o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

BLOG: Výjezd se Spartou do Gelsenkirchenu

sobota, 24.10.2015 - přejít do komentářů
poklidný den narušený německou policií
/titleImg/vyjezd-se-spartou-do-gelsenkirchenu/1/7199.jpg?width=570

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

Výjezd na Schalke, pro mnohé letos jediný výjezd za naší Spartičkou v Evropské lize. I nás tento výjezd nemohl minout, z jihu Čech vyrážíme ve 2 autech krátce před čtvrteční půlnocí. V Praze nabíráme našeho ACS fanouška z Německa a frčíme směr Dresden - Leipzig - Kassel - Gelsenkirchen.

Jelikož máme ve svých řadách 2 fandy BVB, je jasné, že nás nemine návštěva stadionu Borussie Dortmund. A asi by byl hřích, když člověk cestuje tak daleko a kolem Dortmundu, tam na chvíli nezastavit...

V Dortmundu jsme kolem 9.hodiny, od 10h otevírají fanshop, tak čekáme a mezitím přijíždí další fanatici, Zaráží mě, kolik je tam v okolí samolepek Refugees welcome (názor na uprchlickou problematiku ať si udělá každý sám...). Kolem poledne jsme už na místě, u stadionu Schalke. Parkujeme na vyhrazeném parkovišti a vydáváme se do města, kde jsou pro fanoušky Sparty připravené 2 hospody. Po výstupu z MHD zkoušíme jít na druhou stranu, ale jsme hned zastaveni místní policií, HALT, STOP, NEIN. Tohle jsou nejčastější slova, když jim říkám, že se chci jít podívat jiným směrem, než který nám připravili. Nevychází ani druhý pokus, když místo na pěší zónu směr hospody volím přechod na druhý chodník, že bych se šel podívat také jinam... ihned se k nám vydávají 2 policajti a ukazují nám, kam můžeme jít. Hospody jsou už kolem poledne narvané, trochu místa nacházíme ve druhé z nich. Jídlo vesměs žádné, nabídka ze dvou jídel - kousek kuřete a hranolky nebo německý blaf Currywurst s hranolkama, takže se jdeme po pár pivech najíst ven do přilehlých obchodů. Po návratu už to před hospodou žije a je tam i větší výskyt policejních složek... další překvapením bylo, kolik tam mezi vocasama bylo ženských. A některé fakt dobré kusy :-))) (ale pořád acab)

 

Po odpálení trocha dýmu zjišťuju, že se v okně v prvním patře nad hospodou objevuje něco, co nikdo nevyhledává... ženská s kamerou natáčející fans před hospodou.

Mezi fanoušky před hospodama přicházelo víc a víc čertů, situace byla pak místy i trochu chaotická. Došlo k rozdělení skupin na menší skupinky a emoce trochu plály... do menšího konfliktu se pak dostala jedna část fanoušků.

 

Nakonec došlo i na použití spreje, což vyvolalo akorát další vlnu nepokojů. Pak nás rozdělili na zhruba 3-4 skupiny, jednu, co chtěla jít pryč, další u hospod a jedna ještě stála před celým tím jejich kordonem.

 

 

Místo na sezení bylo tak pro 6 osob, venku mírně mžilo a my čekali skoro 3 hodiny, než se něco začalo dít. Neustále chodily švestky sem a tam, střídalo se jich tam jak u hranic imigrantů a nikdo nedokázal říct, kdy nás pustí. 3x během těch 3 hodin z tlampačů zaznělo hlášení, že máme spolupracovat, že přistaví autobusy, které nás odvezou na stadion, ale pořád se nic nedělo.

Neustále za námi vzadu slyším nějaké šarvátky a řinčení skla, sem tam je někdo z davu vyveden za policejní auta. Pak se opět ukazujou policejní složky ve své kráse, když si nějaký sprejer opět hraje s něčím, co by měl držet v dostatečné vzdálenosti... (video v jeho "surové podobě", jak situaci zachytil člen naší výpravy, já byl v ten moment v přední části)

Po 17.hod. pak jedna z policajtech řekla, že po jednom půjdeme do busů, v němčině z přistaveného auta zaznělo, že půjdeme do busů a v češtině, že nás po skupinách pustí. Výsledkem bylo to, že nás pouštěli po jednom, každý dostal 2 acaby a ti ho dovlekli k busům. Zde probíhala nesmyslná kontrola, ruce na autobus, roztáhnout nohy, kontrola kapes, bot, všeho. Šašek, co kontroloval mě, mi tahal kapsy ven z kraťasů, hledal nějakou tajnou díru, kde bych měl něco schovaného. Když jsem mluvil s kolegou vedle, kterého kontrolovali, hned na mě řval, abych nemluvil, že mi nerozumí a neví, co vedle říkám. Hrabal mi do bot, sundal mikinu, vytahoval tričko (kromě trička a mikiny jsem na sobě nic už neměl...), z peněženky mi vyndal eura, koruny, mince, lístky na MHD, kreditky, pojištění, všechno. Přelamoval bankovky, jestli tam něco není, přišel mi jako smyslů zbavenej, kterej hledá něco, co evidentně u sebe nemám. Když jsem se díval jinam, hned na mě křikl, abych se díval na něj, abych viděl, že mi nic z peněženky nevzal. Měl jsem mu hned říct, že mi tam chybí 100 euro, pazdrátovi. Pak mě s rukou za zády odvedl do autobusu, kde jsme si museli sednout a čekat na naplnění busu.

Zevnitř jsem pak sledoval, jak přišly 2 ženský, jedna s kamerou a druhá s foťákem a další fanoušky (odhadem od 10.-15. člověka) začaly fotit a natáčet. Já jsem byl tomuhle Theateru naštěstí ušetřen. Po zaplnění míst k sezení místa na stání zabraly švestky a za doprovodu 11 policejních aut nás první autobus odvezl ke stadionu. (skutečně 11 aut, 8 nás během cesty předjelo a 3 byly pak ještě při zajíždění ke stadionu za námi). Díky těmhle až stupidním opatřením se spousta fanoušků nedostala včas na stadion, někteří přijeli na konci 1.poločasu, jiní ještě později.

Pak už se prošlo přes 4 kontroly (jedna pořadateli na lístek, druhá osobní prohlídka, třetí kontrola občanek a lístku, zda jméno na něm souhlasí a konečně turnikety) a byli jsme v aréně. Do zápasu zbývalo 40 minut. Jak už to v Německu je zvykem, nákup jídla / pití na kartu, něco k jídlu (když ve městě nebyla moc možnost, pokud člověk nechtěl jíst tu jejich oblíbenou sračku Currywurst) a šlo se fandit. U vstupu každý fanoušek vyfasovat klobouk v barvách ACS, dorazil i (jak by řekl Klíma - pokud někdo ještě neviděl tu sračku v jeho pořadu) chuligánský kápo a support mohl začít na plno.

 

Rozebírat zápas asi není třeba, někdo fandil, někdo přijel na výlet a fotit. Branku jsme inkasovali hrozně brzo, vypadalo to, že můžeme dostat výprask, ale po 20min jsme se otrkali a hráli vyrovnaný zápas. Po vyrovnání se v sektoru objevuje i pyro.

V 63.min otáčíme výsledek a jsme ve varu. domácí pak bohužel vyrovnávají a zápas tak končí remízou 2:2. Odjezd už pak probíhá relativně v klidu

Něco k domácím fanouškům - překřičet je samozřejmě nešlo, ale našlo se u nás pár okamžiků, kdy jsme byly dobře slyšet. Kdy nám ale každopádně dali na frak bylo po vstřelení gólu na 2:2. Pak jeli nějakých 15 minut v kuse, kdy jel domácí sektor za brankou, pak protilehlá, pak sektor za druhou branku a tohle se celých 15 minut opakovalo. To bylo opticky a zvukově hodně dobrý, pokaždé daná tribuna povstala, točila šálama. Na naše poměry ta několikaminutová výdrž hodně dobrá.

 

Máme za sebou druhý výjezd ve skupině v Evropě a já už už pošilhávám po prosinci, kdy nás čeká poslední výjezd v rámci skupiny EL na Kypr. Uvidíme, co si na nás místní připraví...

Autor: dn

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • AC Sparta Praha Daniel1983 12.11.2015, čtvrtek, 14:22 + 0 - 0
  aha, kámoš (Plzeňák) mi říkal, že snad 2 nebo 3 busy hned otočili... no i tak slušná buzerace, to Schalke smrdí po všech směrech průserem
 • FC Viktoria Plzeň radekmaxik7 12.11.2015, čtvrtek, 13:36 + 0 - 0
  Jeden bus otočen na hasičské stanici a musel nabrat cestu směr Plzeň. Druhý autobus chytali policajti, ale nechytili. Lidi, kteří v něm byli, pak pochytávali různě ve městě, část se ale dostala na stadion. Jinak ostatní autobusy "jen" dlouhá kontrola na odpočívadlech..
 • AC Sparta Praha Daniel1983 12.11.2015, čtvrtek, 02:12 + 0 - 0
  tak vaše busy tenkrát do Schalke co mám info ani nedojely, ne? :) nebo dojely, ale byly otočeny a poslány zpět do ČR, takže v tomhle jsme problém my neměli
 • FC Viktoria Plzeň 20thCenturyFox 07.11.2015, sobota, 18:28 + 0 - 0
  Dobrej článek a ještě lepší fotoreport. My na výjezdech zaparkujeme na nejbližším P+R od stadionu,jedeme do města MHD bez klubových symbolů,pak se vrátíme do auta pro symboly a jde se na zápas.
 • AC Sparta Praha Daniel1983 27.10.2015, úterý, 02:21 + 0 - 0
  f7r: kazit si Bratwurst kari kořením bych taky nechtěl :)
 • bez klubu f7r 25.10.2015, neděle, 16:36 + 0 - 0
  Daniel1983: jo tak s párkem možná, párek je sám o sobě prasárna, ty lepší se dělají s bílou klobásou :)
 • bez klubu Rusty 25.10.2015, neděle, 16:13 + 0 - 0
  No slyšel jsem od hodně fanoušků, že fízly v Německu jsou relativně vychovaný. Ale to vzalo za své. Stejná demence jak u nás, dokonce je vidět vyloženě provokace ze strany říšského gestapa. Prostě humus! Pro tyhle buzerace se opravdu nedivím, že si prostě část fanoušků řekne dost a na výjezdy přestanou jezdit. Ujet takovou dálku, pak skoro nevidět zápas a nechat se šikanovat od primitivů. To je prostě velkej nápor na psychiku. Navíc ta bezmoc. Jinak BVB mělo i choreo s "refugees welcome" takže mě nějaký nálepky vůbec nepřekvapují.
 • AC Sparta Praha Daniel1983 25.10.2015, neděle, 14:26 + 0 - 0
  tak to dopadá, když čteš začátek a konec :) ve městě nás už jinam nepustili, ale když nikdy nikam nevyjedeš, tak nevíš, jak to třeba v cizině s návštěvou hospod je...
 • FC Viktoria Plzeň radekmaxik7 25.10.2015, neděle, 13:48 + 0 - 0
  k.m: ono si stačí přečíst další dvě věty... Jinak buzerace fízlů v Gelsenkirchenu asi každej rok. Když jsme tam hráli my, tak jeden autobus se do města ani nedostal a rovnou byl otočen na hasičský stanici a jel směr Plzeň...
 • bez klubu k.m 25.10.2015, neděle, 13:31 + 0 - 0
  "a vydáváme se do města, kde jsou pro fanoušky Spary připravené 2 hospody" a bylo někde psáno,že musíte jít hned zrovna tam ? ono to chce někdy opravdu trošku přemýšlet !!
 • AC Sparta Praha Daniel1983 25.10.2015, neděle, 01:54 + 1 - 0
  a jelikož byla ta ulice uzavřená z obou stran, tak se tam normálové z říše ani nedostali a ti, kteří zrovna procházeli kolem, tak jim řekli, kdo jsou... moc ACS fans přízvuk z regionu nemělo, aby jim řekli, že jdou kolem a dostali se mezi fans a chtějí jen projít... no tady někdo zase myslel kdo ví čím, když psal tuhle bezva fintu
 • AC Sparta Praha Daniel1983 25.10.2015, neděle, 01:37 + 0 - 0
  tak na tuhle bystrou radu jsme tu asi všichni čekali :D no jasně, schováš trička, mikiny, šály, oni tam asi všichni přijeli ve vaťáku, pod který by dali symboly ACS :)
 • bez klubu k.m 25.10.2015, neděle, 00:53 + 0 - 1
  tak ono stačilo schovat sparťanské symboly nee.. sorry,ale mě to připadá jako zbytečné brečení,ano byla to zbytečná buzerace ,ale dalo se jí jednoduchou cesto vyhnout!
 • AC Sparta Praha Daniel1983 24.10.2015, sobota, 22:10 + 0 - 0
  kein Stress :D ja uz si bazen koupil - http://www.vyprodeje24.cz/12764-thickbox/bazen-nafukovaci-oval-163-x-107-x-46-cm.jpg velikostne ok - 163 x 107 x 46 cm kapacita vody: 238 l pri vysce vody 29 cm, takze ja se vykoupu doma, nez pojedu do Prahy na letiste :D na Kypr jsem obzvlast zvedavej
 • Zbrojovka Brno Torino FC!!! 24.10.2015, sobota, 21:26 + 0 - 0
  Ahoj Danieli, osobně se docela těším na počteníčko z Kypru :o). Blbý je :o), že to budeš mít asi bez koupačky :o) :o) :o).
 • AC Sparta Praha Daniel1983 24.10.2015, sobota, 21:07 + 0 - 0
  buď si dám něco na kari nebo párek, ale ne párek na kari, to je prasárna prostě :))) za 6,90€ si dovedu představit lepší jídla
 • bez klubu f7r 24.10.2015, sobota, 20:42 + 0 - 0
  currywurst není sračka! >_< Jinak ale pěkný "report" :-P Jinak v té uličce drží obvykle fanoušky hostů... debilní buzerace. - a jen poznatek k vlepkám "refugees welcome": dříve se o Dortmundu taky říkalo, že to je takové "hlavní město" nácků v Německu, tak je to možná cílená akce levoty s vyloženě provokativním charakterem :)
 • AC Sparta Praha Daniel1983 24.10.2015, sobota, 19:04 + 2 - 0
  report to není, je to BLOG :D ale díky ;) v prosinci pak bude ještě blog z výjezdu na Kypr
 • Bohemians 1905 Lo Squalo 24.10.2015, sobota, 18:56 + 3 - 0
  Výborný report! :)
clbannerVidea

Fanoušci Viktorie Plzeň slaví 111 let klubu


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Nová Hradečná přivítala vlád... 04.06.2022

Nová Hradečná přivítala vlád...


Když sestup, tak s plnou par... 15.05.2022

Když sestup, tak s plnou par...


BLOG FANOUŠKŮ: Návštěva Běle... 28.04.2022

BLOG FANOUŠKŮ: Návštěva Běle...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Britská nemoc – díl první (A... 05.01.2012

Britská nemoc – díl první (A...


Britská nemoc – díl čtvrtý (... 18.01.2012

Britská nemoc – díl čtvrtý (...


Britská nemoc – díl druhý (N... 07.01.2012

Britská nemoc – díl druhý (N...

Komentáře
07.06.2022, úterý, 08:58 -
Nejlepší je ten vlasatej alkoh...
22.05.2022, neděle, 19:20 -
Slovacko ma celkom prekvapilo ...
19.05.2022, čtvrtek, 07:00 -
A psi se psy vlitli na hriste
15.05.2022, neděle, 22:30 -
No dle trapného počtu to pro h...
13.05.2022, pátek, 06:25 -
No myslim to vazne,aspon mate ...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace