o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

TOP 5 LONDÝNSKÝCH DERBY

ze světa pondělí, 19.11.2018 - přejít do komentářů
West Ham United, Millwall, Arsenal, Chelsea, Tottenham, Fulham, QPR...
/titleImg/top-5-londynskych-derby/1/8614.jpg?width=570

Na celém světě pravděpodobně neexistuje fotbalu zasvěcenější město než Londýn. Fanoušek tu má opravdu pestrý výběr, jelikož v hlavním městě Anglie, kolébky fotbalu, má útočiště přes 20 profesionálních fotbalových klubů. Obrovské kosmopolitní město má nespočet čtvrtí, ve kterých mezi sebou soupeří spousta fotbalových klubů. Pojďme se podívat na ta nejlepší derby, která fotbalový Londýn generuje.

1. West Ham United vs Millwall
Zápasu se přezdívá Dockers derby podle skutečnosti, že oba kluby byly ve svých počátcích podporované převážně dělníky, kteří tvrdě pracovali v místních docích na opačných březích řeky Temže. Obě skupiny pracovaly pro firmy, které si vzájemně konkurovaly, což zesílilo už tak vzrůstající rivalitu. I přesto, že se v posledních letech kluby téměř nepotkávají (Millwall působí v nižsích soutěžích, zatímco West Ham hraje stále Premier League), jedná se nepochybně o největší londýnskou fotbalovou rivalitu a nejrizikovnější zápas na celých ostrovech.

Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidíNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí a davNa obrázku může být: 2 lidé, smějící se lidé, stojící lidé

2.  Arsenal vs Tottenham Hotspur 
Jejich stadiony dělí pouhé čtyři míle, ale dobré sousedské vztahy na severu Londýna rozhodně nepanují. Fotbalová bitva o sever Londýna mezi Arsenalem a Tottenhamem je stará už více než 100 let. Započala po přestěhování Arsenalu na sever města, tedy území kterému vládl Tottenham, a  posílila díky události z roku 1919, kdy se rozšiřovala soutěž o dva týmy na celkových 22 a Tottenham, který skončil na posledním 20. místě doufal, že by se tak mohl v lize udržet. Do ligy se však místo něj dostal Arsenal, který v uplynulém ročníku skončil ve druhé lize až na šestém místě. Příznivci Tottenhamu dodnes věří, že Arsenal si tehdy místo v lize koupil. V posledních dekádách byl na hřišti úspěšnější Arsenal, což dalo vzniknout takzvanému St. Totteringham’s day, což je den, kdy Tottenham ztratí matematickou naději na to, aby v konečné tabulce Arsenal přeskočil.

Na obrázku může být: 9 lidí, smějící se lidé, stojící lidé

3. Tottenham Hotspur vs Chelsea
Tradiční bitva mezi severním a západním Londýnem má ve městě svou pevnou tradici. Přesto, že pro příznivce Tottenhamu je Chelsea až druhý hlavní soupeř po Arsenalu, fanoušci Blues to vidí jinak, a právě Tottenham považují za svého úhlavního tradičního rivala. Vzájemná nevraživost se zrodila ve finále FA Cupu v roce 1967, příznivci modrých barev se tehdy s těžkým srdcem koukali, jak s trofejí křepčí v dresu jejich bývalí hráči.

 Na obrázku může být: 3 lidé, bradka a venku

4. Chelsea vs Arsenal
Přesto, že se tyhle dva týmy od počátku nepovažovaly za hlavní rivaly, jejich úspěchy v novém miléniu začaly dodávat zápasu šťávu. Právě v éře, kdy Chelsea koupil ruský miliardář Abramovič a Chelsea začala hrát v tabulce prim, vznikala velké rivalita, kterou tehdy ještě zasílila vzájemná nevraživost mezi tehdejším koučem Chelsea José Mourinhoem a trenérem Arsenalu Arséne Wengerem. 
Na obrázku může být: 2 lidé

5. Fulham vs Queens Park Rangers/Brentford
Západní londýnské derby se hraje vlastně pokaždé, když proti sobě nastoupí některý z těchto čtyř týmů – Chelsea, Brentford, Fulham, Queens Park Ramgers. Chelsea však dominuje v Premier League a po sportovní stránce ostatní tři týmy, které často pendlují mezi druhou a první ligou, jasně převyšuje. Podle průzkumu považují příznivci Brentfordu i QPR Fulham za svého hlavního rivala, zatímco vzájemný souboj se například pro příznvice QPR nevejde ani do top 3 úhlavních soupeřů.

Na obrázku může být: 4 lidé, stojící lidé a venkuNa obrázku může být: 7 lidí

Autor: Jiří Kukal (Ligový Zpravodaj)

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • SK Sigma Olomouc Tomaas11 20.11.2018, úterý, 16:50 + 0 - 0
  Asi máte pravdu, díky za opravu. :) Měl jsem za to, že jsem to kdysi zaznamenal a to právě kvuli tomu "sousedství" obou týmů. Je fakt, že o Fulhamu po chuligánské stránce jsem nikdy moc neslyšel. A po sportovní stránce je to bída, takže nějaká sportovní rivalita tam asi taky není.
 • FC Fastav Zlín Vedrys 20.11.2018, úterý, 11:58 + 0 - 0
  Tak Fulham narozdíl od Chelsea stabilně první ligu nehrál a nehraje. Dokonce v letech 1969-1998 se do první ligy neprobojoval ani jednou a pendloval mezi 2 a 3.ligou. Je pravda, že ty stadiony jsou od sebe co bys kamenem dohodil, ale vzhledem k působení v Fulhamu v nižších soutěžích, bych se nedivil kdyby značná část obyvatel v okolí Fulhamu fandila právě Chelsea. Navíc co jsem tak četl, tak Fulham nevynikal kromě sportovní ani po chuligánské stránce, takže derby s Chelsea nemá pro místní takovou váhu jako jiná atraktivnější Londýnská derby.
 • FK Viktoria Žižkov eleven 20.11.2018, úterý, 11:35 + 0 - 0
  https://en.wikipedia.org/wiki/London_derbies
 • SK Slavia Praha dave.fsp 20.11.2018, úterý, 00:30 + 0 - 0
  jinak je to myšleno obojí v rámci Londýna, mimo Londýn by to byly ještě jiné týmy
 • SK Slavia Praha dave.fsp 20.11.2018, úterý, 00:28 + 0 - 0
  Já si myslím, že ne. Po sportovní stránce nemusí fanoušky Chelsea Fulham vůbec zajímat, tam to bude minimálně v posledních letech spíš Arsenal a Tottenham. A co se mimofotbalových aktivit, tak v jedné knížcce od bývalého chuligána Chelsea - pokud se dobře pamatuji -, to bylo spíš o Tottenhamu, Millwallu a West Hamu. A když se to obojí spojí, že Millwall je v nižších soutěžích, West Ham většinou jen tak tak ligu udrží - s roční pauzou v sezóně 201/12 -, zůstává jako hlavní Tottenham. Fanoušci Chelsea velmi rádi hrají na protižidovskou notu, když dojde na zápas se Spurs, i v posledních letech za to sklízela Chelsea dost kritiky.
 • SK Sigma Olomouc Tomaas11 19.11.2018, pondělí, 20:39 + 0 - 0
  Není náhodou pro Chelsea největší rival právě soused z Fulhamu?
clbannerVidea

Choreo a pyro Trnavy v zápase s Žilinou


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
BLOG: Návštěva kvalifikačníc... 18.10.2021

BLOG: Návštěva kvalifikačníc...


BLOG FANOUŠKŮ: Výjezd fanouš... 16.10.2021

BLOG FANOUŠKŮ: Výjezd fanouš...


BLOG: Návštěva dětského domo... 14.09.2021

BLOG: Návštěva dětského domo...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Poslechli Žyletu! Poklekli a... 30.09.2021

Poslechli Žyletu! Poklekli a...


Chuligáni Trnavy se dostali ... 18.10.2021

Chuligáni Trnavy se dostali ...


Oslava Novojičínska a vzkaz ... 26.09.2021

Oslava Novojičínska a vzkaz ...

Komentáře
19.10.2021, úterý, 11:24 - GarryR
Divák - nad tím sem se taky za...
19.10.2021, úterý, 10:58 - Divák
Já hlavně nechápu to dokopáván...
19.10.2021, úterý, 10:20 - BF05
Jako kdyby někdo chtěl, aby to...
18.10.2021, pondělí, 22:58 - northboy
Bolo to zaujímavé , ale myslím...
18.10.2021, pondělí, 17:46 - slovanjeslovan
Derby ako remen by to bolo,keb...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace