o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video tipovačka

Supporters DENÍK (IX.)

Český fotbal pro fanoušky středa, 12.09.2018 00:30 - přejít do komentářů
Fotbalová rekapitulace měsíce SRPNA 2018
images/clanky/supporters-denik-ix-8521.jpg

Nadstandardně teplý měsíc srpen přinesl fotbalovým fanouškům, divákům i všem ostatním mnoho zajímavých událostí, akcí a snad i zážitků. Pořádně se rozběhla domácí FORTUNA:LIGA a pomalu ale jistě se rozbíhají i evropské pohárové soutěže se svými předkoly. Se zaměřením na události ryze české přichází další díl našeho deníku. Snad zde najdete vše podstatné, co se v osmém měsíci roku 2018 událo. Supporters DENÍK je tady  se svým 9. pokračovaním. Příjemné čtení.


2. 8. 2018
Sparta hraje odvetné utkání se Suboticou. I přes velkou převahu si však nedokáže zajistit postupový výsledek a z pohárové Evropy tak opět vypadává hned po prvním kole. Utkání na Letné je navíc přerušeno pro vniknutí fanoušků na hrací plochu. (fotoreport zde.)
Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, sportující lidé a venku
3. 8. 2018
V rámci třetího kola se Opava představuje v Edenu. Hraje se v pátek od 18:30 a ačkoliv příznivci slezského klubu ostudu rozhodně neudělali, na webu se po zápase diskutuje o počtu opaváků, který byl několikanásobně nižší, než před dvěma týdny na Letné. Slavia – Opava 3:1 (fotoreport zde.)
Fotka uživatele Dalibor Durčák.
4. 8. 2018
Po dlouhé době se vrátily domů cenné historické trofeje Bohemians, které byly před lety v rámci konkursního řízení zabaveny správcem konkursní podstaty. Od té doby trávily roky kdesi v soudním archivu. Vzhledem k tomu, že se současní akcionáři Bohemians rozhodli veškeré závazky svých předchůdců uhradit ze svých zdrojů, trofeje nemusel potkat smutný osud, kdy by byly volně rozprodány ve veřejné dražbě. (více infa zde.)
5. 8. 2018
Zbrojovka Brno si poradila s týmem Chrudimi 2:0 a fanoušci si připravili hezké choreo podsvícené světlicemi. (fotoreport zde)
Není dostupný žádný alternativní text.

6. 8. 2018
Třetí kolo první ligy je minulostí. V tomto kole stanovili v Edenu novou nejlepší návštěvu sezóny, zápas s Opavou vidělo 13 127 diváků.  Nejméně lidí dorazilo do Zlína, kde hrál Jablonec a do Karviné na utkání s Boleslaví.
V tomto kole zaujala pyroshow Tribuny Sever v souboji s Opavou, choreo v Liberci a také transparenty na Spartě a obouručky na Baníku. (kompletní souhrn kola najdete tady)
Na obrázku může být: stadión, dav a textNa obrázku může být: stadiónNení dostupný žádný alternativní text.Na obrázku může být: venkuNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí a dav

7. 8. 2018
SK Slavia Praha vstoupila do předkola LM soubojem s ukrajinským Dynamem Kyjev. Utkání sledoval vyprodaný Eden, dorazilo i mnoho fanoušků hostí. Slavisté se prezentovali národní choreografií, ukrajinci zase pyrotechnikou. Slavia v zápase prohrávala, nakonec však v posledních minutách vyrovnala gólem z penalty a do odvety tak kráčí s remízou 1:1.
Není dostupný žádný alternativní text.Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, dav a noc
Vedení Slavie chtělo zájem uctít před zápasem památku tří padlých českých vojáků, ale UEFA to smetla ze stolu a pietní akt zakázala. (fotoreport z utkání zde)
9. 8. 2018
Sigma Olomouc vstoupila do Evropské ligy úspěšně, když v prvním zápase doma porazila Kairat Almaty 2:0, utkání sledovalo 6.118 diváků.
Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí a davNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, sportující lidé, stadión a venku
10. 8. 2018
AC Sparta Praha navázala spolupráci s písničkářem Pokáčem. Ten v průběhu sezóny vypracuje 10 aktuálních songů pro pražský klub. Hned ten první byl zveřejněn, ale nesetkal se s pozitivním přijetím. 
Na obrázku může být: 3 lidé, text

11. 8. 2018
Fotbalisté ukrajinské reprezentace se odmítli ubytovat v českém hotelu Moskva. Raději se rozdělili do dvou různých hotelů. Ukrajinská reprezentace se s Českem utká v nové Lize národů 6. září v Uherském Hradišti. Informoval o tom Sport Express.
Na obrázku může být: venku
12. 8. 2018
Fanoušci Sparty v Teplicích vtipně zareagovali na jednoho ze svých, který vtrhl na plochu v zápase se Suboticou a přetáhl si triko přes hlavu. Vznikla společná fotka. (fotoreport z utkání pak najdete zde)
Na obrázku může být: 1 osoba, dav a venku
12. 8. 2018
Teplice, Plzeň (a další) vytáhli transparenty, kterými vzdali hold padlým českým vojákům v Afghanistánu.
Na obrázku může být: venkuNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, sportující lidé a stadión
13. 8. 2018
Kolem videa je v českém fotbalu stále větší legrace. Po zápase Plzně s Libercem se řešil neodmávaný ofsajd. Vysvětlení, které dorazilo je úsměvné. Software videorozhodčího totiž neobsahuje možnost „nakreslit si“ ofsajdovou čáru.
13. 8. 2018
Již dvakrát po sobě byli své zápasy nuceni hrát v pondělí kluby Baníku a Bohemians. Ve vzájemném pondělním zápase si Klokani připravili choreo A M A B (All Mondays Are Bastards). Utkání sledoval vyprodaný Ďolíček. (fotoreport najdete zde)
Na obrázku může být: venku
13. 8. 2018
4. kolo FORTUNA:LIGY přineslo zajímavé souboje. Ať už to bylo utkání Bohemky s Baníkem, výjezd Sparty do Teplic, nebo utkání Slovácka se Sigmou Olomouc. Nejvyšší návštěva kola dorazila v Teplicích – 15.131 diváků. (tradiční souhrn kola najdete zde)
Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidíNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidíNení dostupný žádný alternativní text.
14. 8. 2018
SK Slavia Praha nastoupila k odvetnému utkání předkola LM v Kyjevě. Sice bojovala srdnatě, na postup to však nestačilo, dá se také říct, že domácímu Dynamu několikrát pomohli rozhodčí sporným rozhodnutím. Výsledek utkání a způsob řízení zápasu vyvolal velké emoce u šéfa Slavie Jaroslava Tvrdíka, potažmo u celého vedení. Noční nazlobené tweety byly posléze smazány, emoce však neopadly a Slavia podala oficiální stížnost UEFA. Stížnost však byla smetena ze stolu. Na povrch se alespoň dostaly informace o šéfovi ukrajinského klubu, jenž je bratrem vysokého činitele UEFA. Pak se někdo zase může divit, že fanoušci skandují „UEFA MAFIA“.
Nedařilo se ani některým slavistům v ulicích, kteří přicházejí o několik menších vlajek, jeden z nich navíc končí v nemocnici. Na druhou stranu, v prvním zápase se nějaké ukrajinské vlajky také objevily v rukou slavistů.
Na obrázku může být: textNení dostupný žádný alternativní text.Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí a stojící lidé
A ještě je třeba zmínit, že Slavii na Ukrajině podporovalo parádní množství fanoušků výjezďáků.
16. 8. 2018
Sigma Olomouc v odvetném utkání vítězí na půdě Kajrat Almaty 2:1 a postupuje do dalšího předkola EL, kde narazí na Sevillu s českým gólmanem Tomášem Vaclíkem. (Sigmu na dalekém výjezdu podporovalo 7 fanoušků)
Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí a venku
17. 8. 2018
Fanoušci Bohemians by rádi konečně bodovali v Liberci. Hráčům před dnešním tréninkem v Ďolíčku vyvěsili motivační transparenty.
Na obrázku může být: stadión a venku
18. 8. 2018
V dalším ročníku počítačové hry FIFA se objeví Sparta, Slavia i Plzeň.
Není dostupný žádný alternativní text.
18. 8. 2018
V zápase Slavie s Jabloncem došlo k fyzické potyčce hned v úvodu utkání mezi fanoušky a členem security. Ten stál pod tribunou sever a údajně měl na sobě sparťanské tetování a provokoval slavisty. (fotoreport z utkání zde)
Sešívaní se před zápasem s Jabloncem mobilizují. Na sociálních sítích probíhá akce #15000NAJABLONEC. Skutečná návštěva pak v sobotu překoná hranici 13 tisíc diváků.
Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí a textNa obrázku může být: 1 osoba, na pódiu
19. 8. 2018
Právě dnes otevřeli fanoušci pražské Sparty kamenný obchod „Letenští shop“. (jen 450 m od letenského stadionu).
19. 8. 2018
Sparta zklamala v dalším utkání. Remizovala na svém hřišti s Příbramí 2:2. Nezklamali však fanoušci, ti si připravili působivou pyroshow v barvách sparťanské trikolóry, navíc ještě umístěnou nad trojbarevnou vlajkou „ULTRAS SPARTA“. Jo, vypadalo to hezky. (fotoreport z utkání)
Není dostupný žádný alternativní text.Na obrázku může být: venku

20. 8. 2018
Baník potvrzuje skvělou formu a v Olomouci zvítězil 4:0. Sigma Chacharům opět vyčlenila obloukovou tribunu a Baník tak hrál v domácím prostředí. (fotoreport)

21. 8. 2018
Páté kolo nám přineslo hned tři návštěvy nad deset tisíc. Nejvyšší počet prodaných vstupenek byl v Edenu, kde sice nevyšla akce #15000naJablonec, ale i tak to na prvenství stačilo (13 263).
Nejslabší byla páteční návštěva Na Julisce, tam zápas se Slováckem sledovalo 1 287 diváků. (tradiční souhrn kola najdete zde)
22. 8. 2018
Fanoušci z Tribuny Sever založili transparentní účet na podporu obviněných z napadení sparťana, který provokoval a urážel slávisty na zápase s Jabloncem.
Není dostupný žádný alternativní text.
 22. 8. 2018
Fanoušci Opavy vylepili na stadion motivační dopis pro své fotbalisty před utkáním s Karvinou. Opava už body nutně potřebuje, zatím si připsala jen jeden remízový bodík.
Na obrázku může být: text
23. 8. 2018
Tomáš Řepka byl okresním soudem v Brně uznán vinným v kauze falešných pornoinzerátů a dostal trest na 6 měsíců nepodmíněně. Rozsudek není pravomocný, Řepka se proti němu odvolal.


23. 8. 2018
Po skvělém výkonu skončilo utkání předkola EL mezi Sigmou Olomouc a španělskou Sevillou 0:1 pro španělský tým s Tomášem Vaclíkem v bráně. Utkání sledoval vyprodaný Andrův stadion (11.709 diváků), který po utkání ve stoje tleskal domácím za předvedený výkon.
Fanoušci hostí se v sektoru hostí nevyskytovali. Po městě byli hledáni česko-polskou skupinkou. (o tématu najdete zajímavý článek zde.)
Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí a venku
24. 8. 2018
Přišla zpráva z UEFA. AC Sparta Praha byla za vniknutí fanoušků na hrací plochu v utkání se Suboticou potrestána sankci 50.000 EUR. Kapitán Sparty Šural pak dostal osobní trest ve výši zákazu startu ve 4 utkáních v soutěžích UEFA. (více infa najdete v našem článku zde)
24. 8. 2018
Pražské derby v Ďolíčku končí remízou 1:1. Klokanům bylo zabaveno pyro, na což reagují transparentem. V kotli Sparty se pyro objeví, ale jen pár. (fotoreport z utkání zde

25. 8. 2018
Ani motivační dopis nepomohl a SFC Opava prohrává v derby s Karvinou 1:3 (hráno v brněnském azylu)
25. 8. 2018
Možná je to jen na pár hodin, ale přesto! Baník Ostrava se po vítězství nad pražskou Duklou po dlouhých letech vyhoupl do čela ligové tabulky. Tam bude čekat na výsledky Plzně a Slavie. Velké zadostiučinění pro fanoušky, kteří při klubu stáli v dobách zlých i druholigových.
25. 8. 2018
Slavisté na Stínadlech předvedli efektní pyroshow při zápasu slunce. Hastag romantika není zločin :)
Na obrázku může být: obloha, stadión a venku
(fotoreport najdete zde)
26. 8. 2018
Šárka Peková oznámila konec spolupráce s klubem Bohemians Praha 1905. Ve svých projektech ale hodlá pokračovat i nadále.
Není dostupný žádný alternativní text.
26. 8. 2018
SLAVIA GYM – nově otevřená tělocvična od slavistů pro slavisty.
26. 8. 2018
Plzeň rozstřílela Mladou Boleslav 6:1, která v předchozím kole porazila Opavu 6:1. Fanoušci Plzně si zápas užívali ve stylu „argentiny“. (fotoreport z utkání najdete zde)
Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, sportující lidé, stadión a venkuNa obrázku může být: dav, stadión a venku
27. 8. 2018
Šesté kolo FORTUNA:LIGY přineslo dvě desetitisícové návštěvy, stalo se tak v Ostravě a v Plzni. (Souhrn celého kola najdete zde)
27. 8. 2018
Došlo k upřesnění termínu 8. kola. A Sparta na Baníku se bude hrát na žádost PČR v pondělí od 18:00. Proč? Protože o víkendu se v Mošnově, nedaleko od Ostravy, konají DNY NATO.
27. 8. 2018
Richard Krajčo pobouřil nejen fanoušky Baníku Ostrava, když se na koncertu v Plzni objevil v dresu Viktorie. Ten dostal od klubu a měl z něj velkou radost.
Na obrázku může být: 11 lidí, smějící se lidé, dav a venku
27. 8. 2018
Disciplinární komise Evropské fotbalové unie UEFA uložila podle informací iSport.cz a ČTK pražské Slavii pokutu 66 tisíc eur (zhruba 1,7 milionu korun). Klub z Edenu pyká za pokřik fanoušků, kteří v domácím úvodním utkání 3. předkola Ligy mistrů s Dynamem Kyjev skandovali „UEFA mafia“.
27. 8. 2018
V pondělní dohrávce 6. kola FORTUNA:LIGY se utkalo Slovácko s rivalem ze Zlína a jako vždy bylo na co koukat. (fotoreport z utkání zde)
Na obrázku může být: venkuNení dostupný žádný alternativní text.
28. 8. 2018
Do poháru MOLcup se pomalu zapojují i prvoligové kluby (kromě prvních pěti z minulé sezóny. Favoriti zatím postupují dle očekávání. (na snímku FCB)
Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, dav a venku
30. 8. 2018
Dnes proběhl los základních skupin LM. Plzeň se utká s Realem Madrid, římským AS a s CSKA Moskva. Fanoušci spolu s hráči sledovali přímý přenos losu před plzeňským stadionem.
Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí a venkuNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí a text
30. 8. 2018
Sigma Olomouc se loučí s evropskými poháry. Po domácí prohře 1:0 prohrává i v Seville 3:0 a může se začít soustředit na ligu. Před zápasem jsou fanoušci Sigmy několikrát napadnuti domácími chuligány. Jeden z olomouckých musí na šití do nemocnice.
Na obrázku může být: 5 lidí, smějící se lidé, stojící lidé a text
31. 8. 2018
Poslední srpnový den se hrálo jediné ligové utkání. Sparta doma na Letné porazila souseda z Julisky 2:0.

Tak takový byl fotbalový srpen 2018. Chybí-li nám v rekapitulaci něco podstatného, neváhejte a dejte nám vědět.

Autor: DD

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
  • FC Baník Ostrava PETAFCB 13.09.2018, čtvrtek, 21:39 + 0 - 0
    To je čurák ten Krajčo, velký Baníkovec, fotí se v dresech Baníku a pak si navleče plzeňský.
clbannerVidea

Choreo a pyro Trnavy v zápase s Žilinou


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
BLOG: Návštěva dětského domo... 14.09.2021, úterý, 08:09

BLOG: Návštěva dětského domo...


Jedeme do Baku, aneb Na mist... 08.07.2021, čtvrtek, 10:20

Jedeme do Baku, aneb Na mist...


BLOG: Návštěva EURO - Skotsk... 23.06.2021, středa, 09:34

BLOG: Návštěva EURO - Skotsk...

další články >
Vlajkonosi.cz
VLAJKONOŠI vzhůru na dvojzápas do Č. Budějovic! 26.08.2021, čtvrtek, 14:50

VLAJKONOŠI vzhůru na dvojzápas do Č. Budějovic!


VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019, pátek, 21:15

VLAJKONOŠI v Chomutově


Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova! 09.11.2019, sobota, 09:57

Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova!

více na www.vlajkonosi.cz>
Hooligans.info
Plzeň v zápase s Dynamem oslavila 110 let před 3 hodinami

Plzeň v zápase s Dynamem oslavila 110 let


Hoří! Hoří! Hoří! Krajské derby naplnilo očekávání včera, 23:35

Hoří! Hoří! Hoří! Krajské derby naplnilo očekávání


Invaze Chacharů do Olomouce s pořádnou pyrošou! včera, 11:31

Invaze Chacharů do Olomouce s pořádnou pyrošou!

více na www.hooligans.info>
Fanaticky.cz
Plzeň v zápase s Dynamem oslavila 110 let před 3 hodinami

Plzeň v zápase s Dynamem oslavila 110 let


Hoří! Hoří! Hoří! Krajské derby naplnilo očekávání včera, 23:35

Hoří! Hoří! Hoří! Krajské derby naplnilo očekávání


Invaze Chacharů do Olomouce s pořádnou pyrošou! včera, 11:31

Invaze Chacharů do Olomouce s pořádnou pyrošou!

více na www.fanaticky.cz>
Nejčtěnější články měsíce
Jedeme do Baku, aneb Na mist... 08.07.2021, čtvrtek, 10:20

Jedeme do Baku, aneb Na mist...


Slezský stadion domovem prot... 30.06.2021, středa, 09:50

Slezský stadion domovem prot...


BLOG: Návštěva EURO - Skotsk... 23.06.2021, středa, 09:34

BLOG: Návštěva EURO - Skotsk...

Komentáře
před 5 hodinami - leprikon
k.m taky si rikam :-D
před 7 hodinami - k.m
Zlín dělá na derby nějaký nábo...
17.09.2021, pátek, 14:54 - Divák
Od tohoto zápasu jsem toho zas...
17.09.2021, pátek, 14:02 - dennyTS
👌🏻
03.09.2021, pátek, 20:50 - Fafrnek
Diky no...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace