o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video tipovačka

Pohled na tribuny 1. kola Synot ligy

Souhrn kola středa, 30.07.2014 22:35 - přejít do komentářů
Vypukla nová sezóna, hned na úvod řada produkcí a dobrých vystoupení...
images/clanky/pohled-na-tribuny-1-kola-synot-ligy-6212.jpg

Nový ročník nejvyšší české fotbalové ligy, jež se nově honosí názvem Synot liga, byl zahájen a Vás tak opět čekají tradiční souhrny z jednotlivých kol. Úvodní kolo nabídlo zajímavé souboje, pojďme se tedy na ně podívat. Jednak pohledem fotografií, jednak i pohledem některých táborů. Návštěvu kola vyhrála nezvykle Příbram, ovšem s poměrně výrazným náskokem, atraktivnímu souboji s Plzní přihlíželo 6 282 diváků.

BOHEMIANS PRAHA 1905 - AC SPARTA PRAHA 1:2 (5 000 diváků; vyprodáno) FotoReport

Pohled Bohemky:

Před zahájením zápasu popřáli představitele klubu, DFB a DPD fanouškovi číslo jedna – Ivanovi Trojanovi – k jeho padesátým narozeninám. Svou troškou do mlýna přispěl i kotel, který vytáhl plachtu s Ivanovou podobiznou a krátce vyvolával jeho jméno. Kotel po přestávce roztáhl další plachtu, tentokráte vyjadřující názor na letenský tým, a celou prezentaci podpořil zelenými dýmy. Fanoušci celých 90 minut aktivně fandili, velmi dobře se zapojoval i zbytek stadionu.

Pohled Sparty:

Sektor hostů je vyprodaný, je nás tedy 250. Bohužel spousta fanklubáků a lidí, kteří nepřišli fandit, ale jen se podívat na fotbal po letní pauze. Za parného podvečera je to na naše poměry podprůměrný support, zcela jistě máme na víc. Možná kdyby přišlo o poločase domluvené ochlazení od hasičů, třeba by se lidi probrali z letargie a začali i více fandit, bohužel k tomu ale nedošlo. Na tento zápas nemáme žádnou choreografii. Domácí si připravili choreo s podobiznou Ivana Trojana, a pak plachtu s fanoušky a nápisem „Všichni co tu stojíme, Spartu nenávidíme“. V našem sektoru se pak zapálila ve 2. poločase jedna dýmovnice, jinak nic "nebezpečného" k vidění nebylo.


FK DUKLA PRAHA - FC BANÍK OSTRAVA 0:0 (2 425 d.) FotoReport

Pohled Ostravy:

První díl podzimní chacharské trilogie s názvem "Akce Praha" napsalo 503 příznivců Baníku. Sektor oděný do bílé barvy (2/3 ve stejných trikách "akce Praha") se prezentoval velmi kvalitním fanděním. Především vynikaly překřikovačky na půl rozděleného kotle. Zábavu Ostravanům nepokazil ani 45 minut trvající výpadek proudu. Do "bezpečnosti" se na stadionech investují nemalé peníze, alespoň je vidět, kde ony finance následně chybí. Kromě sladění sektoru do výše zmíněných trikotů, obohatili Chachaři svou vizuální prezentaci igelitovou choreografií "Keep calm and support Baník", spolu se stroboskopy. Závěr zápasu poté patřil nápisu "Ne registru fanoušků!"


FK BAUMIT JABLONEC - FC ZBROJOVKA BRNO 2:0 (4 158 d.) FotoReport

Pohled Jablonce:

Na zápase s Brnem se domácích schází v sektoru zhruba 50 + ve vedlejším sektoru se přidala skupinka zhruba 15ti lidí. Při nástupu jsou vytaženy nápisy ve znění: „ZELENÁ JE TRÁVA, RŮŽE JSOU RUDÉ, KOSOVO JE SRBSKÉ, JABLONEC MISTREM BUDE“. Support z naší strany je na dobré úrovni a dobře se vyvedla i odpovídačka se zbytkem stadionu. Provětráváme 5 mávaček. I díky hostům z Brna měl zápas dobrou kulisu, dorazilo jich zhruba 70, ale často jsme je neslyšeli. Vytahují velkou plachtu, ale netroufnu si ji komentovat, pouze dodám, že jsem zaslechl cosi o UEFĚ.

Pohled Brna:

Jako první výjezd letošní vyšel opět ze všech možných úhlů pohledu neatraktivní Jablonec. Nezbylo nám tedy nic jiného, než si výjezd co nejvíc zatraktivnit sami, a tak volíme cestu vlakem, která díky své délce slibuje mnoho zábavy. Počtem na nádraží jsme docela zklamáni, ale i tak nás vyráží okolo 20-ti statečných na celodenní dobrodružství. To je prakticky celou dobu ve vlaku bez asistence acabů, a tak naši zábavu nikdo nesmyslně neomezuje tam, ani zpět.

Když přicházíme na stadion s připravenou choreografií, tak jsme nuceni ji rozbalit, ukázat, co na ni je namalováno a následně oddělat její papírovou část (teda aspoň tu, na kterou bystré oko pořadatelů přišlo), díky čemuž choreo přestalo dávat smysl. Odůvodnění bylo takové, že jim to tam zapálili sparťani a my bychom tak mohli taky...

Co se supportu týče, tak ten je na obvyklé výjezdové úrovni a v klasickém výjezdovém počtu (cca 70 kousků, v tom 1 Slovan). Fandí se prakticky celý zápas – chvilku méně, chvilku více, ale celý zápas. Po druhé brance Jablonce, když už víme, že je rozhodnuto, častujeme přeběhlíka Pernicu mnoha peprnými nadávkami a pokřiky, protože tento přestup nejsme schopni pochopit. Ale kdo chce kam....

Ze zpáteční cesty stojí hlavně za zmínku setkání s fans Pardubic, kteří ve vlaku přicházejí o šálu, ale nechtějí se jen tak nechat dát a je tak operativně domluven střet přímo v Pardubicích. Počty byly vyrovnané (cca 10 na každé straně) a z naší strany se mělo jednat o první zkušenost pro všechny, až na 2 kusy. Ještě těsně před výstupem vše potvrzují, ale jen co vlak zastaví, tak berou nohy na ramena a utíkají jako opravdoví hrdinové. Některé se povede dostihnout a tak to schytávají i za své kamarády. Čest jednomu, který zůstal i s tím, že věděl, že ho to bude bolet.1. FK PŘÍBRAM - FC VIKTORIA PLZEŇ 2:2 (6 282 d.) FotoReport

Pohled Plzně:

Do Příbrami nás vyjelo cca. 500. Fandilo se celý zápas na dobré úrovni, občas to uvadalo, protože byli lidi z horka unavení. O poločase byla možnost osvěžení díky hasičům, a tak si lidi mohli "ulevit" od horka. Zápas skončil remízou, to ale na fandění neubralo.

Aktivních domácích fans bylo odhadem 20, k nám nebyla slyšet ani hláska. Měli v sektoru pár vlajek na mávání.

Oficiální hlášená návštěva 6 282 diváků odpovídala. Z mého pohledu bych řekl, že půlka stadionu byli lidi z Plzně, nikoli domácí.


FC HRADEC KRÁLOVÉ - FK TEPLICE 0:0 (4 040 d.)

Pohled Hradce:

Po roční odmlce bez ligy jsme se opět vrátili mezi elitu. Při zápase s Teplicemi se nás v kotli schází kolem dvou stovek, aktivně fandí více než 2/3, zbytek spíše očumuje nové posily nebo je ještě myšlenkami někde na dovolené. V zápase si odbyla premiéru nová vlajka Ultras Hradec.

Hned při nástupu “votroci” vytahují plachtu se siluetami fanoušků a nápisem „VÍTEJ PRVNÍ LIGO“. Choreo bylo slušně provedené, jen mu chybělo nějaké to podsvícení. Ve dvacáté minutě rozvíjíme nápis „BRADKO, DÍKY“ + v kotli drží fanoušci kartony s číslem 16 a přezdívkou Bradka. Jirka u nás odehrál několik sezón a u fanoušků byl velice oblíbený, a tak jsme se s ním chtěli důstojně rozloučit. O poločasové přestávce ještě dochází k oficiálnímu rozloučení ze strany klubu, fanklubu a také ultras, kteří Jirkovi popřáli mnoho úspěchů do dalších let a hlavně pevné zdraví. Bradka se poté objevil i v kotli mezi fanoušky, ale bylo vidět, že je dost naměkko.

Pokud se vrátíme zpět ke scéně, tak druhý poločas už jsme se zaměřili pouze na support a snažili se hnát kluky za vítězstvím. Speaker vedl kotel velmi dobře, akorát musíme být vytrvalejší při chorálech a ještě více si to užívat.

Teplické hráče přijel podpořit jejich fanklub a také pár členů S15. Občas jsme je zaslechli fandit, ale zřejmě to nebylo nic organizovaného. Celý zápas na ně pražilo Slunce, a tak jsme jim jejich situaci moc nezáviděli, ale aspoň, že přijeli. Prezentaci si nepřipravili.

Pohled Teplic:

V sektoru hostů se schází 44 Tepličáků, kdy zhruba polovina jsou pouze výletníci sedící na sedačkách. Zbylá půlka předvádí spíše podprůměrný občasný support, který je způsoben i tím, že Hradec nezajistil v sektoru hostů v takovém vedru ani pořádné občerstvení, a tak většina málem zdechla žízní.

Domácí předvádí solidní support, v kterém jsou místy ale větší mezery. Na zápas si připravili i optické prezentace v podobě siluet fanoušků doplněných nápisem "Vítej první ligo", a poté zhruba v půlce první půle ještě nápisu "Bradko, díky" doplněného o kartoniádu s číslem 16.1. FC SLOVÁCKO - SK SLAVIA PRAHA 1:2 (5 320 d.) FotoReport

Pohled Slovácka:

Na začátek utkání jsme si připravili modré a bílé pásy a papírové 1. FCS, doplněno o modré a bílé balónky. V desáté minutě proběhla Argentina a branka Hrubeše byla zasypána. Ve druhém poločase se prezentujeme podsvíceným choreem na síti k tématice 10 let přejmenování našeho klubu na Slovácko. Hosté nejprve vytahují nápisy na svazové pány a paní: Nová sezóna, stará výzva zůstává: Pelta, Berbr, Damková ven!!! Poté se prezentují papírovou plachtou s tématikou dovolené s obrázkem palmy, moře, slunečníku.. V jejich sektoru se také objevuje nafukovací kosatka.

Co se týče supportu, tak v kotli se nás schází asi 250 a od začátku fandíme velmi dobře, čemuž napomáhá výkon našich hráčů. Ve druhém poločase obdržíme dvě branky a chřadneme. Dva góly v naší síti naopak značně pozvedly výkon Slávistů. Support se dá označit za vyvedený do 70. minuty, poté už to byl z naší strany spíše průměrný výkon.

Pohled Slavie:

Nová sezóna konečně začala a všichni sešívaní věří, že bude úspěšnější, než sezóna minulá. Do vzdáleného Uherského Hradiště se na pozdní večerní termín rozhodlo vyrazit kolem 250 slávistů. Fandění je od začátku závislé na průběhu na hřišti, takže průměrné. Ale fandí se. Připravena je i jedna choreografie s dovolenkovou tématikou. Nezapomněli jsme ani na předsedu svazu a jeho nohsledy, kdy se ke skandování přidali i domácí příznivci. Po dvou vstřelených gólech v krátkém rozmezí propuká v sektoru hostů euforie, která trvá až do závěrečného hvizdu. Fandění je v tu dobu na náš počet kvalitní. Domácí jsou celý zápas dobře slyšet, mají hezká chorea. Celý zápas provází dobrá fotbalová atmosféra.

FC VYSOČINA JIHLAVA - FK MLADÁ BOLESLAV 0:1 (3 105 d.) FotoReport

Pohled Jihlavy:

V kotli se nás schází standardně kolem 120 fans. Fandí se celkem slušně a ve 20. minutě je i vytažen nápis: „Připraveni na úspěšnou sezonu? Taaak určitě!“ V prvním poločase je proti nám písknuta penalta, support se však snažíme držet na slušné úrovni. Ve druhém poločase je vytažena sektorovka a jsou odpáleny 2 dýmovnice, načež se v našem sektoru začínájí strocovat security a kosmonauti všeho typu... Hostů přijelo 13 ks, vyvěsili 3 vlajky a snažili se fandit. Bohužel porážka 0:1. Po zápase při odchodu z našeho sektoru ještě nějaká ta represe a buzerace ze strany security, strkanice, atd.

Pohled Boleslavi:

V sektoru nás bylo 13, naše fandění dnes bylo nemastné, neslané, určitě to mohlo být lepší. V sektoru jsme měli vlajky a k vidění nebyla žádná optická prezentace.
SK DYNAMO ČESKÉ BUDĚJOVICE - FC SLOVAN LIBEREC 1:1 (3 234 d.)

Pohled Českých Budějovic:

V kotli Dynama se nás schází 50-55 a fandí se celkem dobře. Během druhého poločasu se občas potleskem přidají i lidi z ostatních tribun (V ČB jev jen zřídkakdy vídaný), a tak se snažíme náš support směřovat hlavně k zapojení celého stadionu. Z Liberce přijelo cca 25 fanoušků. Dvakrát jsme si společně zakřičeli na adresu Mirka Pelty.


Děkujeme táborům za poskytnuté pohledy. Pokud tak chtějí učinit ještě i další, je možnost nás dodatečně oslovit. Hodně zdaru do dalších kol.

Autor:

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • FC Hradec Králové Kuksič 01.08.2014, pátek, 15:04 + 0 - 0
  HON: Tenhle rok naposledy. Možná začneme stavět nebo budeme kopat v Boleslavi, nikdo neví.
 • AC Sparta Praha eRw!n 01.08.2014, pátek, 13:47 + 0 - 0
  ja osobne mam k temhle "keep calm" srackam odpor.. mne se nejvic libi Argentina Slovacka
 • SK Slavia Praha wajt 01.08.2014, pátek, 13:05 + 0 - 0
  Za mě choreo kola vyhrál Baník, fakt super nápad!
 • SK Dynamo České Budějovice Tomas-Budweis 31.07.2014, čtvrtek, 23:43 + 0 - 0
  HON: To už můžeme číst dle mne asi třetím rokem. Ale mne je to jedno, kdo na čem hraje. Jednou za rok se to dá 90 minut vydržet. Horší třeba je, když jsou mezi sekerama velký buzeranti... :)
 • FC Vysočina Jihlava SAMOT3 31.07.2014, čtvrtek, 21:47 + 0 - 0
  Mě se líbí choreo Hradce. To se povedlo.Hradec bude určitě zase oživení ligy...lepší než Sigma.
 • FC Hradec Králové C6H6 31.07.2014, čtvrtek, 21:10 + 0 - 0
  Kdo ví , jak to dopadne s naším Malšákem a výjimkou ....
 • AC Sparta Praha HON 31.07.2014, čtvrtek, 20:53 + 0 - 0
  Kuksic: Cetl jsem spravne, ze to je posledni rok vyjimky toho stadionu?
 • FC Hradec Králové Kuksič 31.07.2014, čtvrtek, 20:41 + 0 - 0
  RamaACS: Spíš se divím, že si lidi ještě na rozpadlý "Malšák" najdou cestu...
 • Zbrojovka Brno great-one 31.07.2014, čtvrtek, 20:25 + 1 - 0
  flvv - nemáme nárok kritizovat, tak bych si to nechal od cesty takový výkřiky
 • Zbrojovka Brno flvv 31.07.2014, čtvrtek, 18:54 + 0 - 0
  Jablonec to je příšerná ostuda ten jejich "kotel", Pelta ven!
 • FC Baník Ostrava dzandra 31.07.2014, čtvrtek, 18:49 + 0 - 1
  kostic: blbost, vlevem rohu nahore do drzi borec v cervenem dresu,coz mi u domacich nesedi. at tak nebo tak, tak se mi libi.
 • AC Sparta Praha RamaACS 31.07.2014, čtvrtek, 18:09 + 0 - 0
  Zklamání z návštěvy v Hradci ...
 • 1.FC Slovácko young boys 31.07.2014, čtvrtek, 16:28 + 0 - 0
  sks96: to semnevěděl že ve fifě 2000 byla naše druhá liga
 • SK Slavia Praha sks96 31.07.2014, čtvrtek, 16:11 + 1 - 1
  Kdyz vidim ty vlajky Bolky uz nekolikrat me napadlo ze to vypada jak vlajky z nejaky fify myslim 2000 :-)
 • FC Baník Ostrava Didosh28 31.07.2014, čtvrtek, 16:03 + 0 - 0
  Ty vole,CB mají kotlík... :-)
 • FK Mladá Boleslav Kostič 31.07.2014, čtvrtek, 09:03 + 1 - 0
  dzandra: nene, na fotce jsou stíny od domácích
 • FC Baník Ostrava dzandra 31.07.2014, čtvrtek, 06:49 + 0 - 0
  Brněnská le tour de titul, palec nahoru. Kostič: Ani mají nějaké fans ?
 • FK Mladá Boleslav Kostič 31.07.2014, čtvrtek, 00:18 + 0 - 0
  Proč tu chybí pohled Boleslavi?
clbannerVidea

Choreo a pyro Trnavy v zápase s Žilinou


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
BLOG: Návštěva dětského domo... 14.09.2021, úterý, 08:09

BLOG: Návštěva dětského domo...


Jedeme do Baku, aneb Na mist... 08.07.2021, čtvrtek, 10:20

Jedeme do Baku, aneb Na mist...


BLOG: Návštěva EURO - Skotsk... 23.06.2021, středa, 09:34

BLOG: Návštěva EURO - Skotsk...

další články >
Vlajkonosi.cz
VLAJKONOŠI vzhůru na dvojzápas do Č. Budějovic! 26.08.2021, čtvrtek, 14:50

VLAJKONOŠI vzhůru na dvojzápas do Č. Budějovic!


VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019, pátek, 21:15

VLAJKONOŠI v Chomutově


Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova! 09.11.2019, sobota, 09:57

Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova!

více na www.vlajkonosi.cz>
Hooligans.info
Plzeň v zápase s Dynamem oslavila 110 let před 5 hodinami

Plzeň v zápase s Dynamem oslavila 110 let


Hoří! Hoří! Hoří! Krajské derby naplnilo očekávání včera, 23:35

Hoří! Hoří! Hoří! Krajské derby naplnilo očekávání


Invaze Chacharů do Olomouce s pořádnou pyrošou! včera, 11:31

Invaze Chacharů do Olomouce s pořádnou pyrošou!

více na www.hooligans.info>
Fanaticky.cz
Plzeň v zápase s Dynamem oslavila 110 let před 5 hodinami

Plzeň v zápase s Dynamem oslavila 110 let


Hoří! Hoří! Hoří! Krajské derby naplnilo očekávání včera, 23:35

Hoří! Hoří! Hoří! Krajské derby naplnilo očekávání


Invaze Chacharů do Olomouce s pořádnou pyrošou! včera, 11:31

Invaze Chacharů do Olomouce s pořádnou pyrošou!

více na www.fanaticky.cz>
Nejčtěnější články měsíce
Jedeme do Baku, aneb Na mist... 08.07.2021, čtvrtek, 10:20

Jedeme do Baku, aneb Na mist...


Slezský stadion domovem prot... 30.06.2021, středa, 09:50

Slezský stadion domovem prot...


BLOG: Návštěva EURO - Skotsk... 23.06.2021, středa, 09:34

BLOG: Návštěva EURO - Skotsk...

Komentáře
před 6 hodinami - leprikon
k.m taky si rikam :-D
před 8 hodinami - k.m
Zlín dělá na derby nějaký nábo...
17.09.2021, pátek, 14:54 - Divák
Od tohoto zápasu jsem toho zas...
17.09.2021, pátek, 14:02 - dennyTS
👌🏻
03.09.2021, pátek, 20:50 - Fafrnek
Diky no...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace