o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

SUPPORTERS DENÍK 4/2019

pátek, 03.05.2019 - přejít do komentářů
Čtvrtá fotbalová rekapitulace roku 2019 (měsíc DUBEN)
/titleImg/supporters-denik-42019/1/8824.jpg?width=570

Vážení čtenáři, fanoušci, ultrasáci, chuligáni i běžní návštěvníci fotbalových stadionů, vítejte u 4. letošního SUPPORTERS DENÍKU, který mapuje události uplynulého měsíce dubna 2019.

Duben byl pro fotbalového fanatika poměrně náročný, událostí bylo mnoho. Ať už se jedná o Slavii v Evropské lize, nebo zápasy domácího MOL Cupu, či události v lize. Odehrála se hned dvě pražská derby, Podještědské derby a Slezské derby. O zajímavé zápasy nebyla nouze.

Vše podstatné se snažíme mapovat v následujícím článku. Pokud nám zde něco chybí, nebojte se napsat, rádi doplníme.

Příjemné čtení, kluci a holky.


1. 4. 2019
„Novinář“ Prokop Vodrážka z Deníku N si na twitteru postěžoval na „rozervavace“ Tribuny Sever, který si během utkání Slavie s Libercem u mladého libereckého brankáře s vietnamskými kořeny objednal Menu45 bez koriandru. Snad ani nemusím psát, jaký obrovský rozruch to vzbudilo u předních českých obhájců morálky a slušnosti. No, Hoškovi s Mádlem málem praskla hlava…A to ještě nevěděli, co příjde za pár dní po pohárovém utkání s Karvinou…Reakce libereckého brankáře Nguyena ukázala nadhled a smysl pro humor.
Na obrázku může být: 1 osoba, jídlo a text
2. 4. 2019
Slavia dnes obdržela zdůvodnění trestu za zápas s Genkem. Vzhledem k tomu, že o odvolání by nebylo rozhodnuto do dne zápasu a současně by nemělo podle pravníku šanci na úspěch, klub požádal UEFA jen o odklad trestu.
2. 4. 2019
SOUHRN 26. kola FORTUNA:LIGY, celková návštěva kola: 48.415 diváků.
2. 4. 2019
Čtvrtfinále MOL cupu nabídlo dnes dva zajímavé zápasy. Sparta porazila Teplice na Stínadlech až po penaltách, kdežto Slavia doma v Edenu vyprovodila Karvinou 5:0. 
Na obrázku může být: 4 lidé, baskebalové hřištěNa obrázku může být: textNa obrázku může být: stadiónNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí a venku

3. 4. 2019
Tak namísto toho, aby se řešil výsledek utkání čtvrtfinále MOL cupu mezi Slavií a Karvinou (5:0), řeší se skandování Tribuny Sever proti současnému trenérovi Karviné Františku Strakovi. Ten si v Edenu vyslechl známé pokřiky na svou osobu, ale i na svou rodinu. Dobře, rodina by se do těchto sporů tahat neměla, ale to, co po zápase vytvořili strážci morálky, hlídací psi slušného chování, samozvaní ochránci čistoty prostředí, tedy čeští novináři na twitteru, to už skoro připomíná čarodějnické procesy. Předseda představenstva Slavie Praha se za skandování trenéru Strakovi omluvil.
3. 4. 2019
Bohemians v Ďolíčku porazili Sigmu Olomouc a postupují tak premiérově do semifinále českého poháru.
Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí a davNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí a venku

3. 4. 2019
Z postupu se radují také v Ostravě, kde Baník porazil po prodloužení Liberec. Chachaři se v utkání ještě vrátili k utkání v Karviné, když vytáhli transparent.
Na obrázku může být: 1 osoba, směje se, davNa obrázku může být: dav

3. 4. 2019
Souhrn čtvrtfinálových bojů v poháru MOLcup.
4. 4. 2019
Špatná zpráva pro Slavii a 2000 fanoušků, kteří si na utkání s Chelsea zakoupili vstupenky do sektorů 106, 107 + 108. SK Slavia Praha musí tyto sektory pro zápas s Chelsea uzavřít a stornovat vstupenky. Slavia je tímto potrestána za události v předpředchozím zápase s belgickým Genkem. Trest tak přichází v nejhorší možnou chvíli, vstupenky jsou prodány, utkání je vyprodáno…
5. 4. 2019
Tribuna Sever přinesla vyjádření k uzavřeným sektorům proti Chelsea.
Na obrázku může být: text
5. 4. 2019
Kontroverzní los semifinále MOLcupu v páteční poledne vyvolal pochybnosti, zda nebylo něco náhodou domluveno předem. Každopádně se v semifinále utká Baník s Bohemkou a Slavia se Spartou.

5. 4. 2019
Netrvalo to dlouhou a DK FAČRu zahájila řízení s SK Slavia Praha pro nevhodné pokřiky během utkání MOLcupu proti Karviné.
5. 4. 2019
V Budějovicích zakazují chorea. Vyjádření fanoušků Dynama ČB: Ultras Budweis: “Po minulém zápase kde jsme měli vytahovací choreo, nám bylo zakázáno další pokračování v tvorbě těchto plachet. Vysvětlení klubu bylo, že je to nařízení PČR. Že se za něj schováváme a hrozí nějaké riziko výtržností. Choreo nám není dovoleno vytáhnout ani klasicky přes sebe. Na všechny peníze i čas vložený do tvorby chorea můžeme zapomenout vše vyšlo vniveč. My si ale na hlavu srát nenecháme... Svobodu fanouškům
Na obrázku může být: venku
5. 4. 2019
Josef Chovanec, současný předseda Komise rozhodčích FAČR dostal infarkt a leží v nemocnici. Pokud možno, přejeme brzké uzdravení. Hodně sil!
Na obrázku může být: 1 osoba, tráva, dítě a venku
6. 4. 2019
Sešívaní ovládli Julisku a na Dukle vytvořili Slavii domácí prostředí. Slavisté si připravili transparenty reagující na aktuální mediální dění. (fotoreport z utkání)
Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí
7. 4. 2019
Jubilejní 50. Podještědské derby mezi Libercem a Jabloncem skončilo bezbrankovou remízou. (fotoreport)
Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, stojící lidé, dav a venkuNení k dispozici žádný popis fotky.
7. 4. 2019
Chachaři vyrazili k utkání s Teplicemi pochodem z Vítkovického nádraží. Pochod fanklubů se šel již podruhé a stává se z něj hezká tradice. V utkání Baník zvítězil 3:1. (fotoreport z utkání je zde)
Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, dav, obloha a venku
7. 4. 2019
V utkání Slovácka s Plzní se domácí prezentovali povedeným choreem s Garfieldem. Zklamal počet plzeňských v sektoru hostí.
Na obrázku může být: venkuNa obrázku může být: stadión a venku

9. 4. 2019
Na ČT24 se fanouškovské tématice věnovali v pořadu Devadesátka. Divácké dotazy nepřekvapily. (video zde)
Na obrázku může být: text
10. 4. 2019
Lukáš Vala alias Strašák se objevil v rozhovoru DVTV o fanoušcích. Rozhovor vedla Ema Smetana.

11. 4. 2019
Na webu supportes.cz vyšel tento blog.

11. 4. 2019
Souhrn 27. kola FORTUNA:LIGY. Padl nový rekord v počtu fanoušků na stadionech - 50.586 diváků!
12. 4. 2019
DK potrestala Slavii podmínečným uzavřením TS na dvě utkání (zkušební doba 2 měsíce) za události a pokřiky na Františka Straku. Blížící se derby tedy bude za účasti obou táborů. Naštěstí.
Na obrázku může být: text
11. 4. 2019
Slavia – Chelsea 0:1. První zápas čtvrtfinále Evropské ligy se odehrál v Edenu. Bylo vyprodáno, tři sektory Tribuny Sever zůstaly nařízením UEFA uzavřeny. (fotoreport)
Na obrázku může být: stadión, dav a venku
13. 4. 2019
Sobotní výjezd do Plzně označili sami Chachaři výjezdem jara. Jasným cílem bylo vyprodat sektor hostí, jehož kapacita činí 627 fanoušků. To se povedlo, Chacharů se v sektoru hostí objevilo cca 650. (fotoreport)
Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí
13. 4. 2019
V zápase Opavy se Sigmou se v domácím kotli objevila pyrotechnika. V sektoru hostí poté zasehovala PČR, když kolem lítaly světlice. (fotoreport)
Na obrázku může být: stadión a venku
13. 4. 2019
Fanoušci Karviné si oblíbili nového trenéra Straku, pro kterého připravili choreografii. (fotoreport)
Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí a text
14. 4. 2019
Dnes se odehrálo již 291. derby pražských „S“. Sparťané samozřejmě vyrazili společně a ve svém sektoru realizovali choreo (je super, že si kluby vzájemně povolují choreografie v sektorech hostí tak, jako tentokrát v Edenu a stejně jako na podzim na Letné), odpálili pyroshow, nelenili ani sešívaní, kteří si připravili několik prezentací. (fotoreport videoreport)
Na obrázku může být: stadión a venkuNa obrázku může být: baskebalové hřiště

14. 4. 2019
Ke Slezskému derby: Opava dostala původně 858 vstupenek. Počet byl následně, i díky vstřícnému přístupu Baníku Ostrava, navýšen na 1087 lístků. Po sobotním incidentu v zápase s Opavou se SFC Opava rozhodl reagovat a navýšení vstupenek odmítl.
15. 4 . 2019
FORTUNA:LIGA konečně zveřejnila termíny nadstavbových zápasů. Termíny máme, kdo s kým se dozvíme až podle konečného umístění klubů v tabulce po 30. kole. (info zde)
images/clanky/video-fortunaliga-finale-8802.jpg
16. 4. 2019
Etická komise FAČRu potrestala šéfa Plzně A. Šádka čtyřicetitisícovou pokutou za urážlivé výroky při loňské oslavě titulu v Plzni. Proč k tomu došlo nyní, takřka po roce, nechámeme.
17. 4. 2019
Souhrn 28. kola FORTUNA:LIGY. 28. kolo přineslo další rekord. Na utkání Slavie - Sparta dorazila nejvyšší návštěva sezóny (19.370 diváků).
18. 4. 2019
Upozornění pro Slavisty před utkáním s Chelsea bylo o pořadatelské službě, která si vyhrazuje právo nevpustit popř. vyvézt fanoušky, kteří budou mít na sobě např. trička hanobící rasu nebo fotbalové organizace. V Londýně trička noste, před vstupem na stadion jej doporučujeme sundat, nebo aspoň otočit na ruby.
Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, dav a venku
18. 4. 2019
Někteří fanoušci Slavie odmítli sundat triko UEFA mafia a zápas tak sledují v přilehlých hospodách.
18. 4. 2019
Slavia okouzlila Londýn. Nejprve fotbalisté, kteří na slavném stadionu vstřelili 3 branky, poté fanoušci svým supporte a hlavně závěrečnou děkovačkou, při které donutili sednout i stojící stewardy. „C´mon, sit down!“
https://www.supporters.cz/clanek/video-dne-fanaticka-rozlucka-na-stamford-bridge/8804.html(fotoreport z Londýna)
Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, dav, stadión a venku
19. 4. 2019
2 x 300.000,- Takový je účet pro Slavii a Spartu za derby pro DK.
19. 4. 2019
Uskupení CHACHARSKI & PRETORIAN (Prod. EL BAJTO) dnes představili nový videoklip s názvem "CHULIGANI z BAZALŮ". (video zde)