o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Střet: Byla redka hráči Líšně za kravatu správná?

středa, 25.08.2021 - přejít do komentářů
Napadl fanouška, musel být vyloučen X za kopání do dědka si kravatu zasloužil...
/titleImg/stret-byla-redka-hraci-lisne-za-kravatu-spravna/1/9775.jpg?width=570

Utkání v Brně mezi Líšní a Zbrojovkou nabídlo situaci, která vzbudila emoce. Dva fanoušci Zbrojovky, kteří vtrhli na hřiště, se nakonec postarali o výhodu pro Zbrojovku, kdy útočník Líšně Jan Silný byl vyloučen za to, že se snažil jednomu z útočníků zabránit v napadení pořadatele.

Názorový střet má jasnou otázku. Bylo správné, že rozhodčí útočníka Líšně vyloučil? A kde je hranice, kdy by měl rozhodčí danou situaci potrestat?

Miloš (vyloučení hráče bylo správné, napadl fanouška!): 

Nechápu, proč by se mělo rozlišovat opodstatnění zákroku hráče. To, že fanoušci Zbrojovky neměli na hřišti co dělat, je jasná věc, ale není možné, aby hráč suploval pořadatelskou službu a držel dotyčného pod krkem. Takže pokud se rozhodčí rozhodl, že s utkání dohraje, navzdory nezajištění pořadatelské služby, tak jedinou možností bylo, potrestat hráče kartou. Jediné o čem se dá spekulovat je, jestli to měla být karta žlutá nebo červená. Osobně bych volil mírnější trest v podobě žluté karty. Nicméně útočník Líšně již žlutou kartu měl, tak by stejně šel pod sprchy.

Luděk (vyloučení hráče bylo naprosto nelidské a proti všem principům!):

Když jsem situaci ze 79. minuty viděl, tak jsem byl v šoku! Jasně, jsme tady tak nějak nastavení, že máme radost, když se podobné vzrůšo stane a někdo se objeví na hrací ploše atd. Vždyť pro to to celé sledujeme, že... Nicméně, vyloučení Silného bylo naprosto necitlivé a proti všem principům společnosti. Když se na ulici stanete svědkem nějakého napadení a nevyvinete snahu napadenému pomoct, tak vás můžou popotahovat za neposkytnutí pomoci, a když někdo kope do pořadatele, tak tomu máte jen přihlížet, abyste nebyl vyloučený!? Vždyť je to absurdní! Nehledě na to, že hráč Líšně zpacifikoval agresora přiměřenou formou. Rozhodčí Dubravský se zachoval naprosto připosraně a neměl koule to vyhodnotit selským rozumem. Vždyť bylo jasné, že lidsky by se za Silného musel každý postavit a jestli by si toto nedokázal obhájit u komise rozhodčích, tak už nevím co. No i když... Pozápasové hodnocení trenéra Líšně, to byl taky pěkný fekál. Mimochodem, jiné by to bylo v situaci, která byla k vidění ve Francii, kde v zápase mezi Nice a Marseille hráč Payet házel předměty na fanoušky. Ano, sice opětoval palbu, ale v tomto případě by se o nesportovním chování hovořit jednoznačně dalo, protože svým činem ohrožoval ostatní fanoušky, kteří s hozeným předmětem směrem k hráči neměli nic společného...

Autor: VíťaB

clbannerVidea

Atmosféra při zápase mezi pražskou Slavií a ostravským Baníkem


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
BLOG FANOUŠKŮ: Už při cestě ... 30.10.2022

BLOG FANOUŠKŮ: Už při cestě ...


Oslavy 100 let klubu v Ostra... 13.07.2022

Oslavy 100 let klubu v Ostra...


Nová Hradečná přivítala vlád... 04.06.2022

Nová Hradečná přivítala vlád...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Není policie, nejsou problém... 24.08.2023

Není policie, nejsou problém...


Derby mezi Slováckem a Zlíne... 07.09.2023

Derby mezi Slováckem a Zlíne...


Britská nemoc – díl první (A... 05.01.2012

Britská nemoc – díl první (A...

clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace