o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video tipovačka

Vyjádření Tribuny Sever k mediální štvanici

Fanoušci vs Media čtvrtek, 28.09.2017 19:08 - přejít do komentářů
Sešívaní se vyjádřili k událostem po pohárovém utkání s Třincem...
images/clanky/vyjadreni-tribuny-sever-k-medialni-stvanici-8142.jpg

Prohlášení aktivních skupin Tribuny Sever k mediální kauze Miroslava Stocha a pokřiku smrt spartě po zápase s Třincem

Tohle není prohlášení pro média, je to apel na zklidnění a vysvětlení situace mezi slávistickými fanoušky.

Reakce, které zaznívají po řvaní staré „hooligans“ děkovačky společně s Miroslavem Stochem po zápase s Třincem, a které jsou namířené především proti jednomu z lídrů kotle, přerůstají všechny meze a rádi bychom se k tomu vyjádřili pár slovy.

Co se ve skutečnosti stalo? Po utkání s Třincem, pár dnů po vítězném derby, namísto tradiční děkovačky, proběhla pod vedením jednoho z lídrů TS tradiční „hooligans“ děkovačka obsahující „smrt spartě“.

Nikdo by si ničeho nevšiml, na stadionu to nikomu nepřišlo divné, většina se naopak při malé návštěvě v uzavřené skupině dobře bavila. Bohužel však část lidí měla nutkavou potřebu, jak je u nás špatným zvykem, nahrávat si vše na mobil (ten apel, který visí na Tribuně Sever, aby se lidé věnovali fandění a ne svým telefonům, tam není náhodou) a pak to sdílet na internetu. Chytla se toho média, disciplinárka a kauza je na světě. Nejvíce zarážející na tom je, že se většina slávistických fanoušků, včetně Jaroslava Tvrdíka, přidala na stranu médií.

Chápeme, že řadu lidí štve případná pokuta nebo stopka pro Miroslava Stocha, to nás také, ale jak bylo řečeno, rozhodně to nebylo cílem. My bychom si také přáli, aby kromě Tribuny Sever fandil i zbytek stadionu a když se nedaří, aby se nepískalo. Také se nám nelíbí, že polovina všech slávistů chodí jen na derby, Plzeň a poháry. My si ale nestěžujeme a nenadáváme ostatním na internetu – nemáme čas, protože chodíme na fotbal a jezdíme na výjezdy.

Tento „hooligans“ pokřik se řve na Slavii minimálně 30 let a současná děkovačka z něj byla vytvořena až před 11 lety. Chápeme, že většina návštěvníků zápasů ji zná až v nové podobě, ale stejně jako ctíme a jsme hrdí na historii našeho klubu, dobře si pamatujeme a ctíme historii naší tribuny a kotle.

Pár dnů před zápasem s Třincem na derby a vlastně skoro každý zápas řveme tento pokřik s nadšením, stejně jako pokřiky proti spartě. Je to zkrátka kolorit. Sparta náš nenáviděný rival, soupeř po desítky let. Najde se určitě řada lidí, která tento pokřik ráda nemá a neřve ho. Někdo třeba vynechává určité části. Nikomu není nic nařizováno. Tak to u nás nechodí.

Není standartní, že se tato verze použije při závěrečné děkovačce s hráči, ale po pohárovém, neatraktivním zápase, před minimální návštěvou a při nutnosti Mirovi napovídat to vybízelo. Proč? Jen tak, pro zábavu, pro pobavení těch pár lidí, kteří na pohár přišli. A ti se bavili. Fotbal a fandění by měla být především zábava. Na místě se smáli všichni – fanoušci i hráči. Nikdo nic neřešil.

Následně jsou všichni upocení a po zjištění, že to bude disciplinárka prošetřovat, moralizují. Miroslav Stoch, ačkoliv chápeme, že by to nemuselo být v tu chvíli lehké, nemusel tato slova řvát. Nikdo by se na něj nezlobil. Ale ani jemu to nejspíš v dané chvíli nepřišlo divné. Není tedy spíše otázkou, proč se vůbec něčím takovým zabývá disciplinární komise? Proč vznikla taková mediální kauza? Uvědomujete si, že za našeptání „ošklivých slov“ byl daný člověk v médiích propíraný pomalu více než kriminálníci páchající vážné kriminální skutky?

Velmi nás také zaráží vyjádření Jaroslava Tvrdíka a mnoha slávistů na internetu, kteří odsuzují, uráží nebo práskají. Nikdo nikoho nezabil, nikdo neumřel, ani není nikdo zraněný. Jen se zařvala dvě slova. Tribuna je místem, kde se scházejí tlustí, hubení, brýlatí, svalnatí nebo opilí. Stejně tak se tam schází fanoušci, ultras i chuligáni. K fotbalu a jeho kultuře to vždy patřilo, patří a patřit bude. Fotbal je zábava, vášeň, kvůli které utíkáme z domovů, škol, trávíme hodiny výrobou chorea a investujeme peníze a čas na dlouhé výjezdy, cvičíme v posilovnách nebo hájíme barvy Slavie při bitkách. Nemusíme mít vždy na vše stejný pohled, nemusíme spolu vždy souhlasit, ale důležité je respektovat jeden druhého a v důležitých věcech táhnout za jeden provaz.

Fanouškovství má nepsaná pravidla, mezi které patří i to, že jako fanoušci držíme spolu, nepráskáme na sebe ani na jiné fanoušky, nefandíme policii, když bije fanoušky soupeře a respektujeme známé tváře v kotli. To, že mají někteří mezi námi větší nebo menší respekt nespadlo z nebe. Je to postavené na nespočtu hodin věnovaných Slavii výrobou chorea, absolvováním stovek výjezdů, hájením barev Slavie při bitkách se soupeři nebo jakýmkoliv jiným způsobem vedoucím k propagaci a slávě našeho klubu. Každý si svůj respekt musí zasloužit. To by si měl každý z nás uvědomit, než začne vypisovat na internetu nesmysly. Být součástí Tribuny Sever, znamená být fanouškem – ultras. A znamená to také respektovat pravidla, která existovala dlouho před námi a budou existovat dlouho po nás.

Když se někdy něco semele, nepovede, tlačí nás média, FAČR, vedení klubu nebo security na stadionech, je důležité stát při sobě a táhnout za jeden provaz. Někomu se nelíbí pyro, jinému bitky, někomu vadí pokřik „smrt spartě“. Nikdy nebudeme všichni stejní. A to je dobře. Spory však řešíme přímo mezi sebou, špinavé prádlo pereme doma. Tak fungujeme.

Nestojíme o válku s klubem ani s ostatními slávisty, nezajímají nás konflikty s médii nebo svazem. Jsme fanoušci a máme svůj svět, který si budeme bránit. Stejně tak apelujeme na vedení klubu, aby nezasahovalo do našich fanouškovských záležitostí represemi, protože by to nemohlo zůstat bez odezvy.

Ať žije Slavia, ať žije Tribuna Sever!

Slavia Intellectuals
Slavia Youngsters
Brigate 97
Tlupa Toma Sojera
Beta fans
Gang of Slavia
Loyals
Maisner Gang
Sešíváná mládež
Old boys
Village Lads
Sons of Slavia
Youngs from North
Slavia Patriots
Supporters from Eden
Sešívky z Příbramska
Vegan boys
Pyrotechnic Family
Fanatici ze Slavie
Chunta
Girls from Slavia
Veru photo
North Group
Red White Destiny
Casuals from Prague
Od Kopidlna
MSFO
OP Srdcaři z Východu

Zdroj: FB Tribuna Sever 

Autor: redakce

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • FC Viktoria Plzeň pepky 05.10.2017, čtvrtek, 20:59 + 0 - 0
  Ha ha ha jen tak dále:-)jebat SVAZ!!!
 • FC Baník Ostrava Stuart 05.10.2017, čtvrtek, 20:14 + 0 - 0
  DK jedné organizace (LFA) trestá za něco, co se stalo při zápase jiné organizace (FAČR). Proč se vlastně liga osamostatnila? A o nesmyslnosti celé kauzy, trestu a "honu na Hudyho" nemá cenu psát. Ať žije nenávist a rivalita aneb Jude Slavia, Smrt Spartě, Jebat Opavu, polští židi atd. atd. :-)
 • bez klubu acab1 01.10.2017, neděle, 08:52 + 1 - 1
  Chuck Norris je Jebat SKS !! ? Tyhle děti...
 • AC Sparta Praha Jebat SKS!! 30.09.2017, sobota, 23:40 + 0 - 0
  acab1:A ty jseš co ty magore? Nějakej těžkej frajer vole co je chytrej jak rádio??Kdybych tě zmrde viděl tak vole bych ti rozmlátil ksicht na sračku ty chytrolíne...
 • bez klubu Rusty 30.09.2017, sobota, 14:41 + 1 - 0
  V poslední době se mediálním mr*kám daří zasévat mezi fanoušky semínka sporů a nejspíš si mnou ruce jak je to učinné. Na druhou stranu je chyba fans, že to mu věří.
 • bez klubu acab1 30.09.2017, sobota, 10:47 + 0 - 0
  Jebat SKS - ty jsi jen ubohej troll. Spojení jebat ( někoho ) se používá s kluby jako Baník nebo Opava, rozhodně ne v Praze, ty internetovej válečníku.
 • FC Baník Ostrava chachar007 30.09.2017, sobota, 10:39 + 0 - 0
  mobily v kotli je zlo..
 • FC Viktoria Plzeň David 29.09.2017, pátek, 22:56 + 2 - 0
  Hezky sepsane, ani jsem netusil co.mate na TS skupin. Jen se divim, ze vas prekvapuje reakce Tvrdika, tahle k...a prodejna by klidne presla ke Sparta, kdyby mu Kreta nabidl vic...:-(.
 • AC Sparta Praha Jebat SKS!! 29.09.2017, pátek, 21:25 + 0 - 0
  acab1: Jakou ostudu ty hovado jedno??
 • 1.FC Slovácko FanaticBoy 29.09.2017, pátek, 20:37 + 0 - 0
  Brok: Hned jsem si na to vzpomnel taky. Esti sa nepletu, toz jim k tomu pomohl tehdy vanocni stromek na plachte
 • FC Baník Ostrava BrokFCB 29.09.2017, pátek, 16:34 + 0 - 0
  Neřešilo se to už jednou pár let zpátky? Děkovačka Slávie s hráči? Pak to bylo vtipně prezentováno jako smrk Spartě?
 • AC Sparta Praha zbarda 29.09.2017, pátek, 14:47 + 0 - 1
  Ať si každý tábor křičí co chce. Mě to nijak neuráží. Stoch a lidi co ho natáčeli jsou dementi :-)
 • bez klubu acab1 29.09.2017, pátek, 08:39 + 0 - 0
  Jebat Sks !! - přestaň dělat ostudu.
 • bez klubu výletník 29.09.2017, pátek, 06:58 + 0 - 0
  jaký je znění starý děkovačky?
 • AC Sparta Praha Jebat SKS!! 29.09.2017, pátek, 06:06 + 0 - 1
  wajt: Jaký dementní příspěvky? Diť je to čistá pravda ty blázne...
 • Slezský FC Opava eSeFCe 29.09.2017, pátek, 03:31 + 0 - 0
  Nic se nestalo, držte při sobě, Český fotbal pro fanoušky! Jinak třeba v Polsku na WKS neexistuje aby si v kotli třeba pyro někdo natáčel na mobil, hned si tě odchytnou a klidně i nalapeš. Tohle je mor dnešní doby, místo toho aby lidi fandili ze všech plich tak natáčejí a natáčejí a pak to stojí za piču...
 • Zbrojovka Brno Doyle 29.09.2017, pátek, 03:01 + 0 - 0
  youngsters ještě existuje jo? ... jinak velmi dobře napsane, absolutně nechápu takovou hysterii, vzdyt se vůbec nic nestalo
 • SK Slavia Praha wajt 28.09.2017, čtvrtek, 22:38 + 2 - 0
  Hele, vy dva rudy budete ty, co posilaj vas kotel pryc ze stadionu, co? Jinak si ty vase dva dementni prispevky neumim vysvetlit
 • AC Sparta Praha MP11 28.09.2017, čtvrtek, 21:36 + 1 - 1
  1893% antislavia!
 • AC Sparta Praha Jebat SKS!! 28.09.2017, čtvrtek, 21:12 + 2 - 1
  Ať táhnou do hajzlu zasraný Slávisti!! Špína Prahy!!
 • SK Slavia Praha nevimjmeno2 28.09.2017, čtvrtek, 20:22 + 0 - 0
  Mohu se jen podepsat.
clbannerVidea

Pyrošou Tribuny Sever v zápase s Teplicemi


další videa >
ULTRASSHOP.CZ Tipovačka
Fortuna liga CZFortuna liga CZ
1.
FC Baník Ostrava Casual88
439
2.
1.FC Slovácko champyon
427
3.
FC Viktoria Plzeň wawe48
413
4.
bez klubu Majkl1911
357
5.
bez klubu Son of Moravia
340
6.
FC Baník Ostrava mara1922
338
7.
FC Viktoria Plzeň navrcswansea
329
8.
Slezský FC Opava lamich2
324
9.
SK Slavia Praha TomSesivka
323
10.
bez klubu Cestovatel
321
Fortuna liga SKFortuna liga SK
1.
bez klubu DavidOFF
191
2.
FC Baník Ostrava mara1922
180
3.
1.FC Slovácko champyon
144
4.
FC Viktoria Plzeň navrcswansea
144
5.
1.FC Slovácko FanaticBoy
143
6.
FC Viktoria Plzeň wawe48
139
7.
MŠK Žilina Nordic Division
138
8.
FC Baník Ostrava mario72
135
9.
bez klubu Cestovatel
120
10.
1.SC Znojmo Jerzy-Okurkari
116
ULTRASSHOP.CZ Tipovačka >
Blog fanoušků & Groundhopping
Když se slaví 40. narozeniny... 31.08.2020, pondělí, 14:08

Když se slaví 40. narozeniny...


BLOG: Derby o Sudety s pocho... 02.07.2020, čtvrtek, 12:16

BLOG: Derby o Sudety s pocho...


Pusťte fanoušky na fotbal, a... 08.06.2020, pondělí, 13:45

Pusťte fanoušky na fotbal, a...

další články >
Vlajkonosi.cz
VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019, pátek, 21:15

VLAJKONOŠI v Chomutově


Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova! 09.11.2019, sobota, 09:57

Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova!


VLAJKONOŠI na Slovácku 15.10.2019, úterý, 15:40

VLAJKONOŠI na Slovácku

více na www.vlajkonosi.cz>
Hooligans.info
FotoReport: FK Teplice - FC Baník Ostrava 29.09.2020, úterý, 18:26

FotoReport: FK Teplice - FC Baník Ostrava


Nasadiť rúška aneb zavíráme krám... 29.09.2020, úterý, 14:07

Nasadiť rúška aneb zavíráme krám...


Niebieska invázia na Bielsko-Biala 28.09.2020, pondělí, 20:40

Niebieska invázia na Bielsko-Biala

více na www.hooligans.info>
Fanaticky.cz
FotoReport: FK Teplice - FC Baník Ostrava 29.09.2020, úterý, 18:26

FotoReport: FK Teplice - FC Baník Ostrava


Nasadiť rúška aneb zavíráme krám... 29.09.2020, úterý, 14:07

Nasadiť rúška aneb zavíráme krám...


Niebieska invázia na Bielsko-Biala 28.09.2020, pondělí, 20:40

Niebieska invázia na Bielsko-Biala

více na www.fanaticky.cz>
Nejčtěnější články měsíce
Neskutečné! Fanoušci Bayernu... 09.09.2020, středa, 22:08

Neskutečné! Fanoušci Bayernu...


Brněnská vakcína, zabavená v... 13.09.2020, neděle, 21:19

Brněnská vakcína, zabavená v...


Chachaři vyvedení ze stadion... 26.09.2020, sobota, 20:35

Chachaři vyvedení ze stadion...

Komentáře
30.09.2020, středa, 17:03 - Doyle
*když jsi
30.09.2020, středa, 17:02 - Doyle
když až taková piča, že už i f...
30.09.2020, středa, 10:18 - zbarda
Vůbec nechápu, jak se tohle mů...
30.09.2020, středa, 09:44 - misch
to je hrozný bordel, co se dne...
29.09.2020, úterý, 10:36 - riedlss
V Gottwaldově zařadili dvojku ...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace