o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video tipovačka

SPECIÁL: Souhrn jarní části Gambrinus ligy

Ligový speciál... pondělí, 24.06.2013 20:05 - přejít do komentářů
Po dobu letní přestávky se podíváme na aktivity fanoušků v jarní části ligy
images/clanky/special-souhrn-jarni-casti-gambrinus-ligy-5037.jpg

Vážení fanoušci, návštěvníci webu, už je to několik týdnů, co skončil ročník Gambrinus ligy 2012/2013, zároveň zbývá několik týdnů, než začne ročník nový, a tak je pravá chvíle si přestávku vyplnit. V nejbližších dnech začneme vydávat souhrny, které budou mapovat počínání jednotlivých táborů v jarní části sezóny 2012/2013. Bude to obdoba poměrně úspěšných zimních souhrnů, nastanou jen drobné změny v náplni článku, přičemž bychom hlavně rádi dodrželi pravidelnost vydávání. Články s jednotlivými tábory budou vydávány podle pořadí klubů v lize. Ovšem předtím, než se konkrétně zaměříme na tábory, tak se krátce a spíše obecně podíváme, co jarní část soutěže přinesla.

1. Rostoucí aktivita po ultras stránce
Je to již téměř klišé, ale i po dalším půlroce musíme konstatovat, že znovu vzrostla aktivita fanoušků po ultras stránce. Fakticky to nelze doložit, ale při prohlížení archivu a samotné práci během jarní části se pocity přiklánějí k fázi dalšího rozvoje. Každé kolo přineslo spoustu produkcí, jejichž úroveň byla převážně velmi dobrá až vynikající. Byli jsme svědky mimo jiné kvalitně provedených kartoniád, spousty výborných „obrazových“ děl a v neposlední řadě byly zápasy pravidelně okořeněny efektivní pyrotechnikou.

Na prvoligové scéně zůstává už jen minimum pasivních táborů, naopak většina jich míří pozitivním směrem. V jarní části si svůj velmi dobrý až výborný standard udržely tábory jako Chachaři, Slovácko, Hradec Králové, plzeňští Viktoriáni či sešívaní. Další silné tábory Liberec a Sparta potom dokázali ve svých produkcích ještě přidat oproti podzimní polovině. Svou vzestupnou tendenci oproti nedávné minulosti potvrzuje také teplický Sektor 15. I když ve velmi skromném měřítku, tak více byli vidět například i příznivci Příbrami. Dále si svůj solidní standard drželi fanoušci Jihlavy. Dobré výkony s horšími střídali Hanáci, do souhrnů kola občas aktivitami přispěli i fanoušci Jablonce, Brna či Českých Budějovic.

Co se týče náplně produkcí, tak ta byla samozřejmě různorodá. Fanoušci se svými optickými prezentacemi hlásili ke svým klubům, jindy škádlili protivníka, nebo také věnovali díla současným či bývalým ikonám klubu. Za zmínku stojí také již de facto tradice RIP choreí, kdy fanoušci nezapomínají na své kolegy či osoby spojené s klubem. Na závěr tohoto bodu nutno vypíchnout ještě tématiku termínů zápasů, ve kterých se nemůže vyznat už nikdo, a fanoušci se na tuto oblast patřičně zaměřili. Není divu, že nejaktivnější v tomto směru byli asi Chachaři, jejichž tradiční venkovní utkání v pondělí jsou vskutku „lahůdkou“.

2. Nadstandardní souboje s nadstandardní atmosférou
O tom, že i u nás může mít utkání super parádní atmosféru, jsme se v jarní části Gambrinus ligy mohli několikrát přesvědčit. Setkají-li se dva velmi kvalitní tábory a utkání má navíc ještě určitou atraktivnost, prestiž, výsledkem bývá nádherné představení. Mezi souboje, které vysoko přesáhly zdejší rámec, upoutaly a měly oboustranně vysokou kvalitu, patřily souboje Slovácko – Baník Ostrava, Plzeň – Slavia Praha, Baník Ostrava – Sparta Praha, Plzeň – Baník Ostrava, Sparta Praha – Slavia Praha a Sparta Praha – Plzeň. To není úplně malý výčet, co říkáte? Kvalitních představení bylo samozřejmě ještě víc, ale jen tyto souboje zároveň disponovaly vysokou návštěvou, početnými kotli, oboustranně výborným supportem a mnoha povedenými optickými prezentacemi včetně pyrotechniky.

Slovácko – Baník Ostrava (Navštívili jsme)
Plzeň – Slavia Praha  (Navštívili jsme)
Baník Ostrava – Sparta Praha  (Navštívili jsme)
Plzeň – Baník Ostrava  (Navštívili jsme)
Sparta Praha – Slavia Praha  (FotoReport)
Sparta Praha – Plzeň  (FotoReport)

3. Kuriozity
Obecně, vždy, když se něco děje, tak se většinou objeví i nějaké kuriozity. V jarní polovině soutěže se toho dělo spoustu a kuriozity jsme také objevili. Tou jednoznačně největší se stala účast kytaristy v sektoru Příbrami při zápase v Hradci Králové. Televizní záběr na vesele hrajícího kytaristu budou mít fanoušci asi ještě dlouho před očima. Jako druhou zajímavost, menší kuriozitu, lze uvést výrobu nápisu fanoušků Hradce Králové v jejich holobuse (pozn. stará karosa, kterou Votroci cestují na zápasy) při cestě na utkání v Českých Budějovicích. V nepohodlných podmínkách dokázali Východočeši vytvořit důvtipný nápis „Když nám to pustíte, tak to tu neshoří!“.
Příště už se můžete těšit na první souhrn. Teď jako ochutnávku nabízíme jednu fotografii každého tábora z jarní části Gambrinus ligy.

Autor:

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • FC Hradec Králové C6H6 26.06.2013, středa, 21:33 + 0 - 0
  Východočeské derby bude rachot :-)
 • AC Sparta Praha sekvoj 26.06.2013, středa, 20:59 + 1 - 0
  každopádně si myslím, že východočeské derby bude stát za to
 • FK Pardubice Teslák 26.06.2013, středa, 13:59 + 0 - 0
  Vzít si příklad z Polska, tak i na ČFL chodí minimálně padesáti členný kotel. Tam se opravdu dodržuje SUPPORT YOUR LOCAL CLUB.
 • bez klubu MCBP 26.06.2013, středa, 11:08 + 0 - 0
  Kiež by to takto žilo aj na Slovensku.
 • SK Slavia Praha hesík11 26.06.2013, středa, 09:23 + 0 - 0
  Když se tak koukám na vybrané fotografie, člověk si řekne, že ta naše liga není po ultras stránce tak špatná. A je radost se dívat na souhrn každého kola, co si jednotlivé kluby připravily, protože to už není jen o 2, 3 táborech! ;)
 • AC Sparta Praha YF 1893 25.06.2013, úterý, 17:41 + 1 - 0
  Já nejvíce miluji když Čech fandí barcelone,chelsí atd,,... to je na facku nejlepší otázka na tohle je kolikrát si navštívil jejich zápas,a nebo fanoušky výsledku když se daří tak všichni si hrajou na fanatiky a když se nedaří tak žerou u TV pop-corn.
 • FC Viktoria Plzeň Zdeněk81 25.06.2013, úterý, 17:03 + 1 - 0
  Teslák:Je to bohužel Česká mentalita
 • FK Pardubice Teslák 25.06.2013, úterý, 14:37 + 3 - 0
  My nemůžeme chtít zázraky před třema rokama jsme hráli Divizi...A jak je známo jsme spíše hokejové město :-/ Kdyby se sebrali Pardubičtí: Sparťany, Chchaři, Slávisti, Čelzáci, Barceloňáci apod. tak to bude také vypadat jinak. SUPPORT YOUR LOCAL CLUB !!!!! Každý si řekne: nebudu se tam ztrapňovat a fandit v počtu 30 osob, ale kdyby tihle kecalové přišli, tak je nás tam každý zápas dvojnásobek...Není to problém Pardubic, ale všech krajů :-/
 • bez klubu sasacrusty 25.06.2013, úterý, 08:43 + 0 - 0
  Tommy - dostal pěknou koulovanou:-) Třeba příbramský kejtrista bude na všech výjezdech v nové sezóně:-D
 • FC Baník Ostrava TommyFCB 24.06.2013, pondělí, 23:53 + 0 - 0
  U nás byl taky kytarista:D V zimě natáčel ČoníkBapi nový klip přímo během zápasu a dostal pořádnou sprchu sněhových koulí:D http://www.youtube.com/watch?v=AQXxqrElScM od 1:57 kytarista
 • bez klubu GARP 24.06.2013, pondělí, 22:41 + 0 - 0
  Survival: Jedná se o jarní souhr GL..... Prohibice byla září-říjen pokud se nepletu ;)
 • 1.FC Slovácko Survival 24.06.2013, pondělí, 22:14 + 0 - 0
  Myslím, že v takovém výčtu chybí jedno choreo, které proletělo v dané době celou republiku: Nás nesere prohibice, máme litry slivovice :).
 • AC Sparta Praha YF 1893 24.06.2013, pondělí, 22:11 + 0 - 0
  No tak Pardubice dou nahoru což je dobře že většina fandila všude ale v Pardubicích ne,a jak bylo řečeno tak na Třinec se hodně těším hlavně podle mého celá GL šla nahoru jen to každý vidí černě i naše spartička děla pokroky jen většina to neumí ocenit nebo prostě mají komplexy,předvedli jsme celou řadu povedených výjezdu ale i domácích zápasu kde byli viděna dobré kartoniády a mnoho nápisu se objevovalo atd... myslím že jsme na vzestupu tak příští sezonu nesedte u fuck booku zvedněte prdel malujte pomáhejte s choreem každej si umí dát profilovku na fuck book jak tam je choreo hotové ale aby přišel pomoct to ne výmluva se vždy najde a hlavně podporujte svůj klub at to nak vypadá :-)
 • FK Viktoria Žižkov tondik 24.06.2013, pondělí, 21:30 + 0 - 0
  No je pravda, že zrovna Pardubice jsou asi na lehkým vzestupu, ale na druhou stranu, že je to krajský město (a euforii z postupu - i kdyže ne soutěžně) to není žádná sláva teda...ale snaha se určitě cení! Navíc příští rok východočeský derby je zajímavost a třeba se to zvedne ještě víc...naopak jsou druholigový kluby kde to má sestupující tendenci, např. Zlín...těším se na Třinecký fans, ti by se mohli předvíst v solidním světle!
 • FK Pardubice Teslák 24.06.2013, pondělí, 20:28 + 0 - 0
  I ve druhé lize se začínají rodit skupiny fanoušků :-)
clbannerVidea

Pyrošou Tribuny Sever v zápase s Teplicemi


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Musí to mít pořádný refrén! ... 25.03.2021, čtvrtek, 09:37

Musí to mít pořádný refrén! ...


Tour de Hodolany 1912 slaví ... 18.03.2021, čtvrtek, 03:00

Tour de Hodolany 1912 slaví ...


Fanoušci Karviné před stadio... 25.12.2020, pátek, 22:20

Fanoušci Karviné před stadio...

další články >
Vlajkonosi.cz
VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019, pátek, 21:15

VLAJKONOŠI v Chomutově


Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova! 09.11.2019, sobota, 09:57

Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova!


VLAJKONOŠI na Slovácku 15.10.2019, úterý, 15:40

VLAJKONOŠI na Slovácku

více na www.vlajkonosi.cz>
Hooligans.info
Slezské derby s diváky před branami stadionu 11.04.2021, neděle, 20:58

Slezské derby s diváky před branami stadionu


Zpět v čase: Druholigové bitvy FCB a SFC o Slezsko 10.04.2021, sobota, 11:19

Zpět v čase: Druholigové bitvy FCB a SFC o Slezsko


VIDEO DNE: Fanatická rozlučka na Stamford Bridge 08.04.2021, čtvrtek, 09:55

VIDEO DNE: Fanatická rozlučka na Stamford Bridge

více na www.hooligans.info>
Fanaticky.cz
Slezské derby s diváky před branami stadionu 11.04.2021, neděle, 20:58

Slezské derby s diváky před branami stadionu


Zpět v čase: Druholigové bitvy FCB a SFC o Slezsko 10.04.2021, sobota, 11:19

Zpět v čase: Druholigové bitvy FCB a SFC o Slezsko


VIDEO DNE: Fanatická rozlučka na Stamford Bridge 08.04.2021, čtvrtek, 09:55

VIDEO DNE: Fanatická rozlučka na Stamford Bridge

více na www.fanaticky.cz>
Nejčtěnější články měsíce
Blog fanoušků: Ako spoznať p... 17.11.2020, úterý, 07:00

Blog fanoušků: Ako spoznať p...


Nabušená výzdoba chodby u ša... 10.11.2020, úterý, 11:21

Nabušená výzdoba chodby u ša...


Pyro, zpěv a svíčky - Neapol... 25.11.2020, středa, 21:03

Pyro, zpěv a svíčky - Neapol...

Komentáře
09.04.2021, pátek, 13:41 - Fafrnek
Nejsou nějaký přičmoudlí ti fa...
08.04.2021, čtvrtek, 12:59 - BF05
Tak tohle určitě patřilo k tom...
08.04.2021, čtvrtek, 07:58 - DD-Spartak
chudis: Tak to uz veru dlho. A...
07.04.2021, středa, 21:48 - chudis
DD-Spartak, od roku 2001, pres...
07.04.2021, středa, 11:52 - DD-Spartak
Od ktoreho roku uz nehrate v B...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace