o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Známé kluby bez fanoušků – Puskas Akademia

úterý, 16.02.2021 - přejít do komentářů
Vesnice, která má 1688 obyvatel a vyrůstal v ní maďarský premiér Orbán...
/titleImg/zname-kluby-bez-fanousku-puskas-akademia/1/9684.jpg?width=570

V předposledním díle naší série o známých klubech bez fanoušků se podíváme do Maďarska. Jméno Ference Puskase, legendy maďarského fotbalu, je známé po celém světě. Nicméně, nenechte se zmást, klub Puskas Akademia nemá s tímto vynikajícím útočníkem nic společného.

Ferenc Puskas byl odchovancem budapešťského Honvedu, Puskas Akademia byla zřízena jako farma Videotonu Székesfehérvár (dnešní název MOL Fehervár).

Podobně jako u istanbulského Basaksehiru, o kterém jsme psali v prvním díle, i zde hraje hlavní roli v klubu provázanost s maďarskou politikou. Mužstvo Puskas Akademia totiž sídlí ve vesnici Felcsút, která má jen 1688 obyvatel! Zde vyrůstal jak současný maďarský premiér Viktor Orbán, tak i majitel Akademie a velký přítel Orbána, Lőrinc Mészáros, mimochodem nejbohatší muž Maďarska.

Pod vedením tohoto dua se Puskas Akademia probojovala v sezóně 2012-2013 do první ligy, nicméně jednalo se ještě o epizodní roli. Mészáros se poté rozhodl připravit klub na další postup do nejvyšší soutěže po všech směrech. Začal s rekonstrukcí Pancho Areny, domovského stánku Puskas Akademie. Celý stadion nechal kompletně zastřešit a vybudovat nové tribuny. Kapacita stadionu byla stanovena na 3816 sedících diváků, což je sice malé číslo, nicméně stále více jak 2krát větší, než je počet obyvatel Felcsútu. Celkové náklady na rekonstrukci se vyšplhaly na 12,5 milionu eur.

Po další investici, tentokráte do kádru, přišel také další postup v sezóně 2016-2017. Hned po návratu do ligy se podařilo tomuto klubu postoupit do finále Maďarského poháru (prohra na penalty s Ujpestem). Už o dva roky později skončila Puskas Akademia v lize na třetím místě a zahrála si také předkolo Evropské ligy, kde však neuspěla proti švédskému Hammarby.

Tento rok (únor 2021) se Puskas Akademia opět drží na třetím místě, když jenom o skóre zaostává za druhým MOL Fehervárem (ano, právě MOLu měla být Puskas Akademia farmou).

Zatímco v ostatních dílech jsme mohli nabídnout alespoň nějaké fotky fanoušků, v dnešním díle bohužel nemáme kde brát. Fanoušci Puskase totiž prakticky neexistují (průměrná návštěva něco málo přes 1000 lidí), o ultas ani nemluvě.

Samozřejmě i po celém Maďarsku je Puskas Akademia zesměšňována. Například na skoro všech fanouškovských webech maďarských táborů ani v tabulce nenajdete název Puskas Akademia, ale jen Felcsút. Fanoušci Debrecenu či Mezőkövesdu pak umísťují při domácích zápasech do sektoru hostů figuríny či dřívka s domnělými fans Puskas Akademia.

Atmosféra na domácích zápase Puskas Akademia neexistuje, venku jsou to samé výjezdové nuly.

Jak už bylo řečeno, fotky fanoušků dnes nečekejte, proto zařazujeme jen fotky a video stadionu, který je díky Orbánovým a Mészarosovým penězům opravdu architektonickým skvostem.

Autor: RadekN

ze světasvět hooligans

clbannerVidea

Atmosféra při zápase mezi pražskou Slavií a ostravským Baníkem


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
BLOG FANOUŠKŮ: Za kulturou n... 15.02.2024

BLOG FANOUŠKŮ: Za kulturou n...


BLOG FANOUŠKŮ: Už při cestě ... 30.10.2022

BLOG FANOUŠKŮ: Už při cestě ...


Oslavy 100 let klubu v Ostra... 13.07.2022

Oslavy 100 let klubu v Ostra...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Uzavřený sektor Chacharů v z... 14.02.2024

Uzavřený sektor Chacharů v z...


Dámy a pánové, tady jsme krá... 13.02.2024

Dámy a pánové, tady jsme krá...


ZLÍN - Hlavní město Zlínskéh... 19.02.2024

ZLÍN - Hlavní město Zlínskéh...

clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace