o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video tipovačka

Vyjádření fanoušků Komety k Open Air

blog fanoušků sobota, 09.01.2016 18:20 - přejít do komentářů
Vyjádření i k plánované choreografii...
images/clanky/vyjadreni-fanousku-komety-k-open-air-7320.jpg

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

Bylo zhruba týden po vypadnutí v semifinále s Litvínovem, Kýhos byl stále trenérem Komety, všem nedávala spát tisíciprocentní šance Petra Tona v prodloužení pátého zápasu. Pár lidí z našeho středu bylo pozváno majitelem klubu na pivo s tím, že se pobavíme o uplynulé sezóně a třeba lehce naťukneme, co budeme chtít uskutečnit v té nadcházející. K našemu obrovskému překvapení jsme byli zasvěceni do věci, která nám vyrazila dech. Klub chce uspořádat open air a výhledově postavit nový stadion. Nic ještě nebylo domluveno, čekalo se, jak dopadne rozlučka Švancary a byli jsme požádáni o mlčení. Známo to v Brně. Jak se má něco velkého vytvořit, vždy se najde horda ubožáků, která nikdy nic v životě nedokázala a pokusí se celou věc zničit. Nicméně již od dubna jsme začali spřádat plány, aby tato akce byla vyvrcholením posledních zhruba 8 let, po které se snažíme naši brněnskou hokejovou scénu někam směřovat a posouvat. Během léta jsme se dozvěděli reálnější parametry, čekalo se na milion různých admnistrativních povolení, nicméně vše směřovalo dobře a začal se rýsovat konkrétní scénář včetně toho, že se bude hrát na místě starého zimáku a že zřejmě půjde o víc zápasů. Během léta jsme i s vedením klubu spřádali různé plány, jak to i z naší strany pojmout co možná nejlépe. Čím více se blížil termín a projekt dostával konkrétních rozměrů, mohly i naše plány být konkrétnější. Nebudeme to nadále natahovat: víceméně jsme se přípravě věnovali tři čtvrtě roku. S tím, že jsme omezili jakékoliv prezentace, abychom veškerý čas, energii a prostředky mohli věnovat vrcholu této základní části, kterým pro nás tyto zápasy byly.

Po celý ten čas nám bylo vycházeno vstříc, vše měla být jen otázka doladění bezpečnosti, technických záležitostí a podobně. Problémy začaly 18.12. (!), kdy na nás najednou byly vzneseny různé požadavky a omezení. Proč se tak stane v situaci, kdy měsíce předtím není nic avizováno a je nám slibováno, jak vše proběhne, v situaci, kdy je veškerý materiál nakoupen, věci rozdělané, navíc v čase, kdy se blíží svátky a většina lidí má překvapivě trochu jiné plány, než řešit něco, co nám mohlo být sděleno kdykoliv během x schůzek v předchozích x měsících, to ponecháme tak, aby si mohl udělat svůj názor každý. V této situaci se na celou akci chtělo vykašlat x lidí od nás, protože to brali jako tak trochu podraz a zase opětovnou snahu některých lidí z klubu nám házet klacky pod nohy. Nakonec jsme se domluvili, že se pokusíme vše vyřešit, ač tomu budeme muset obětovat spoustu času v čase vánočním a rodiny půjdou trochu stranou. Cítili jsme odpovědnost nejen vůči rokům práce a pověsti, jakou naši fanoušci mají, ale samozřejmě i vůči tomu, že jsme dlouho dopředu avizovali, že chystáme něco velkého a stovky lidí nám na celou akci přispěli. Plzeň se nám podařila nakonec nachystat, ač musel být celý plán, následkem výstupu ze schůzky 18.12. překopán, upraven a zásadně zmenšen. Plachta měla být jiná, složitější a hlavně mělo být x dalších plachet všude po stadionu. Bohužel nám před Vánoci následkem zmíněného jednání odpadl hlavní malíř, kterého vytočilo, že x měsíců něco domlouvá, aby mu někteří pánové dva týdny před akcí chtěli vše shodit. Proto jsme museli vyrobit něco, co dokážeme i bez něj. Výsledek nebyl vyloženě špatný, na druhou stranu z toho nějakou velkou radost nemáme, plán byl totiž jiný a 5x větší.

Před zápasem s Plzní je nám různými lidmi, kteří se starají o bezpečnost a organizaci na stadioně jednak slibováno, že pokud vše proběhne tak, jak jsme řekli, vyjdou nám na Spartu maximálně vstříc, a druhým dechem dodáváno, že jinak to bude naše poslední akce, budeme násilně vyvedeni ze stadionu, vzduchem látaly doživotní zákazy na hokej a podobně. Proč bychom měli chtít někoho podrazit, zničit či nějak ohrozit akci, na kterou chystáme věci tři čtvrtě roku, to nám vysvětleno nebylo. Plzeň proběhla hladce, po zápase nám chodily děkovné smsky, že jsme dodrželi slovo, že Sparta teda proběhne, jak jsme se bavili a jen doladíme detaily. Super. Naše nadšení stoupá, těšíme se na famózní závěr celé akce a vyhecované utkání s více než 20 tisíci lidmi na tribunách. V úterý a ve středu jsme jak telefonicky, tak osobně ujišťováni od různých lidí, kteří se starají o organizace a bezpečnost, že vše proběhne a opravdu zbývá doladit detaily.

Vše se zlomilo ve čtvrtek večer po zápase univerzit. Veškeré předchozí sliby a ujištění byly spláchnuty do kanálu, akce, kterou jsme již tak maximálně omezili, abychom vyhověli všem myslitelným i nemyslitelným požadavkům na bezpečnost diváků a neovlivnění průbehu zápasu, a stále ještě měla požadovaný efekt, nám byla rozprášena členy securitky a pořadateli. Nejvstřícnější paradoxně byli členové IZS policajtem počínaje a hasičem konče. Vše skončilo na zástupcích ochranky a člověku, starajícím se o bezpečnost na Kometě. Ti nám plán zakázali, povolili udělat jednu desetinu toho, co jsme chtěli. Desetinu, která by vypadala tak blbě a uboze, že by nemělo žádný smysl a bylo by ostudou, abychom ji vůbec udělali. V situaci, kdy chodíme s policisty a hasiči po tribuně a počítáme schody, řešíme bezpečnost, technické věci, jak má vše proběhnout, jsou zmínění pánové pod sektorem a o čemsi zdlouhavě diskutují, aby nám po domluvě se členy IZS, jak vše dělat, řekli, že nic nepovolují. Alternativní plán, na který napřed kývli, ať ho tedy ještě doladíme, za pět minut opět po své debatě v kroužku zamítli. Pánové z pořadatelských složek, kteří nám posílají děkovné smsky po Plzni a ještě ve středu večer slibují, jak vše protlačí, se v půlce jednání sbalí a odejdou 100 metrů mimo řešit něco jiného. Standardní věcí pak je opětovné vyhrožování fyzickým napadením, opět doživotní zákazy na hokej a tak dále. Od pana bezpečnostního ředitele jsme si vyslechli, že jsme akorát egoisté, kterým jde o sebezviditelnění. My si totiž zabíjíme svátky, rozhádáváme rodiny a obětujeme stovky hodin jen tak pro naše ega. Vůbec nám nejde o klub, o prezentaci celé fanouškovské scény v Brně a tak dále. Ne ne, přátelé, my jsme egoisté a děláme to jen pro sebe, abychom pak mohli strávit dlouhé zimní večery u youtube a opakovaně si pouštět videa s choreem... Byla po nás žádána nějaká alternativa celé akce. Ono totiž je dle těchto pánů úplně normální a easy něco, co plánujete a chystáte měsíce, předělat a nahradit něčím jiným v noci před zápasem...

V noci a včera dopoledne ještě proběhla komunikace s majitelem klubu, který se těch schůzek účastnil, nicméně na té klíčové poslední nebyl. Ještě včera zkoušel celou věc zachránit. Bezvýsledně. Pánové chtěli mít klid na práci, tak si ho prostě zařídili. Přes veškeré sliby a proklamace. Perličkou pak je, že nám Libor říká, ať zavoláme na to a ono číslo, těch a oněch pánů, kteří nám ty telefony buď v lepším případě ani nevzali, v horším případě ttelefon zvednou s tí, že se "ozvou za 5 minut". Je nám známo, že různí lidé mají různý pojem o čase, nicméně aby 5 minut trvalo aktuálně 31 hodin, to je celkem silná káva. Na opakované telefony již poté pro jistotu reagováno nebylo.

Suma sumárum: vrchol našeho mnohaletého úsilí byl spláchnut do záchodu 20 hodin před zápasem, ač nám bylo měsíce tvrzeno, že vše proběhne. Ještě ve středu večer je nám slibováno, že vše proběhne, i kdyby měl hasič a policista zamítavý přístup. Ani jeden ten přístup zamítavý neměl...Lidé, kteří nám měli takzvaně dělat největší problémy, chtěli najít cestu, jak celou akci provést s námi, lidé, kteří nám měli takzvaně pomáhat a kteří naslibovali hory a doly, hledali jen důvody, proč nic nepůjde. Vybrali jsme desítky tisíc korun od stovek a stovek fanoušků. Vše bylo nakoupeno a máme to u sebe stále. Kdyby nám to bylo řečeno dostatečně dopředu a jednalo se s námi na rovinu, mohli jsme ty peníze ušetřit a použít je na jiné prezentace na stadioně, případně je poslat třeba na charitu. Takhle nám zbyla hora materiálu, který dost dobře nemůžeme použít v uzavřené hale a zřejmě to budeme muset zkusit nějak prodat či vrátit. Samozřejmě s tím, že prachy se v tom utopily a zcela nepochybně to nikde neudáme za stejnou cenu, za jakou se vše nakoupilo. Konkrétní vyčíslení, kolik se vybralo, co vše stálo, bude v následujícím článku, který vyjde po víkendu. Ať všichni víte a vidíte, kam a za co ty peníze byly utraceny.

Ve finále chceme poděkovat všem, kteří se na přípravě podíleli. Především lidé, kteří jezdili malovat choreografie přes svátky si zaslouží náš velký dík. Děkujeme všem, kteří nám přispěli a přijměte alespoň částečnou omluvu od nás, že se nám i přes enormní snahu nepodařilo zajistit, aby ta prezentace na stadioně proběhla. Bohužel jsme byli bodnutí do zad ve chvíli, kdy už se s tím nedalo nic udělat. Což byl zřejmě i účel některých pánů. Děkujeme i těm pár lidem z klubu, kteří s námi jednali rovně. Bohužel jich tam příliš nebylo. Pro nás je to velké zklamání z některých osob a velkou otázkou pro nás je, jak budeme postupovat v budoucnu. Protože s některými pány, konkrétně z bezpečnostních složek na stadioně, již nadále odmítáme jakkoliv komunikovat a něco domlouvat. Protože jednat se dá pouze s lidmi, kteří jednají rovně a mají snahu o domluvu.

Autor: Modrobílí

Autor: PiotrM

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • FC Hradec Králové Birkow 13.01.2016, středa, 13:22 + 0 - 0
  psichopes: Tak show to mohla být luxusní o tom žádná. Hodně jsem si od toho sliboval. Odhadovaný rozpočet co jsem četl před HH bylo přes 110tis. Když jsem četl, kolik bylo stroboskopů a rece objednáno...Ale jak jsme spal níže. Prostě mi tady něco nesedí. Na druhou stranu to ukazuje, že v Brně neplatí slovo chlapa, když se "ústně" domluví na nějakých podmínách, kompromisech atd. Navíc, když hasiči a PČR s tím neměli problémy. Spíš jsem čekal, že to skončí u hasičů. A odpověď od LZ je pro mě víc než alibistická. Za tím je něco víc než "bezpečnost". Víc by k tomu řekl víc, kdo byl u těch jednání. btw. to choreo prý údajně někde bylo presentováno (myslím mimo HH) ???
 • Zbrojovka Brno psichopes 13.01.2016, středa, 08:04 + 0 - 0
  Birkow: Nejsem teda ten, kterej by o tom tolik věděl, já s nikým nejednal. Každopádně, tu odpověď Zábranský píše dost alibisticky a nikoho nechce posrat (hlavně pořadatelskou službu). Jedna věc je, že tam píše jako obhajobu, že v říjnu ještě nebylo jasné, zda se to uskuteční...ovšem to, že očividně se zástupci fanoušků začal jednat už v květnu a ti už od května na tom začali pracovat je fakt. A jsou to dvě věci, který jdou trošku mimo sebe. Ano, mohlo se to posrat a nemusela být celá akce, ale to, že tam zmíní říjen, neznamená, že by se na tom nemakalo/neshnáněli prachy. Na facebooku na stránkách Modrobílí je i vyúčtování, docela dobrá částka. A ano, chápu, že šlo o bezpečnost, ale nikdo mi nevymluví, že o tom pyru věděli měsíce a teprve těsně před zápasem řekli ne. A to je podpásovka... Navíc pokud s tím hasiči a policie takový problém neměli... Tak jako tak je to škoda, mohla to být perfektní show
 • Zbrojovka Brno psichopes 13.01.2016, středa, 07:57 + 0 - 0
  Frydečák: Přesně jak píše great-one... Ono když Zábranský napíše "navrhoval jsem" neznamená "zaplatil jsem" (potažmo "Ano, necháme si to zaplatit Libore, díky.")...
 • Zbrojovka Brno great-one 12.01.2016, úterý, 23:36 + 0 - 0
  Frýdečáku, tak si to znova přečti a jestli to ani potom nepochopíš, tak dej vědět a já ti polopatě vysvětlím, jaký dávají ta slova smysl :)
 • FC Baník Ostrava Frydečak 12.01.2016, úterý, 20:01 + 0 - 0
  Jestli to je pravda, že jim choreo měl zaplatit klub, tak klesli pod úroveň fanoušků Mladé Boleslavi a jim podobných. Ale třeba se k tomu vyjádří někdo ze zainteresovaných a bude to jen další výplod bafuňářů, jak se obhájit před vlastními fanoušky.
 • FC Hradec Králové Birkow 12.01.2016, úterý, 09:46 + 0 - 0
  z dnešního on-line rozhovoru. Libor Zábranský: Dobrý den, byl bych hrozně nerad, aby vzniklo nějaké nedorozumění jinak ve výborné komunikaci mezi vedením klubu, hlavním trenérem, fanklubem i spolkem Modrobílí i fanoušky z ultras. Samozřejmě nevím, z jakých informací čerpáte, ale dovolil bych si poopravit možná trochu časovou osu, jak se jednání o plánovaném choeru vyvíjela. Předně bych chtěl říct, že v podstatě na přelomu září a října nebylo vůbec jasné s ohledem na přípravu pozemku, jestli HH vůbec proběhnou. Ale už tou dobou jsme společně aktivně komunikovali a já jsem říkal, pakliže se vše povede, ať si show parádně užijeme. Samozřejmě ale v první řadě v rámci bezpečnosti všech návštěvníků. Zorganizoval jsem sezení se zástupci hasičů, pořadatelské služby i zástupce PČR. Po představení použití plánované pyrotechniky se všichni zainteresovaní profesionálové shodli, že při realizaci tohoto nelze zajistit bezpečnost diváků a dětí na tribuně D, protože by hrozilo možné popálení, poničení oděvů apod. Je pravda, že jsem opakovaně žádal, abychom se společně pokusili najít kompromis a při setkání s Michalem Jimramovským jsem zmínil fakt, že bych nedoporučoval, aby kdokoliv utrácel peníze za něco, co nebude dovoleno. Na druhou stranu jsem opakovaně navrhoval, že v případě souhlasu všech zainteresovaných a i pořadatelské služby, že veškeré možné náklady na plánované choreo zaplatí klub. Tyto schůzky proběhly hodně dní před utkáním s Plzní a já jsem žil v domnění, že při hladkém a fantastickém průběhu utkání s Plzní všichni našli konsensus a jsou spokojení. Bohužel dva dny před utkáním se Spartou jsem od předsedy spolku Modrobílí jsem dostal v noci e-mail, kde mi sdělil svoji frustraci z toho, že nikdo z řad hasičů, PČR ani pořadatelské služby s jejich plánem použití pyrotechniky nesouhlasí. Upřímně říkám, že jsem se tomu hodně věnoval i v den zápasu a SMSkou jsem Michala v odpoledních hodinách prosil, ať se pokusí najít kompromis a byla zajištěna bezpečnost diváků. Mrzí mě, že to takto dopadlo, ale pevně věřím, že všichni diváci si tento fantastický s laserovou show, vystoupením skupiny Kabát užili i tak. Tak mi tady něco nesedí?!?! Wyjádří se k tomu někdo? http://hokej.idnes.cz/libor-zabransky-kometa-brno-dp9-/hokej.aspx?c=A160108_231317_hokej_ald
 • FK Viktoria Žižkov tondik 10.01.2016, neděle, 13:45 + 0 - 0
  ale celkově to samozřejmě působí dle popisu dost blbě, ač samozřejmě tohle určitě bude pohled pouze strany jedné a zrovna podobně jako Birkow fans Komety nemusím, no ale působí to celkem věrohodně....
 • FK Viktoria Žižkov tondik 10.01.2016, neděle, 13:43 + 0 - 0
  no tak např. pyro se udá asi docela solidně....nanejváše lehce pod cenou
 • Zbrojovka Brno Seba1913 10.01.2016, neděle, 06:56 + 0 - 0
  Borci měli nachystaných 300race a jestě vic stroboskopu,na jedne tribuně by to bylo hotový peklo...na Kometě sem nebyl asi 8let,ale na tohle sem se fakt těšil,takže doufám že těm co sou za zprznění celé akce zodpovední,to jen tak neprojde.
 • FC Baník Ostrava Frydečak 09.01.2016, sobota, 21:36 + 0 - 4
  To máte za to, že se paktujete s majiteli klubu, securitkou apod. !!! Já se budu securitky ptát, jestli si můžu donést oheň na zápas?! Ty vole, ještěže nejsem z Brna, potažmo fanoušek hokeje.
 • FC Baník Ostrava FRmarkEE 09.01.2016, sobota, 20:40 + 1 - 0
  Trochu mi to připomíná loučení s Bazaly.... Kurvy !!! Takoví lidé si zaslouží jen pár už facek ..
 • FC Hradec Králové MatesHK 09.01.2016, sobota, 20:00 + 0 - 0
  Hnusnej podraz achjooo
 • FC Hradec Králové Birkow 09.01.2016, sobota, 19:53 + 0 - 0
  I když vás vůbec nemusím, tak to píšete je fakt bodnutí nožem do zad! Nedokážu si představit, že vední klubu by nám toto udělalo. Za nás můžu říci, že máme nadstandardní vztahy co se týče našich požadavků na realizaci chorea a uprav (změn) na zimaku. Poslední bylo to, že jsme nechali udělat na naše náklady stupínek pro speakera v sektoru hostí. I když to nejdříve klub moc nechápal proč chceme vytvářet stejně podmínky hostům, když my na jiných stadionech máme podmínky někdy fakt šílené! Ani bych se nedivil, že by do konce sezóny či na dobu neurčitou by jste omezili choreografii na domácích zápasech. Spíš můžete čekat ze strany vaší security represe jak svině! Pokud budete mit seznam s materiálem, se kterým by jste chteli pomoc se ho zbavit, tak napište nebo mi pošlete seznam na mail. Pokud se nám to bude hodit a bude to použitelný rádi pomůže. BlueFlash: i kdyby šlo o frkačky na karneval, jde o to, že lidi z klubu, který miluješ a věnuješ jim čas a peníze, tak tě zradí, nedodrží čestné slovo a odvolávají to co slíbili!
 • ŠK Slovan Bratislava slovanjeslovan 09.01.2016, sobota, 19:39 + 0 - 0
  a to islo asi 5k kacek aj zo strany slovanu (neoficialne zoskupenie). Vidim ze pani kravataci idu napriek fanusikov asi vsade, nie len na Slovane. SLOVAN A BRNO
 • SK Slavia Praha BlueFlash 09.01.2016, sobota, 19:17 + 0 - 0
  Šlo o pyro nebo jen o konfety, plachty, kartony a další "nehořící" věci?
 • Zbrojovka Brno Torino FC!!! 09.01.2016, sobota, 18:47 + 0 - 0
  Nedodržet slovo či slib je docela slušná křivárna a nedivím se tomu zklamání zúčastněných fandů. Místo aby byli všichni zúčastnění rádi, že je možnost vzájemné dobré komunikace, která by byla jistě přínosem pro všechny, tak to dopadlo přesně tak, jak to většinou dopadne - jen u slibů. Nejsem či nejsu hokejový či hokejovej fanda, ale jde o princip a bohužel - na fanoušky se kálí !!!
clbannerVidea

Pyrošou Tribuny Sever v zápase s Teplicemi


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Musí to mít pořádný refrén! ... 25.03.2021, čtvrtek, 09:37

Musí to mít pořádný refrén! ...


Tour de Hodolany 1912 slaví ... 18.03.2021, čtvrtek, 03:00

Tour de Hodolany 1912 slaví ...


Fanoušci Karviné před stadio... 25.12.2020, pátek, 22:20

Fanoušci Karviné před stadio...

další články >
Vlajkonosi.cz
VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019, pátek, 21:15

VLAJKONOŠI v Chomutově


Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova! 09.11.2019, sobota, 09:57

Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova!


VLAJKONOŠI na Slovácku 15.10.2019, úterý, 15:40

VLAJKONOŠI na Slovácku

více na www.vlajkonosi.cz>
Hooligans.info
Slezské derby s diváky před branami stadionu 11.04.2021, neděle, 20:58

Slezské derby s diváky před branami stadionu


Zpět v čase: Druholigové bitvy FCB a SFC o Slezsko 10.04.2021, sobota, 11:19

Zpět v čase: Druholigové bitvy FCB a SFC o Slezsko


VIDEO DNE: Fanatická rozlučka na Stamford Bridge 08.04.2021, čtvrtek, 09:55

VIDEO DNE: Fanatická rozlučka na Stamford Bridge

více na www.hooligans.info>
Fanaticky.cz
Slezské derby s diváky před branami stadionu 11.04.2021, neděle, 20:58

Slezské derby s diváky před branami stadionu


Zpět v čase: Druholigové bitvy FCB a SFC o Slezsko 10.04.2021, sobota, 11:19

Zpět v čase: Druholigové bitvy FCB a SFC o Slezsko


VIDEO DNE: Fanatická rozlučka na Stamford Bridge 08.04.2021, čtvrtek, 09:55

VIDEO DNE: Fanatická rozlučka na Stamford Bridge

více na www.fanaticky.cz>
Nejčtěnější články měsíce
Blog fanoušků: Ako spoznať p... 17.11.2020, úterý, 07:00

Blog fanoušků: Ako spoznať p...


Nabušená výzdoba chodby u ša... 10.11.2020, úterý, 11:21

Nabušená výzdoba chodby u ša...


Pyro, zpěv a svíčky - Neapol... 25.11.2020, středa, 21:03

Pyro, zpěv a svíčky - Neapol...

Komentáře
09.04.2021, pátek, 13:41 - Fafrnek
Nejsou nějaký přičmoudlí ti fa...
08.04.2021, čtvrtek, 12:59 - BF05
Tak tohle určitě patřilo k tom...
08.04.2021, čtvrtek, 07:58 - DD-Spartak
chudis: Tak to uz veru dlho. A...
07.04.2021, středa, 21:48 - chudis
DD-Spartak, od roku 2001, pres...
07.04.2021, středa, 11:52 - DD-Spartak
Od ktoreho roku uz nehrate v B...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace