým byl uložen první trest (nejméně tři měsíce od aktivace takového opatření). Podmínkou je uhrazení smluvní pokuty, byla-li fanouškovi uložena. Opakované zařazení do programu není možné, stejně jako není možné účastí v programu zkrátit uložený doživotní zákaz.

2. Posouzení žádosti klubem.

Šanci zúčastnit se programu mají všichni příznivci s prvním trestem s výjimkou těch, kteří a) se dopustili jednání, které přímo ohrozilo jiného člověka na zdraví, nebo způsobilo zdravotní újmu, nebo b) se dopustili zvláště toxického činu (rasismus), nebo jiného jednání s obzvlášť závažným následkem. Klub může fanouška vyjmout z programu i v jeho průběhu. Obsah programu bude vystavěn vždy individuálně s ohledem na provinění konkrétního příznivce. 

3. Absolvování programu.

Fanoušek absolvuje školení (například zdravotní kurz), přednášky a preventivní programy (např.: davové chování, nebezpečí vyplývající z používání pyrotechniky), dobrovolnické práce. V průběhu programu budou účastníkovi udíleny kredity dle předem stanovených podmínek.

Program bude složený z tří hlavních částí:

  • Vzdělávací.
  • Pracovně/dobrovolnická.
  • Individuální prevence.

4. Vyhodnocení účasti.

Po splnění určených cílů a nasbírání předem stanoveného počtu kreditů (přičemž cílový počet kreditů bude stanoven koncepčně a bude nastaven podle závažnosti provinění) dojde k vyhodnocení, v rámci kterého může být fanouškovi zkrácen původní trest až o 70 procent z původní délky trvání.

Většinu nákladů spojených s tímto programem bude hradit klub, spoluúčast fanouška bude v maximální výši 20 procent (to znamená předpokládanou investici na straně fanouška ve výši jednotek tisíc korun).

Délka absolvování programu bude individuální, nicméně neměla by přesáhnout u žádného účastníka 1 rok, v případě kratších trestů jej bude možné absolvovat v horizontu několika měsíců.

 

Jedním z cílů klubové strategické práce s fanoušky je nadále zvyšovat komfort a bezpečnost každého fanouška na tribunách epet ARENY. V neposlední řadě je pak ambicí AC Sparta Praha přinášet do fotbalového prostředí v České republice nové projekty a myšlenky.

Klub a tribuna.

AC Sparta Praha

Autor: redakce

clbannerVidea

Atmosféra při zápase mezi pražskou Slavií a ostravským Baníkem


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
BLOG FANOUŠKŮ: Na fotbale v ... 06.03.2024

BLOG FANOUŠKŮ: Na fotbale v ...


BLOG FANOUŠKŮ: Za kulturou n... 15.02.2024

BLOG FANOUŠKŮ: Za kulturou n...


BLOG FANOUŠKŮ: Už při cestě ... 30.10.2022

BLOG FANOUŠKŮ: Už při cestě ...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Britská nemoc – díl čtvrtý (... 18.01.2012

Britská nemoc – díl čtvrtý (...


Britská nemoc – díl druhý (N... 07.01.2012

Britská nemoc – díl druhý (N...


Britská nemoc – díl první (A... 05.01.2012

Britská nemoc – díl první (A...

clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace