o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video tipovačka

Rozhovor s lídrem Tribuny Sever

rozhovory neděle, 29.01.2017 20:15 - přejít do komentářů
Přinášíme rozhovor s Krasoněm, spíkrem Tribuny Sever
images/clanky/rozhovor-s-lidrem-tribuny-sever-7848.jpg

Po minulém rozhovoru (s exlídrem Bohemky Kolíkem), který sklidil mezi našimi čtenáři velký ohlas, jsme oslovili dalšího zajímavého respondenta. Nemuseli jsme jít daleko, zůstali jsme ve Vršovicích a s žádostí o rozhovor vyrazili za Pavlem, kterému se přezdívá Krasoň. Pavel se v roce 2015 postavil do čela fanoušků Slavie Praha a převzal funkci spíkra.
O Strašákovi, o nových majitelích SK Slavia Praha, o policejních problémech, ale i o spoustě ostatních dalšího jsme si s Pavlem povídali na konci ledna 2017. Zhruba 3 týdny před startem pokračování ligy.


Pavle, ty jsi v čele TS již od roku 2015, kdy jsi nahradil, v ČR jednoho z nejznámnějších spírků, Strašáka. Jak k tomu tehdy vlastně došlo a jak ses ke kormidlu TS dostal? Kde ses pohyboval předtím, než ses chopil megafonu?
Ta výměna na postu spíkra probíhala již delší dobu. Strašák nás k megafonu pouštěl zejména na venkovních zápasech, dělal tuto činnost již deset let a plánoval předání žezla mladším nástupcům. Nejdříve jsme byli dva, co se u megafonu střídali, ale nakonec jsme se domluvili, že se každý budeme věnovat jiné fan sféře na Slavii a tak jsem zůstal na stupínku sám. Předtím jsem se pohyboval po celé ultras scéně Slavie, často jsem pomáhal s choreografiemi, snažil jsem se pomáhat ve všech aktivitách TS.
Svůj první zápas jsem odspíkroval v roce 2013, kdy jsem to prostě zkusil před malou návštěvou v pohárovém utkání. Ze začátku to bylo víceméně ze srandy, ale v průběhu jsem zjistil, že mně to baví a je to to, co bych chtěl dělat.

Jaký je vlastně teď tvůj vztah se Strašákem? Vyskytuje se během zápasů v kotli a radí Ti třeba?
Můj vztah se Strašákem je velice dobrý, popsal bych to jako vztah staršího bratra s mladším. Starší bratr mladšímu pomáhá, radí, snaží se mu všemožně pomoct. Strašák samozřejmě během zápasů kotel pravidelně navštěvuje, a když něco potřebuju zkonzultovat, nebo se s něčím poradit, nejčastěji se obrátím na něj.

Necítíš se někdy maličko ve Strašákově stínu? Myslím tím třeba to, že když novináři potřebují něco od fanoušků Slavie, automaticky stále volají jemu…A jaký máš ty přístup k médiím?
Je pravda, že Strašák je v mediálním světle vidět nejvíce, ale já jsem v situaci, kdy mi to nevadí. Nevím, zda bych chtěl velkým médiím poskytovat rozhovory, jsem rád, že Strašák se za fanoušky postaví a díky němu nemusí fanoušci v očích veřejnosti vždycky vypadat jako nějaká zvěř, co chodí na stadiony dělat bordel.
Je tedy pravda, že jsem ve maličko Strašákově stínu, ale nevadí mi to.

Srovnávají Tě lidé často se Strašákem? Jak z toho srovnání vycházíš?
Občas se mi to stává, samozřejmě v diskusích na netu se často objevují názor, že byl Strašák mnohem lepší a že za něj to bylo jiné. Na druhou stranu často slyším i názory, ať si z internetových pisálků nic nedělám, že za mne to není o nic horší, než za Strašáka.

Co by se stalo, kdybys nemohl na zápas? Máš náhradu za sebe?
 Bohužel musím říct, že tahle otázka je nasnadě. Po podzimním derby jsem obviněn z výtržnictví po bitce se sekuriťákama v sektoru hostí. Z mého pohledu trošku nepochopitelně, ale bohužel při dnešním trendu dávání zákazů na fotbal hrozí podobný trest i v mém případě. Kdyby to nedejbože nastalo, spíkrování by se po dobu mého zákazu opět ujal Strašák.
Jinak se snažím být všude, na každém zápase a nestává se mi, že bych někde chyběl.Fotka uživatele Dalibor Durcak - photographer.

Co tvá přezdívka? Jak vznikla?
To už je tak dávno, že už si to vůbec nepamatuju, už je to dlouhá doba. Ale aby si nikdo nemyslel, nemá to žádnou souvislost se Strašákem, nemám být jeho opak.

Za dobu, co vedeš TS, jde Slavia vzhůru a vzhůru. Jaký je tvůj největší dosavadní zážitek?
Mezi největší zážitky patři určitě všechna derby. Jak ty domácí, tak venkovní. Lidí si v nich fandění užívají a support, dle mého, snese i evropská měřítka.
V paměti mi utkvěl i loňský výjezd do Liberce, kdy nás šlo z centra města na patnáctset slávistů, obsadili jsme tribunu a půl a bylo to fakt super.  Samozřejmě mezi největší zážitky patří i loňské výjezdy do Evropy.

A na to jsem se právě chtěl zeptat. Po dlouhé době se Slavia podívala do pohárové Evropy. Panuje spokojenost s tomhle ohledu, co se týče evropských vystoupení?
Domácí zápasy s Tallinem i s Rio Ave byly super, ať už se to týče návštěvy, či fandění. To bylo jedno z nejlepších za celou sezónu. Super jsem si užil i výjezdy do Evropy, účastnil jsem se všech tří. Nejpozitivněji bych hodnotil výjezd do Tallinu. Dorazilo tam hodně slavistů na to, že se jednalo teprve o druhé předkolo EL a soupeře jsme se dozvěděli týden předem…Jediné, co trošku kazí naše vystoupení v Evropě jsou naše výjezdové počty v Portugalsku, kde nás bylo pouhých 7 desítek a i v Bruselu mohl být počet Slavistů vyšší, i když po domácí prohře 0:3 se asi není čemu divit.Fotka uživatele Dalibor Durcak - photographer.Fotka uživatele Dalibor Durcak - photographer.

Máš vysněnou destinaci v Evropě, kam by ses chtěl se Slavií podívat?
Těch destinací je spousta, které bych chtěl se Slavii objet. Zejména mne láká Balkán, podívat se se Slavii do Srbska, či do Chorvatska, ale zároveň mým největším přáním jsou blízké destinace, kam by vyjela velká masa slávistů – Vídeň, Mnichov, tak abychom ukázali TS celé Evropě v tom nejlepším světle.

Jak bys zhodnotil sešívaný podzim 2016? Ze stran supportu, choreí, výjezdů…Kde panuje spokojenost a kde vidíš mezery?
Tak mezery vidím ve všech uvedených. Co se týče choreografií, myslím, že jsme se vytáhli především ve 3 domácích evropských zápasech.
Naše produkce se samozřejmě stále zdokonaluje a zdokonaluje, nicméně máme stále spoustu rezerv a určitě v tomto ohledu ještě nejsem tam, kde bychom chtěli být.
Co se týče supportu, tak tam byly některé horší, některé lepší zápasy. Mezi ty lepší řadím zase evropské zápasy, ty slabší byly domácí zápasy, kdy nefandil celý sever, to fandění někdy není úplně takové, jaké by mohlo být, když přihlédneme k tomu, že se nás na TS schází kolem tří tisícovek. Doufám, že na jaře bude efektivita fandění vyšší a na TS budou chodit lidi, kteří chtějí po dobu zápasu fandit, nejenom se dívat na fotbal.
Výjezdů se v poslední době zúčastňuje stále větší počet slávistů, ale i zde máme stále na čem pracovat, protože v porovnání třeba s FCB nejsou naše počty úplně ideální.Fotka uživatele Dalibor Durcak - photographer.Fotka uživatele Dalibor Durcak - photographer.


Slavii jsou občas vytýkány dvě věci, které jsem zaznamenal a ty jsi to teď trošku nakousl. První je až přílišné používání ozvučení sektoru, kdy je kolikrát tvůj hlas vycházející z repreduktorů slyšet více než zpívané chorály….
To ozvučení je slyšet zejména v TV, kdey je bohužel ruchový mikrofon televize umístěn mezi oběma reproduktory naší aparatury. Ty reproduktory samozřejmě neumisťujeme podle televize, ale tak, abych byl, co nejvíce slyšet na TS. Pokud to někdo hodnotí jen podle televize, může to klamat.
Často jsem tedy slyšet i na ostatních tribunách v Edenu, nicméně na TS, kde je samozřejmě největší hluk, mám často odezvy takové, že reproduktory nejsou pořád tak nahlas, abych byl zřetelně slyšen.

A druhou, občas vytýkanou věcí, jsou nedotažené choreografie, kdy na někoho mohou působit, jako odbyté…
Proti některým dalším českým táborům jsou naše chorea rozměrově opravdu o dost  větší, tím pádem se tam některé detaily dělají o dost hůře. Nevím přesně na které choreografie narážíš, ale nemyslím, že bychom naše choreografie odbývali.

Během domácích zápasů jsou vídáni i další kluci s megafonem stojící v polovině sektoru a hecující kotel. V čem to skrývá výhodu?
Ano, skutečně tam stojí dva kluci s megafonem a na tomto místě jsem i já přes rok stával. Můžou pomoct strhnout horní část tribun, ke které to mají blíže než já, určitě je bližší kontakt s fanatikem, který to hecuje ku prospěchu věci. Dokáží strhnout ty části tribunu, ke kterým já mám dál a nemohu se celou dobu věnovat té jedné části, které se pak věnují oni. Pomáhá to našemu supportu.
Fotka uživatele Dalibor Durcak - photographer.

Necháš čtenáře trochu nahlédnout pod pokličku? Jak to máte na Slavii s tvorbou choreografií? Kolik lidí se na tvorbě podílí, jak mají rozdělené úkoly, a chodíš ještě malovat ty osobně?
Choreografie většinou malujeme už několik dní/týdnů před zápasem. Ale těch lidí, kteří se na choreografií podílejí není takový, jaký bychom chtěli. Často výroba choreografie závisí na 4 lidech, kteří se o výrobu starají pořád dokola. Vyjímkou samozřejmě bývají derby, případně zápasy s Baníkem. Já sám se výroby choreí už tolik neúčastním, pomáhám spíše s přípravou choreí na stadionu před zápasem.

Co klub? Nemluví Vám do vašich prezentací?
Klub nám při našich prezentací nechává volnou ruku.

Jaké máte vlastně aktuálně vztahy s klubem a jak se ty osobně díváš na postavu, pro někoho možná kontroverzního, pana J. Tvrdíka?
Od té doby, co je ve Slavii nové vedení, máme s klubem velice dobré  vztahy, snaží se nám ve spoustě věcí vyjít vstříc a to i ve věcech, ve kterých nám dříve vedení vstříc nevycházelo. Pořádají se spousty zajímavých akcí pro fanoušky a jsem velmi rád, že v současné době jsou vztahy na trase vedení – TS  takové jaké jsou.
Co se týče pana Tvrdíka, já sám s ním určitě žádný problém, naopak. Myslím si, že toho pro SKS udělal opravdu dost, po dlouhých letech do ní dokázal přivést i důstojného partnera. Domnívám se, že stejně tak to cítí i většina TS. Nicméně najdou se i tací, kterým pan Tvrdík nepadl do oka. Ti jsou ale určitě v minoritě.

Na Slavii se často používá pyrotechnika. Nebudu se Tě ptát, zda jsi pro nebo proti používání pyra, to patří na jiný server, ale zeptám se na používání pyra na TS a následné pokuty od DK FAČRu. Jak se na to tváří vedení klubu, které musí platit nemalé částky a ovlivňuje to vaše vztahy?
Je pravda, že pokuty od FAČRu jsou v letošní sezóně opravdu vysoké, až neúměrné k tomu, že dojde k použití pár světlic. Vedení klubu nás samozřejmě tlačí a musí tlačit k tomu, abychom používání pyrotechniky co nejvíce omezili. Protože krom tučných pokut hrozí bohužel i uzavírání sektorů, respektive celého stadionu. Myslím si, že se musí najít nějaká zlatá střední cesta, abychom neměli uzavřený Sever, popřípadě celý Eden, ale zároveň ukázali, jak se dokážeme i pomocí pyrotechniky prezentovat.Fotka uživatele Dalibor Durcak - photographer.

Nedávno jste představili novou podobu Vašich internetových stránek, ale v poslední době se mi zdá, že aktivita zde klesá. Proč to tak je?
To je určitě pravda. Z velké části je to kvůli tomu, že v současné době uživatelé internetu preferují především sociální sítě, na kterých naše aktivita pořád vzrůstá a vzrůstá a já myslím, že je to lepší komunikační prostředek, než internetové stránky. Ideální by ovšem bylo, kdyby šlapaly jak sociální sítě, tak i internetové stránky, nicméně toho času taky není tolik a musíme si ho rozvrstvit tak, aby zbyl čas i na jiné věci...

Máš mezi fotbalisty nějakého oblíbeného? Někoho, kdo by měl speciální vztah s fanoušky?
Své oblíbené fotbalisty mám, patří k nim třeba Honza Bořil, nebo Tonda Barák, kteří se chovají k fanouškům opravdu hodně vřele. Zejména Honza Bořil se ukázal ve skvělém světle v Tallinu, kde v nás po nepovedeném zápase vybuchly zase a šli jsme si to vyřídit s hráči přímo na hřišti, kdy Bořil zůstal jako jediný stát a postavil se k tomu čelem jako chlap mluvil s náma o tom bez výmluv a narovinu.
Mezi mé další oblíbené hráče patří samozřejmě Milan Škoda, který ve Slavii prožil ty nejhorší doby. I přesto, že byl velice žádaným zbožím, nejen pro české kluby, které na tom byly svého času mnohem lépe.
Co se týče bývalých hráčů Slavie, tak mým nejoblíbenějším není nikdo jiný než Martin Latka, který je opravdu velký slávistický srdcař a charismatický chlap. Doufám, že až skončí s aktivní fotbalovou kariérou, tak se do Slavie vrátí, ať už v jakékoliv funkci.

Sleduješ práci ostatních spírků v republice? Inspiruješ se někým? Koho uznáváš?
Práci ostatních spíkrů v ČR moc nesleduji, mou největší inspirací a vzorem na tomto místě je můj předchůdce Strašák.

A jaký je tvůj osobní názor na českou fotbalovou fan scénu?
Myslím, že se v očích mnoha českých fanoušků hodně podceňuje. Určitě má své jméno v Evropě. Samozřejmě nejsme na takové úrovni jako jsou teď třeba na Balkáně nebo v Polsku, ale myslím, že naše scéna je jedna z těch lepších evropských. Naším velkým mínusem je menší počet táborů s větší fanouškovskou základnou a tím pádem i menší počet zápasů, kdy jeden tábor nemá na druhé straně žádnou konkurenci.Fotka uživatele Dalibor Durcak - photographer.

Co Tě na podzim 2016 na českých tribunách zaujalo?
Přiznám se, že mne hodně baví sledovat Chachary ve druhé lize, zejména na jejich výjezdech, kde se prezentují opravdu slušnými počty. Bavilo mne i sledovat Slezské derby, kde se oba tábory prezentovaly dobrým fanděním.
Na druhé straně si myslím, že je vidět stále větší a větší propad fanoušků Plzně a to i přesto, že jsou na prvním místě v tabulce.
V neposlední řadě se taky musím pozastavit nad propadem české chuligánské scény, když za celý podzim neproběhl snad žádný střet ve formátu větším než 20 na 20.

S jakými cíli, s jakými představami, a s jakými plány vstupuješ do další poloviny soutěže?
Tak představy mám takové, že na jaře bych chtěl vidět minimálně dvakrát vyprodaný Eden. Chtěl bych, aby zmiňovaná efektivita fandění na TS byla výrazně vyšší a dokázali jsme, že jsme na tribunách v tuzemsku jedničkou.
Jsem taky hodně zvědavý, co mohu očekávat od výjezdů, věřím, že naše počty vzhledem k boji o titul, enormně vzrostou. Moje největší očekávání, co se týče výjezdů směřuji k tomu poslednímu, do nedaleké Boleslavi. Pokud v té době budeme hrát o titul, tak nevěřím, že naši invazi to město „přežije“ :-)
Věřím tomu, že na jaře se tribunách budou dít opravdu velké věci a atmosféra na zápasech Slavie bude vskutku elektrizující.Fotka uživatele Dalibor Durcak - photographer.

Na závěr patří velké poděkování, že sis našel čas na tento rozhovor, přání hodně štěstí a sil do jara 2017 a samozřejmě je tady prostor pro tebe k tomu vyjádřit se, nebo vzkázat cokoliv na závěr.
Chtěl bych určitě poděkovat za rozhovor, chci Vám taky popřát hodně štěstí, ať Vaše aktivita stále stoupá a stoupá a můžeme vše sledovat z první ruky a všem fanouškům bych chtěl vzkázal, aby se nenechali znechutit některými praktikami FAČRu a Policie a navštěvovali naše stadiony v hojném počtu a nezůstávali doma u TV.
Fotbal není jen koníček, je to smysl života.

Autor: DD

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • FC Baník Ostrava Mat1922 05.02.2017, neděle, 15:11 + 0 - 0
  Strasak nejlepsi?:-D Mozna az vyhraje konkurs do komparsu na roli 36 stojiciho muze ve fronte na smartphony v ordinaci v ruzove zahrade.
 • SK Slavia Praha vojty 04.02.2017, sobota, 08:51 + 0 - 0
  mira: Prosimtě, ty už to přestaň brát. Škodí ti to.
 • FC Slovan Liberec mira 02.02.2017, čtvrtek, 08:36 + 0 - 2
  Carcass- ten rozdil je obrovsky, Liberecka firma zamastnava X let spousty lidi v okoli, takze to je localni zruda. Slovan nikomu nedluzi a nedluzil x let, 3 tituly pohary, projeta evropa krizem krazem. O tom se muze sposte klubu jenom zdat tvl. Jestli byl ve strane je mi fuk. Tak ho meli zavrit. A ze byl za komousu sef lagru je blbost mel nastarost prodej a s veznema se do styku nedostaval. Pri prevratu mel dobre info a vedel za kym jit. Jeho vnuk hraje za Slovan, takze skoro rodinej klub. :-D Liben- Rika nekdo kdo si zve Smacka do fanzony a song se strasakem udela Peca ha ha ha asi takovy stejny jsou v Lbc levicaci. Plus jsem si 15 let nevsiml zadny ultras vlajky u nisy. Co to je ultras? V italii hazou skutry a litaj pasky, tady malujou obrazky. Jde asi o to jak kdo ultras vnima. Vubec si dam pest ze sem pisu , koupim si N, north faceku a budu super ultra mrda
 • SK Slavia Praha libeň 01.02.2017, středa, 20:58 + 0 - 0
  s bonzováním jsem se potkal spíš u jiných táborů, ale ta levota tam je ;)
 • FC Slovan Liberec FCS 01.02.2017, středa, 12:36 + 0 - 0
  A nezapomeň napsat jaký jsme všichni levičáci a bonzáci ;)
 • FC Slovan Liberec FCS 01.02.2017, středa, 12:34 + 0 - 0
  Slávista je obeznámen se situací ultras u Nisy stejně asi jako já se situací na Severní :D
 • SK Slavia Praha libeň 31.01.2017, úterý, 22:50 + 0 - 0
  no ultras liberce jsou kapitola sama o sobě
 • FC Slovan Liberec FCS 31.01.2017, úterý, 19:10 + 0 - 0
  Kvůli věrnosti k milovanému Slovanu jsme ovce?
 • Slezský FC Opava carcass 31.01.2017, úterý, 17:01 + 3 - 0
  mira - vysvětli mi, prosím tě, jaký je rozdíl mezi čínským majitelem, který do Slavie pumpuje prachy a snaží se ji dostat na slušnou evropskou úroveň a třeba takovým soudruhem Karlem, což je jedna z největších komunistických zrůd, která si z Liberce dělá dojnou krávu a z jeho fans pokorné ovce. Díky za vysvětlení.
 • FC Slovan Liberec mira 31.01.2017, úterý, 14:34 + 0 - 0
  Tomass11- v prvni rade to je muj nazor a ne liberce, zadruhy taky v dost vecech souhlasim s davem ono se to totiz nevylucuje, zatrti pisu ze se mi znechutil klub, proti ultras nic nemam. A o ultras v Lbc je to na dyl a nato nemam cas. Mozna jindy.
 • bez klubu M_JP 31.01.2017, úterý, 10:04 + 2 - 0
  "...v současné době uživatelé internetu preferují především sociální sítě, na kterých naše aktivita pořád vzrůstá a vzrůstá..." Jo, to je teda pravda.
 • SK Sigma Olomouc Tomaas11 30.01.2017, pondělí, 22:46 + 0 - 0
  Souhlas s dave.fsp. A co se týče co dočinění s ultras, tak zrovna Liberec nemá moc co vyčítat.
 • FC Baník Ostrava Stuart 30.01.2017, pondělí, 22:05 + 1 - 0
  "Proti některým dalším českým táborům jsou naše chorea rozměrově opravdu o dost větší, tím pádem se tam některé detaily dělají o dost hůře."... Naprosto dementní výmluva. Všechno jde. Musí se jen chtít. http://www.chachari.cz/gallery/images/Banik_A/08__Sezona_14_15/15_05_30_Bazaly/P1150365.JPG
 • SK Slavia Praha dave.fsp 30.01.2017, pondělí, 17:49 + 0 - 0
  Hlavně ale všechna čest Daliborovi, že rozhovor domluvil a zrealizoval!
 • SK Slavia Praha dave.fsp 30.01.2017, pondělí, 15:32 + 2 - 0
  @Mira: Je to tvůj názor a chápu jej, ale ze svého vlastního pohledu musím říct, že s tím alespoň zatím nějaký veliký problém nemám. Samozřejmě prodej klubu zahraničnímu vlastníkovi je součást kolotoče tzv. moderního fotbalu, ale z pohledu běžného slávisty to byla předtím ještě větší srágora - neprůhledná majetnická struktura, kdy dlouho nikdo ani nevěděl, komu který podíl v klubu vlastně patří, soudní spory s vlastníky stadionu, kteří dokonce Slavii sami žalovali, úniky peněz v řádech milionů neznámo kam, zhoršující se vztahy s fanoušky a tak dále. To se ti měla Slavia znechutit už dávno a ne až teď. Navíc to všechno je pro mne mnohem horší projev moderního fotbalu - pokud už to chceme posuzovat touto optikou -, než to, že si nás koupil někdo ze zahraničí - a být to třeba francouzská firma, tak se z toho podle mne tolik nedělá. Samozřejmě je k ničemu rozhazovat peníze, kde se dá, jen proto, že můžeme, ale fotbal dnes bohužel je a asi vždy bude hlavně o penězích, kdo je nemá a nedá, ten se na špici dlouhodobě neudrží. Štve mě to také, ale není to problém Slavie, ale celého tohohle sportu, který mne především tím mamonem neskutečně vytáčí týden co týden, jen se bez fotbalu bohužel neobejdu. Říká se, že ryba smrdí od hlavy, ale fotbal smrdí celý odshora dolů, stačí se podívat, jak se uplácí a čachruje s výsledky v krajských soutěžích. A srovnávat naši situaci s některými kroky Red Bullu ukazuje buď neznalost problematiky, nebo přespříliš emotivní reakci, na takovou úroveň jsme si zatím nesáhli.
 • Zbrojovka Brno Torino FC!!! 30.01.2017, pondělí, 15:04 + 0 - 0
  Mira: Jasně, je to Tvůj názor a někdo s ním bude souhlasit a někdo ne. To je v pořádku ;o). Myslím však, že je úplně jedno, kdo je vlastník klubu,jde o to, zda je to ku prospěchu klubu či ne. Jediné co by mne osobně dost vadilo,by byla změna klubových barev a nějaké opravdu hloupé logo klubu. No a asi bych nebyl moc nadšený z politiky a náboženství. Celkově.
 • FC Slovan Liberec mira 30.01.2017, pondělí, 12:13 + 5 - 1
  Nezlobte se na me, ale Slavie jako klub se mi tezce znechutila. Nema to co delat s ultras atd. Prvni ceskej klub uz je cinskej. Kdyz mel problemy Banik nikoho to nezajimalo, kdyz Slavie tak to resili skoro ve vlade. Tahle paka na Cinany pres politiku je mi k zbliti. Tohle neni moderni fotbal? Vzdyt je to mozna horsi nez Redbull. Evropu jste hrali taky jen diky Peltovi, kterej pustil pohar kvuli Cinanum. Ted zkupujete vsechno co jde, ano cpete do fotbalu prachy z kterych dalsi kluby zijou ok, ale prome to je presne ten vysledek moderniho fotbalu. Nemusite hned psat ze ten to a tamten to delal driv a bla bla o tom to neni.
 • Zbrojovka Brno Torino FC!!! 30.01.2017, pondělí, 10:28 + 0 - 0
  Jeee :o), tady to ale krásně ožilo ;o). Je vidět :o), že se blíží liga :o) a všichni se moooc těšíme :o). Mně osobně zaujala spíše zmínka o Kybym, za mne je to jedno z těch, co má hodně rozumné názory na věci okolo fotbalu 👍.
 • FC Baník Ostrava cldlls 30.01.2017, pondělí, 09:05 + 1 - 0
  No co k tomu dodat, pro mě pěkný článek, rád bych takový viděl klidně od všech spíkrů z naší scény ;) Je mi jasné, že si tady zase všichni budou ukazovat kdo ho má většího, to prostě k diskuzím patří. Jen co se týče toho výroku o nejznámějším spíkrovi, nebýt nějakých mediálních článků tak ani netuším kdo to strášák je, takže už jen díky tomu ho nelze brát jako nejznámějšího, spíše bych ho bral jako jediného kdo byl schopen vystoupit do medii apod. Každý tábor má nějakou svou modlu, jak už to bylo zmiňováno tady, u nás asi Kyby, sám si pamatuju jako mládežník, že jsem k němu vzhlížel jako k modle, to samé Hrnek, který byl schopný na loučení s Bazaly rozeřvát jak kotel tak přilehlé sektory jen hlasem i když měl megafon v ruce, tak ho ani nepoužil ... prostě každý má svoje, každý má svoje problémy, každý má svoje přednosti... myslím, že to shrnul objektivně, což některým asi celkem chybí ... konec šmitec ať se Vám daří pánove
 • FC Baník Ostrava FRmarkEE 30.01.2017, pondělí, 07:17 + 0 - 0
  Robin : na největší plachtu Baníku se nikdo neptal , to ,že jsou kluci (a holky) z FCB suverenně nejlepší ví všichni , není třeba to všude psát a dokazovat :)... Navíc Srnkys jen odpovídal na dotaz
 • SK Slavia Praha dave.fsp 30.01.2017, pondělí, 00:16 + 0 - 0
  Zebe, ne že bych mu viděl do hlavy, ale Pavel v rozhovoru neříká nic o číslech ani konkrétně o Srbsku, tak se na to zbytečně nesoustřeď. Je pravda, že návštěvnost některých klubů z balkánských zemí je naprosto žalostná, ale snad sám uznáš že např. zápalem do fandění české fans v lecčems převyšují a tam, kde lidi chodí ve slušných počtech, je support na dobré úrovni. Navíc ta koncentrace fans kolem pár velikých klubů je dána mnoha faktory, mimo jiné historicky ještě z dob Jugoslávie, ale to by bylo také na dlouhé povídání a jistě o tom sám nějaké povědomí máš. Polsko je snad bez diskuse.:-)
 • FC Baník Ostrava RobinChacharos 29.01.2017, neděle, 23:25 + 0 - 0
  Wau vy jste měli 60x30? :D pokud si památuju na opavě jsme měli 200x20 tak nějak :D rekord už nevím přesně.
 • AC Sparta Praha Zeb Youth Firm 29.01.2017, neděle, 22:41 + 0 - 0
  Srnkys: Děkuji za rozmery a fotku. A pro ty co moc nechapou narazku na Srbsko tak zde davam skopirovane udaje z teto stranky, sice z roku 2013, ale jen pro predstavu SRBSKO - 3.458! Při přihlednutí k faktu, že se v Srbsku nacházejí 2 populární kluby s obrovskou fans základnou - Partizan a CZ, je toto číslo asi zklámáním. Nejvíc lidí chodí tradičně na CZ Bělehrad, 16.221, nejmíň pak na jejich městského ,,rivala,, OFK Bělehrad - 621 zuřivců.
 • SK Slavia Praha Srnkys 29.01.2017, neděle, 22:34 + 0 - 0
  Zeb Youth Firm: http://i39.tinypic.com/w8wadj.jpg 60x30 m
 • SK Slavia Praha dave.fsp 29.01.2017, neděle, 22:34 + 0 - 0
  Tvl, Besťák má pravdu, jestli si tady teď budou sparťani a slávisti poměřovat pinďoury ohledně velikosti a kvality optických prezentací, tak si asi především všichni chachaři a klokani, co před spaním vlezou na net, nachčijou smíchy do gatí. Rezervy mají oba týmy a na výši určitě nejsme ani my, ani Sparta. Tu výtku s Balkánem jsem asi úplně dobře nepochopil, ale očividně nikdo krom Zeba. A ohledně toho, který spíkr má kde jaké jméno, je to dost subjektivní a není s podivem, že se to bude lišit podle klubové příslušnosti a i podle věku, přeci jen do kotlů chodí široká škála lidí. Ohledně toho byste se tu mohli dohadovat bezvýsledně několik hodin.
 • FK Teplice Bešťák-S15 29.01.2017, neděle, 22:31 + 1 - 0
  Popcorn v mikrovlnce, kafe už teče z espressovače - tohle bude zábavná dlouhá noc plná válek v diskuzi a nevidění si na špičku vlastního nosu :)
 • AC Sparta Praha Zeb Youth Firm 29.01.2017, neděle, 22:26 + 0 - 0
  Zrovna já ten zákaz dostal :D a není to pro mě první trest :D a pro mnohé taktéž ne, a jediné co jsem od Vás chtěl byli rozměry MALOVANÉ PLACHTY, a ano první odkaz na Tifo je mnou myšlená plachta. A zametat si pod vlastním prahem, nech laskavě na nás.. PS: zmíňka o táborech v Srbsku zřejmě nikdo z Vás nepochopil, takže to nemá moc cenu rozebírat. :D A ano já zrovna mám zapotřebí tady brečet. Kdybys nebyl jenom Plas a měl nakonci ještě písmenko T tak mě moc dobře znáš a víš, že já zrovna moc slz neuroním... :D
 • SK Slavia Praha Tulák 29.01.2017, neděle, 22:23 + 1 - 0
  Zeb: Já doufám, že si teď tady nebudeš zkoušet porovnávat pinďíky a chtít porovnávat tvorbu SKS s váma, je asi jasný, že je to momentálně téma o ničem.. U rudejch by jste se kromě fandění taky mohli naučit co je to respekt a pokora. To že si Krasoň nehraje na borce a otevřeně uznává Strašáka mi příjde vcelku logický, má něco za sebou.
 • bez klubu plas 29.01.2017, neděle, 22:17 + 0 - 0
  Zebe, kde se v tom rozhovoru píše o 25 táborech s 88 tis. fanatiky? Nebo lezení z prdele je podle mě úplně mimo mísu. Přijde mi to spíš jako brečení z tvé strany, ač teda nechápu důvod, kór když je druhá část tvého jména taková jaká je. Jestli je to nevraživost, tak ok, ale jinak.. Frydečaku, zejména pro mladší generaci a lidi nepohybující se kolem Baníku a Sparty bych řekl, že je Strašák ve známosti na prvním místě ;)
 • SK Slavia Praha Krasoň1892 29.01.2017, neděle, 22:06 + 4 - 0
  Zeb: Zrovna ty moc dobře víš, kolik podobných zákazů (i když krátkodobých) dostalo členů vaší skupiny právě po prvním obvinění a jak dlouho potom o těchto zákazech všude na sociálních píšou… A já sám zase moc dobře vím, kolik je takových lidí se zákazem na SKS. Co se týče náhlé ztráty zájmu o fotbal lidí ve věku 20 – 25 let poté, co byli 1 a půl sezóny nejaktivnějšími na snad celé scéně – zameťte si nejprve před vlastním prahem ;-) S tím Balkánem jsem nic takového neřekl, naopak jsem řek, že v očích mnoha českých fanoušků je naše fans scéna podceňována a že jedním z našich největších mínusů je malý počet táborů s větší fanouškovskou základnou. Co se týče vašich větších plachet – doufám, že nemyslíš tuhle (http://www.ultras-tifo.net/images/stories/2016/3/Sparta-Slavia/Sparta-Slavia-1.jpg ) nebo třeba tuhle ( https://www.o2sport.cz/wp-content/uploads/2016/09/sparta-choreo.jpg ) „parádu“. Na toto téma ale rozhodně nebudu nikomu nic dokazovat, my jsme prostě lepší. Taky asi nejsem objektivní
 • FC Baník Ostrava Frydečak 29.01.2017, neděle, 21:49 + 2 - 1
  Tak nejznámějším spíkrem byl a nadlouho ještě zůstane (a to nejen v hlavách chacharů), Kyby. Dále bych si dovolil jmenovat ještě dalšího, který je známější než výše uvedený a to Bergy ze sparty. Jakýpak strašák, pro krista?!
 • 1.FC Slovácko Da chuj 29.01.2017, neděle, 21:48 + 0 - 0
  Stim FACR a policii to vystihl
 • AC Sparta Praha Zeb Youth Firm 29.01.2017, neděle, 21:38 + 1 - 0
  PS: ještě bych poprosil tady speakra či někoho jiného z té slavné TS aby mi tady napsali rozměry největší malované plachty na severní tribuně. Děkuji na Letné to byla plachta o rozměrech 35x20m a to na jarní derby 2016. A opakuji MALOVANÉ PLACHTY, nemyslím tím kartoniádu...
 • AC Sparta Praha Zeb Youth Firm 29.01.2017, neděle, 21:33 + 4 - 1
  Asi nebudu objektivní :D ale příjde mi, že odpovídá malé dítě, který má první průser na fotbale a už vidí zákazy. Samozřejmě znám případ justice z Velké Británie kde fanoušek dostal natvrdo x let, po první rvačce. Ale česká justice díky bohu ještě není tak daleko. Ale zpět tady ke speakrovi, jak můžeš napsat: naše chorea rozměrově opravdu o dost větší, tím pádem se tam některé detaily dělají o dost hůře? Přitom každý normální člověk ví, že čím větší plachta tím více se ztratí detaily. A s tím balkánem kde je 25 táboru o základně 88tis. fanatiků by mě taky zajímalo kde si k tomu přišel :D. Byl bych rád kdybys mi tady výjmenoval alespoň 5 táborů ze Srbska, který mají velkou základu fanoušků. A to že si ve stínu mediálního Strašáka :D tak mu zkus vylézt z prdele a možná jednou budeš větší jak on. Teda pokuď nedostaneš zákaz, a najednou o fotbal ztratíš zájem... PS: omlouvám se všem, kterým píšu ať tady nenadávají na slávisty, ale pod tento rozhovor jsem musel něco napsat...
 • bez klubu ringla 29.01.2017, neděle, 21:32 + 0 - 0
  Dobrej rozhovor, vic takovych :)
clbannerVidea

Choreo a pyro Trnavy v zápase s Žilinou


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
BLOG: Návštěva dětského domo... 14.09.2021, úterý, 08:09

BLOG: Návštěva dětského domo...


Jedeme do Baku, aneb Na mist... 08.07.2021, čtvrtek, 10:20

Jedeme do Baku, aneb Na mist...


BLOG: Návštěva EURO - Skotsk... 23.06.2021, středa, 09:34

BLOG: Návštěva EURO - Skotsk...

další články >
Vlajkonosi.cz
VLAJKONOŠI vzhůru na dvojzápas do Č. Budějovic! 26.08.2021, čtvrtek, 14:50

VLAJKONOŠI vzhůru na dvojzápas do Č. Budějovic!


VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019, pátek, 21:15

VLAJKONOŠI v Chomutově


Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova! 09.11.2019, sobota, 09:57

Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova!

více na www.vlajkonosi.cz>
Hooligans.info
Ve Zlíně oslava Lasoty, výhru však slavila Sparta 27.09.2021, pondělí, 23:40

Ve Zlíně oslava Lasoty, výhru však slavila Sparta


Oslava Novojičínska a vzkaz Sektoru1905 politikům 26.09.2021, neděle, 08:26

Oslava Novojičínska a vzkaz Sektoru1905 politikům


Žižkov tempo! Remízové malé derby okořenilo pyro 25.09.2021, sobota, 20:14

Žižkov tempo! Remízové malé derby okořenilo pyro

více na www.hooligans.info>
Fanaticky.cz
Ve Zlíně oslava Lasoty, výhru však slavila Sparta 27.09.2021, pondělí, 23:40

Ve Zlíně oslava Lasoty, výhru však slavila Sparta


Oslava Novojičínska a vzkaz Sektoru1905 politikům 26.09.2021, neděle, 08:26

Oslava Novojičínska a vzkaz Sektoru1905 politikům


Žižkov tempo! Remízové malé derby okořenilo pyro 25.09.2021, sobota, 20:14

Žižkov tempo! Remízové malé derby okořenilo pyro

více na www.fanaticky.cz>
Nejčtěnější články měsíce
Jedeme do Baku, aneb Na mist... 08.07.2021, čtvrtek, 10:20

Jedeme do Baku, aneb Na mist...


Slezský stadion domovem prot... 30.06.2021, středa, 09:50

Slezský stadion domovem prot...


BLOG: Návštěva EURO - Skotsk... 23.06.2021, středa, 09:34

BLOG: Návštěva EURO - Skotsk...

Komentáře
27.09.2021, pondělí, 14:29 - johankarl
to Hagen : přesně tak to je, l...
26.09.2021, neděle, 15:18 - chachar007
TO: Hagen..až mě děsí jakou má...
26.09.2021, neděle, 13:39 - Hagen
Podívej se, jaké jsou návštěvy...
26.09.2021, neděle, 10:02 - chachar007
Super chorea, ale kurva 7K ? p...
22.09.2021, středa, 09:57 - pepky
Vše nej nej nej...❤ ...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace