o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Vánoce, Vánoce přicházejí, zpívejme přátelé

pod lupou sobota, 14.12.2013 - přejít do komentářů
Další z našich glos...
/titleImg/vanoce-vanoce-prichazeji-zpivejme-pratele-/1/5567.jpg?width=570

Po nějaké době přicházím opět s takovým shrnutím posledních týdnů co jsme viděli, co jsme zažili a vůbec jak jsme se na tom fotbale měli.
Konec roku se blíží , v kuchyních to voní cukrovím, na stadionech naštěstí stále pyrem a proto se pojďme podívat na nejzajímavější události listopadu a něco málo prosince.

Bylo by vhodné připomenout ještě poslední říjnový den, kdy do Jaroslavle přicestovalo několik tisíc fanoušků Spartaku, kteří se od prvních minut pokoušeli dostat do sektoru domácích a když se nezdařil plán A, přišel na řádu plán B, který spočíval v totální válce s policií, kterou zasypali stovkami vytrhaných sedaček a rázem byly na světě jedny z největších výtržností v historii ruského chuligánství.

Listopad nám začal atraktivním zápase Viktorky Plzeň s Jabloncem, který si odvezl šestku. Plzeňští ultras si připravili jednoduchý a efektivní nápis ,,Hrrr na ně,,! a následně poznámku o krizi na 3.fleku, která by mohla trvat klidně 1000let. Nechybělo ani něco málo pyra, hodně branek, a plzeňští tak museli opouštět stadion více než spokojení. Další den téměř 17.000 fanoušků sleduje šlágr mezi Spartou a Teplicemi, které přijelo podpořit i několik stovek severočechů. Prezentovali se vytrvalým supportem a třeba i vtipný transparent ,,Ščasný seznam,, s přeškrtnutými logy poražených klubů . Sparťany pak podle chorea má zastavit až titul. Další nadprůměrný zápas české scény jsme měli za sebou. Tentýž den si i slováčtí Fanaticos připravují gratulaci pro Libora Doška ,a vzdávají hold zesnulému mladému fandovi! (RIP). V neděli pak do Ostravy míří několik desítek olomouckých , kteří byli možná sami zklamaní ze svého počtu a Chachaři se přiznali k ředidlu :-D
Ten samý víkend se odehrálo slavné derby mezi CZ  a Partizanem , a Bělehrad by se klidně mohl přejmenovat na Hellgrad.
Během týdne se pak o největší mediální slávu starají Napolitáni, kteří vyzbrojeni kladivy,tyčemi a noži očekávají příjezd fans O.Marseille. Několik Francouzů je následně v Neapoli pobodáno, což už je takový neapolský kolorit a možná i nějaký druh rituálu. Někdo pro štěstí plive, má své oblíbené čísla, někdo si zase pro štěstí bodne. Aby však v tom Napolitáni nebyli sami, útočí noži i chuligáni Juventusu na fanoušky Kodaně, a před pár dny i milánští stejným předmětem na příznivce Ajaxu. Co kdo udělal Italům , že jsou na všechny tak zlí , nevím . Ale chuligáni PAOKU šli ještě dál a fotí se rovnou se samopaly! A úplně nejdál zašli tradičně v Krakowě, kde při střetu mládeže Wisly a Cracovie zemřel 19letý mladík. Jakým předmětem byl zabit, netřeba dodávat.
Jelikož se blíží svátky klidu a míru, nezapomíná ani Uefa na vánoční večírek, a opakovaně na něj vybírá z pokladny chorvatské Rijeky, jejíž fanoušci měli vyvěsit hanlivé transparenty na adresu této zločinecké organizace a skandovat  něco o tom že Platini je bastard a prý že by měl i umřít. Já si myslím , že když budou fanoušci skandovat že Platini umře, tak neumře, ale kdo chce psa bít..
O tom jak se v dalším kole předváděly opičky z jihlavské security proti Baníku rovněž netřeba psát. Média také informují , že jeden vynálezavý příznivec Slezské odcizil z pokladny větší množství vstupenek a rozdával je svým soukmenovcům. Jihlavští představitelé tamější kopané přicházejí s ještě silnějšími výkřiky. Ano,  lidi, kteří co dva týdny na fanoušky posílají po zuby ozbrojené členy Security budou moralizovat o nějakých odcizených vstupenkách.
V neděli pak Slávisti dávají najevo nespokojenost s faktem, že se v Edenu neprodává během fotbalu pivo a Sparťani se vydávají v několikasetčlenném počtu do Olomouce, kde se oba tábory prezentují skvělým supportem a pyrem.
Živo bylo i v Paříži, kde Alžířané slavili postup svého týmu na MS . Oslavy jsou hezká věc, ale bezmyšlenkové zapalování aut a rabování obchodů..Nechť si každý udělá obrázek sám. Evropo , probuď se!!
A když jsme v tom světě, tak o mediální slávu se nám v Africe stará Radovan Krejčíř . Ten před několika lety tušil , že se česká repre nedostane na MS do Jihoafrické republiky, tak to vzal ze Seychel tam , abychom v tom JARU měli aspoň nějakého českého zástupce. Pokud Radka chytnou cestovatelské choutky  i teď , pevně věřím , že se stejnou myšlenkou z  JAR odletí do Brazílie !!
V Praze je taky živo mezi Sparťany a Slávisty. Sparta slavila 120 let vzniku , a jako bonus přidal klub tramvaje s ACS tématikou a podle všeobecných předpokladů je Slávisté poničili. ACS si připravili nejprve pochod Prahou, kdy museli zatlačit slzu novináři, policie, i senzacechtivá TV Nova, protože fanoušci se chovali slušně, Praha zůstala celá a následně Spartu čekala parádní oslava v zápase proti Mladé Boleslavi,kde přes patnáct tisícovek diváků vidělo několik ultras produkcí,které byly pravidelně doplňovány i pyrem. Toho bylo požehnaně i v Brně, kam zajela plzeňská Viktorka. Fanoušci si připravili nápisy na přátelskou tematiku těchto dvou klubů a třeba taky něco proti Peltovi.
Došlo taky ke dvěma rozlučkám. Slavii opouští Kisel, Plzeň zase trenér Vrba, který se během pěti let stal pro klub a fanoušky legendou. Kéž by podobné úspěchy zopakoval i v reprezentaci.Čeští fanoušci můžou repre tým pod novým vedením vidět už v únoru v Uherském Hradišti proti Norům, a zápasu by určitě slušela pořádná kulisa !
K zajímavému jevu došlo v Chorvatsku, kde se spojila Torcida s BBB a společně na jedné tribuně skandovali proti chorvatskému fotbalovému svazu a prezidentu Dinama Mamičovi. Dinamo Záhřeb je celkově zvláštní klub, který pravidelně vyhrává tamější soutěž s 10 a víc bodovým rozdílem, v Evropě je však spíše pro smích a téměř vždy končí bez bodu nebo s jedním na dně tabulky. Každý jistě pamatuje velmi zajímavou loňskou prohru Dinama s Lyonem. Prohra se sice čekala, ale dostat doma 0:7 bylo moc i na samotné hráče, za kterýma se pár dnů před utkáním jen prášilo ze sázkových kanceláří.
A do Česká nám přijel slavný ruský klub - CSKA. S ním přijely i stovky obávaných ruských fanoušků, kteří se nejdřív poprali se Sparťany, jejichž výhru se plno lidí snažilo určitým způsobem znehodnotit  a poukazovat na fakt , že se nejednalo o žádnou známou bojůvku Rusů. Já myslím , že je to úplně jedno. Když kupříkladu Plzeň  porazila slavnou Neapol, Mladá Boleslav kdysi Marseille, nebo Palermo apod.,(na hřišti,ne na poli) taky se nikdo neptal kolik že hráčů základní sestavy slavnějšímu klubu chybělo. Mladí chuligáni Sparty si připsali skvělý výsledek do své tabulky a kdo se za Rusy bil , už nikoho zajímat nebude. Fanoušci CSKA pak dělali mírný povyk v plzeňských ulicích a přítomné četnictvo muselo několikrát dokázat, že do města nepřijeli zbytečně. Během utkání pak ultras Viktorky předvádějí další krásnou produkci věnovanou panu Vrbovi a Rusové se zahřívají pyroshow, a celozápasovým odpalováním dělobuchů. Po utkání pak několik desítek Moskvanů míří do Prahy, kde bijí několik policistů , jednoho až do bezvědomí. Také se na jednom zahraničním fans serveru objevuje fotka fans CSKA s flagou Bohemky, kterou však ukradli přímo ze stadionu.
Sice nevím, jestli  má podobné praktiky tábor jako CSKA zapotřebí , nicméně kořist je kořist a také se na to už ptát nikdo nebude jakou že cestou to získali.
A když jsme u toho Ruska, tak několik stovek(tisíc) příznivců  Zenitu zamířilo do Vídně na utkání EL proti Austrii. Během dne jim slušně zatápějí chuligáni Austrie, kteří se slavného soka rozhodně nezalekli. Během zápasu pak hosté hážou světlici a dělobuchy mezi obyčejné sedící fans Austrie, kteří s hrůzou v očích utíkají ze stadionu. Za jejich rychlost by se nestyděl ani Bolt , možná si však naši rakouští sousedi mysleli, že došlo k výbuchu Temelínu..:-) Následně pak rakouská policie zadržuje skupinku chuligánů Zenitu, kteří mířili na jižní Moravu ochutnat předvánoční svařák , nutno podotknout , že na společnou ochutnávku čekal i jeden český tábor :-)
Hned ze dvou důvodů jsem byl velmi zvědav na utkání Estorilu se Slovanem Liberec. A v obou dvou případech byly potvrzeny předpoklady , že portugalský klubový fotbal  a tamější ultras scéna nejsou rozhodně to lepší, co můžeme v Evropě vidět. Čekal jsem nějaký menší kotel Portugalců, kteří budou fandit celý zápas, nicméně když se do hlasivek opřela hrstka libereckých, s přehledem domácí trumfli ! Pozorně jsem si také prohlídl fotky všech portugalských táborů a troufám si říct, že česká ultras scéna je mnohem zajímavější a na chorea i pyro pestřejší než v Portugalsku. Také fotbalově naše top 3 momentální kluby - Plzeň,Sparta, Liberec nebudou nikterak výrazně zaostávat za Benficou,Sportingem,Bragou nebo Portem. Samozřejmě můžu být obviněn z určitého pokrytectví a snahou vidět některé věci pro dobro České rep., nicméně náš fotbal ani ultras scéna není určitě nic, za co bychom se museli stydět.
Ve čtvrtek ještě dostali kvalitní průplesk Kypřané ve Frankfurtu , kde jejich skupinku (30) atakovala asi stovka německých chuligánů , kteří byli ihned jednohlasně odsouzeni za zbabělou převahu apod. Je také důležité vědět , proč tomu tak bylo. Několik týdnů zpátky ozbrojení fans Apoelu naháněli v Nikósii Němce v mnohonásobné přesile po městě , takže když se nyní vypravili na odvetu do Německa, museli s reakcí domácích počítat a být připraveni k boji . Němci navíc šli na hosty bez zbraní , takže nevidím důvod chuligány Frankfurtu nějak odsuzovat. Ale nedostali jen Kypřani, pár výchovných chytli i fanoušci Wiganu v Mariboru. Ono na to anglické hulákání po náměstích a máchání rukama taky není každý asi zvědav :-) Maribor navíc získává hned tři anglické zástavy. Slovinci postupují v EL dál a na fans Mariboru jsem na jaře velmi zvědav.
A dost! :)

Všem fanouškům přeji příjemné a pohodové prožití Vánoc, pár lidem z FAČR pak kapří kost v krku ( Kapře - Bohemka je jen jedna :-) ) a také bezpečné odpalování pyrotechniky během oslav příchodu roku 2014!
PROTI MODERNÍM VÁNOCŮM, SANTA VEN ! 

Autor: TomášO

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • FC Viktoria Plzeň J.1911 28.12.2013, sobota, 16:41 + 2 - 0
  Cepine estoril je 4 v portugalsky lize.
 • Zbrojovka Brno flvv 16.12.2013, pondělí, 21:02 + 0 - 0
  :))))))))
 • AC Sparta Praha eRw!n 16.12.2013, pondělí, 20:45 + 0 - 0
  Cepin: jsem presvedcen, ze Plzen a Sparta by v soucasny forme hrajici Porto porazili jak nic.. Benfica uz je vo necem jinym.
 • SK Slavia Praha Cepin 16.12.2013, pondělí, 13:06 + 0 - 0
  plzeň, sparta, liberec fotbalově na porto a benfiku? to je trochu mimo... estoril dá každej z nich, dalších 8 týmů ze spodku asi taky, ale top týmy těžko. Jinak článek opět luxusní "co kdo udělal italům..." :DDD
 • 1.FC Slovácko Mirek 16.12.2013, pondělí, 08:39 + 0 - 0
  výborný článek ! díky :-)
 • FC Baník Ostrava Rocco 15.12.2013, neděle, 05:22 + 0 - 0
  Tak..stret v krakowe nebyl mezi wislou a craciviou :) to je jedna vec to bych sem tady vubec netahal byli to dileri drog ktery si vybavovali ucty a nemelo to s fotbalem nic spolecne kdyby jo facebook je plny "rip obrazku za fanousky" coz sem nikde nevidel :) taky by me celkem zajimalo ktera ceska hools skupina cekala na zenit :) pb nebo apple?? Jo a jinak tez hezke svatky :)
 • FC Baník Ostrava Gieksa Baník 14.12.2013, sobota, 18:23 + 0 - 0
  Netradičně sepsáno, ale ironie musí být :-)
 • SK Slavia Praha Pyroman 14.12.2013, sobota, 17:28 + 0 - 0
  Tyhle články mě opravdu baví, krásně výstižně, poutavě napsaný! :)
 • FK Teplice Bešťák-S15 14.12.2013, sobota, 16:16 + 0 - 0
  Jenom k tomu závěru :) https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/993508_10200675122749859_5376818_n.jpg
 • 1.FC Slovácko Babu 14.12.2013, sobota, 14:17 + 0 - 0
  jen bych dodala, že v UH nebude v únoru repre proti Norsku, protože fačr usoudila, že je to vysoce prestižní utkání s novým trenérem a přijede moc Norů, tak se to muselo přesunout (světe div se) do Prahy :-D radši neměli říkat nic, než takové kecy, ale ne že by nám to trhalo žily :-)
clbannerVidea

Sestřih výjezdu fanoušků Komety do Zlína


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Fotoreport: Havlíčkův Brod -... 30.12.2021

Fotoreport: Havlíčkův Brod -...


Choreo i ohňostroj. Fanoušci... 28.11.2021

Choreo i ohňostroj. Fanoušci...


BLOG: Návštěva kvalifikačníc... 18.10.2021

BLOG: Návštěva kvalifikačníc...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Den, kdy policie nechala zem... 10.01.2022

Den, kdy policie nechala zem...


Vlajka Hooligans Brno vznikl... 14.12.2021

Vlajka Hooligans Brno vznikl...


Turci byli v KV aréně jako d... 15.01.2022

Turci byli v KV aréně jako d...

Komentáře
19.01.2022, středa, 20:00 - Sowl
Brno patří do první ligy. Leto...
11.01.2022, úterý, 12:55 - Sowl
Hrůza...
15.12.2021, středa, 06:35 - Fafrnek
Malmo sou zidi?
27.11.2021, sobota, 14:15 - davey
Zbytečně tolik fotek stačilo j...
23.11.2021, úterý, 19:28 - FanaticBoy
Tam šlo spíš ukázat ten počet ...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace