o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video tipovačka

Liga se vrací aneb všichni zpátky na tribuny!

z domova pátek, 17.02.2017 - přejít do komentářů
Co nás čeká a nemine v jarní části ligy?
/titleImg/ligovy-uvodnik!/1/7867.jpg?width=570

Vítejte u našeho „úvodníku“, nebo chcete-li u preview právě začínajícího pokračování kolotoče, jenž českou fotbalovou ligou se nazývá. Vítáme Vás na prahu 17. kola e-pojištění.cz ligy, která se o slovo hlásí po své zimní pauze. Začínáme v sobotu 18. 2. 2017 a tento článek je tady pro to, aby vám, nám i všem ostatním přiblížil a vypíchl zajímavá utkání, jak z fotbalového hlediska, tak především samozřejmě z hlediska fanouškovského. A protože tuze zajímavá je pro nás i druhá nejvyšší fotbalová soutěž – Fortuna národní liga – podíváme se i na ni (ale to až v příštím díle).

Po podzimní části, která skončila v prosinci roku 2016, nás čeká v jarní části 14 kol. 14 kol, 16 účastníků, to máme 112 zápasů a přes 10.000 fotbalových minut, tisíce snědených klobás, hektolitry vypitých piv, miliony rozdány DK FAČRu na pokutách, stovky tisíc utracených za barvy, válečky, konfety, igelity, kartóny a vše potřebné k důmyslným prezentacím a také kopa vyhořelého pyra, tisíce kilometrů na cestách za svým milovaným klubem a mnoho a mnoho dalšího. Zážitky Vám nikdo nevezme, na to pamatujte.

Ale teď už k zápasům 1. ligy. Co zajímavého nás v následujících pěti měsících čeká?

Ligové osudí se roztočí poměrně zostra. Nejzajímavěji se jeví utkání Sparta – Bohemians, které nás čeká již v neděli. Klokani vyrážejí nově zvolenou trasou pochodu, vytyčili jasný plán na pokoření rekordu zelenobílých na Letné. Na ligu jsou natěšení i příznivci Sparty a určitě budou oči všech upřené na nejednoho fotbalistu z letenského týmu (Konaté, Rosický…).  V rámci 17. kola hraje doma i SK Slavia Praha. Z Edenu je také cítit hlad po lize, po fotbale. Podle informací od klubových šéfů se vstupenky v balíčku na Jihlavu a Plzeň prodávají více než dobře a tak by snad i první jarní utkání sešívaných v lize mělo mít patřičnou úroveň. O to se zcela jistě postará Tribuna Sever. Mimochodem, už jste četli rozhovor se spíkrem TS?
Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.

Únor je za námi, co nás čeká v březnu? Začíná to zajímavým zápasem v Edenu, který může, ale také nemusí napovědět o budoucím ligovém mistru. Do Edenu přijede Plzeň, která si odtud minule odvezla pětigólový příděl. O týden později je na plánu velké derby. 11. 3. 2017 se totiž do Zlína dovalí Slovácko. Zápas už má dokonce termín, je to sobota a 15:00, překvapivě bez účasti televize. Ve stejném kole (20. kolo) vyráží Sparta do Mladé Boleslavi (někteří z nich určitě i pěšky, v rámci Seniorova memoriálu) a na Slavii se představí Teplice. A jen pár dní na to dojde k odloženým zápasům z podzimu. Vyhecované bude určitě utkání v Ďolíčku. Za odložený zápas s Plzní (pro nezpůsobilý terén) dostali Klokani flastr 350.000,-, přesto, že se hráči vyjadřovali, jakože by hrát chtěli. Mimochodem, už jste četli rozhovor s ex-spíkrem Bohemky Kolíkem?

V březnu se ještě na pražské Letné představí Zlín a SKS vyrazí do Liberce. To se týče 21. kola a datumově se pohybujeme někdy kolem 18. 3. 2017 (tyto termíny ještě upřesněny nejsou).
Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.

Duben začne velmi dobře. Na začátek dubna je totiž naplánováno velké derby pražských „S“. Už se počet derby pomalu blíží k číslu 300! Za pár let se bude hrát kulaté derby. Ale letos ještě ne. Derby hostí stadion v Edenu, ano po dlouhé době se na jaře hraje v Edenu. Derby ACS s SKS bude šlágrem 22. kola.
Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.

Poskočíme do 25. kola (někdy kolem 22. 4. 2017). Na Spartu přijede Plzeň. Ve stejném kole míří Slavia na Slovácko, Mladá Boleslav do Brna a do Ďolíčku zavítá Zlín. Inu, docela našlapané kolo.
Fotka uživatele Dalibor Durčák.
V květnu pokračujeme a hlavně finišujeme. Na začátku května se utká Sparta s Libercem a ve Vršovicích se odehraje další „Vršovické derby“. Tentokrát v Ďolíčku a to v rámci 27. kola.
Fotka uživatele Dalibor Durčák.
I další (28. kolo) nabídne leccos zajímavého. Plzeň si zahraje doma s Mladou Boleslaví, Slavia v rámci pražského derby přivítá Duklu a pod Ještědem dojde k „Podještědskému derby“ mezi Libercem a Jabloncem.
Fotka uživatele Dalibor Durčák.

A pak přijde opravdový finiš ligy. A pokud ještě v tuto dobu nebude rozhodnuto o konečném umístění (jakože zřejmě nebude), čeká nás napínavý závěr ligy. Poslední dvě kola by se měla odehrávat ve stejné datum a ve stejný čas. Na konci května!

29. kolo nabídne zápas Slavie v Mladé Boleslavi. Tam to budou mít slávisté kousek, a jestli v té době o něco půjde, tak nebude kapacita boleslavského stánku stačit, mohu-li si dovolit předpovídat…
Doplním ještě, že Plzeň hraje v Brně, Sparta doma s Hradcem Králové. A zmiňme i Jihlavu s Příbramí. Tyto dva kluby hrají spolu a je možné, že půjde o důležitý duel z hlediska boje o záchranu. Ale možná už nepůjde o nic a ztráta bude pro sestupující tragická. To uvidíme.
Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.
Závěrečné kolo, tedy 30. kolo. Z největších favoritů na titul hraje doma pouze Plzeň. Ta hostí Jihlavu (zde se nabízí prostor pro spekulace a konspirační teorie – bude mít Jihlava jistotu záchrany, nebo bude potřebovat bodovat? A co na to Plzeň, která už v tuto chvíli může mít jistotu titulu, nebo naopak jistotu netitulu…spekulace se jistě objeví, a jen čas to rozlouskne za nás…). Sparta ligu zakončí na Slovácku a Zlín v Příbrami. Mladá Boleslav na poslední utkání zamíří do Liberce. Otazník visí nad zápasem Slavie. Ta má hrát poslední zápas doma s Brnem, ale termín koliduje s koncertem, který se má v Edenu uskutečnit. Bude tedy Slavia hrát na zapůjčeném stadionu? Nebo? A co když Slavia získá titul? Co když o zisku nebo ztrátě bude rozhodovat poslední utkání? Zajímavé, zajímavé…No uvidíme, zatím se musíme nechat překvapit.

Důležitý je samozřejmě každý zápas vašeho milovaného klubu, ať hraje doma, či venku, ať hraje s Plzní či s Jihlavou. Proto neváhejte a choďte na stadiony, podporujte svůj klub v dobrém i ve zlém a pravidelně se vracejte na náš web.

Od začátku jarní části sezóny se budeme opět snažit Vám přinášet nejaktuálnější informace, exkluzivní fotoreporty, které jinde nenajdete (protože jezdíme po republice a ty fotky vytváříme…), vrátí se tradiční preview, tradiční souhrny kol. Máme v plánu pokračovat i ve výjezdovém koeficientu a dlouhodobá tipovačka se taky zase rozjede. Mimochodem už máte natipováno 17. kolo?

(fotografie v článku použity jsou pouze ilustračního charakteru)
 

Fotka uživatele Dalibor Durčák.

Autor: DD

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
  • FC Viktoria Plzeň Pepky.. 19.02.2017, neděle, 22:15 + 0 - 0
    Dred:skoda nooo...z minima maximum ze...ale pritapeli jste pejne klokani;-)
  • Bohemians 1905 dred 18.02.2017, sobota, 14:05 + 0 - 0
    letná v neděli bez bodu :)
clbannerVidea

Choreo a pyro Trnavy v zápase s Žilinou


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
BLOG FANOUŠKŮ: Výjezd fanouš... včera

BLOG FANOUŠKŮ: Výjezd fanouš...


BLOG: Návštěva dětského domo... 14.09.2021

BLOG: Návštěva dětského domo...


Jedeme do Baku, aneb Na mist... 08.07.2021

Jedeme do Baku, aneb Na mist...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Poslechli Žyletu! Poklekli a... 30.09.2021

Poslechli Žyletu! Poklekli a...


Invaze Chacharů do Olomouce ... 18.09.2021

Invaze Chacharů do Olomouce ...


Oslava Novojičínska a vzkaz ... 26.09.2021

Oslava Novojičínska a vzkaz ...

Komentáře
14.10.2021, čtvrtek, 16:49 - Hellvlis
Časť kotla je do ľavá časť kot...
05.10.2021, úterý, 17:22 - Pozorovatelcz
Co nějaké srandy v ulicích, ne...
05.10.2021, úterý, 06:23 - huyavan
Choreo na protilehlé s vlajkam...
04.10.2021, pondělí, 17:25 - dennyTS
Souhlas, tyhle žabomyší války ...
04.10.2021, pondělí, 16:40 - acs1893
Ty derby kdy dostanou hosté je...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace