o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Zpátky v čase: Nedohraný pohárový zápas v Edenu

Český fotbal pro fanoušky středa, 09.05.2018 - přejít do komentářů
Semifinále českého poháru mezi Slavií a Olomoucí se nedohrálo...
/titleImg/zpatky-v-case-nedohrany-poharovy-zapas-v-edenu/1/8396.jpg?width=570

Psal se tehdy rok 2011, liga se blížila do svého závěru, stejně jako český pohár, v té době nazýván Ondrášovka Cup. V něm Slavia Praha došla až do semifinále, kde se střetla se Sigmou Olomouc. A stalo se něco, o čem se dlouho hovořilo, psalo a mluvilo.

Oslovili jsme jednoho z fanoušků Slavie a zde přinášíme jeho pohled na události, které se v Edenu odehrály 5. 5. 2011, tedy před 7 léty.

"Už je tomu 7 let, přesně 5.5.2011, kdy se odehrálo jedno z nejpamátnějších utkání novodobé éry pražského Edenu a vůbec celé historie klubu SK Slavia Praha. Bohužel nešlo o žádnou oslavu trofeje, ani slavnou výhru proti zvučnému soupeři evropského formátu, ale pouze semifinále ne příliš oblíbeného českého poháru proti Sigmě Olomouc. V roce 2011 se semifinále hrálo na dva zápasy a utkání v Edenu otevíralo semifinálovou bitvu. V té době ale všichni slávisté měli myšlenky zcela jinde, jelikož jeden z nejslavnějších klubů ČR byl zadlužen až po uši, na pokraji krachu a přesunu do soutěží na amatérské úrovni. Klub měl nejasnou vlastnickou strukturu.

Majoritním vlastníkem klubu byla britská společnost ENIC, jejíž sídlo bylo kdesi na Kypru, na fiktivní adrese. Kolem klubu se pohybovali lidé s pochybnými podnikatelskými aktivitami jako Tomáš Rosen, Antonín Franc, ředitelem klubu byl bývalý policista Miroslav Platil, parta k pohledání. Jak se pomalu nad Slavií zavírala voda, jednání s novými, potenciálními partnery nikam nevedla a neustále se natahovala, narůstalo přirozeně napětí mezi slavistickými fanoušky. Zosobněním tohoto marastu byl Miroslav Platil, který neustále mlžil alibistickými sliby a výmluvami o vstupu nového investora, čímž bodal do vosího hnízda. V týdnu, kdy bylo na pořadu utkání semifinále českého poháru, bylo slíbeno zveřejnění nového investora nejprve v pondělí 2.5., poté ve středu 4.5. Opět zůstalo jen u slibů a mlžení z úst Miroslava Platila, a tak byl aktivními fanoušky Slavie naplánován protest před zahájením utkání ve středovém kruhu, kde se měl jasně vyjádřit k aktuální situaci a budoucnosti Slavie Miroslav Platil. Několikaminutová diskuse mezi fanoušky, jež zastupoval tehdejší vůdce kotle Lukáš V. alias Strašák a Miroslavem Platilem, opět nikam nevedla a nezaznělo nic konkrétního.

A tak došlo o poločasové přestávce utkání k něčemu, co nebývá na českých stadionech často k vidění. Slavističtí fanoušci převážně z Tribuny Sever vtrhli na hřiště, pokusili se dostat do útrob stadionu, poupravili vzhled VIP boxů a dalšího vybavení stadionu. Akce se strhla v masivní výtržnosti, zlobivce musela vytlačit zpět na tribuny PČR a utkání zůstalo nedohráno. Výsledkem řádění fanoušků byla kontumace utkání ve prospěch Sigmy, pokuta 750 tisíc a tři zápasy bez diváků v Edenu. Celá akce měla ale úplně jiný rozměr. Byl to výsledek frustrace fanoušků v období nejasné budoucnosti Slavie a zdvižený prst směrem k vedení a lidem, kteří měli s klubem takové tradice nekalé úmysly. Byl to signál ke skutečnému řešení situace a ne jen planému tlachání.

Týden na to 11.5.2011 byl oznámen odkup většinové podílu akcií od Antonína France společností Natland Group, a i když to byl jen krůček ke světlejší budoucnosti Slavie, zpráva zapůsobila velmi pozitivně na všechny slavistické fanoušky. V roce 2018 je možné konstatovat, že tato ač negativní událost byla jedním z hybných momentů návratu Slavie tam, kam patří, mezi špičku českého fotbalu!

Ať žije Slavia!"

Autor: Chemik SKS


Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.

Autor: DD

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
clbannerVidea

Fanoušci Viktorie Plzeň slaví 111 let klubu


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Nová Hradečná přivítala vlád... 04.06.2022

Nová Hradečná přivítala vlád...


Když sestup, tak s plnou par... 15.05.2022

Když sestup, tak s plnou par...


BLOG FANOUŠKŮ: Návštěva Běle... 28.04.2022

BLOG FANOUŠKŮ: Návštěva Běle...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Britská nemoc – díl první (A... 05.01.2012

Britská nemoc – díl první (A...


Britská nemoc – díl čtvrtý (... 18.01.2012

Britská nemoc – díl čtvrtý (...


Britská nemoc – díl druhý (N... 07.01.2012

Britská nemoc – díl druhý (N...

Komentáře
07.06.2022, úterý, 08:58 -
Nejlepší je ten vlasatej alkoh...
22.05.2022, neděle, 19:20 -
Slovacko ma celkom prekvapilo ...
19.05.2022, čtvrtek, 07:00 -
A psi se psy vlitli na hriste
15.05.2022, neděle, 22:30 -
No dle trapného počtu to pro h...
13.05.2022, pátek, 06:25 -
No myslim to vazne,aspon mate ...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace